Putukad 2013 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Jarlo , kuidas siis selle valge värviga on ? Vaata , mõtle ja räägi meile ka mis putuk millal lipsu otsa .
Manused
1.
1.
2.
2.
3.
3.
4.
4.
Viimati muutis AndriPro, 18.09.2013, 19:45, muudetud 1 kord kokku.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

valgetiivaliste joru jätkub....
Manused
5.
5.
6.
6.
7.
7.
Viimati muutis AndriPro, 18.09.2013, 19:46, muudetud 1 kord kokku.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Ja niimoodi omavahel ;) võin öelda , et neid on veel :lol: :lol: :lol:
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Küll nüüd tuleb nahutamist.... :) Aga panen esimesed mõtted lihtsustatult kirja:

Nr 1 ja nr 2 pilvine/vihmane ilm
Nr 3 ja 4 külmema selgema veega ja näitab päikest
Nr 5,6, 7 pilvine/vihmane ilm
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Üritan siis vähe pikemalt....
1. Lõheputukate klassikas puudub roosa ...seega on see roosa (hot pink) uuema aja sidujate mängumaa.Putuk on mõeldud kevadistele tulvavetele ,vesi üle kallaste , sogane , vihma sajab nagu oavarrest. Ühesõnaga minu lemmikilm kalale minekuks.Sidusin algselt pruuni kurguga ....ei toiminud nii nagu vaja. Loogika järgi külma ja sogasesse vette oleks vaja kontrasti ....vahetasin kurgu tibukollaseks ...ja toimib.On püüdnud ka suvistes ja sügisestes tulvavetes , aga mitte nii eduliselt.

2. Augustikuine RC. Õhtune , seenevihmane ilm.

3. Kõige kuulsam ööputukas , toimima hakkab juuli lõpus , augustis , siis kui see öö on ikka pime juba. Öise toimise kõrval on eduline tegija ka sügisestes vihmasadudes , käredates , tumeda jõepõhjaga oludes.

4. Kontrastipomm....kui võtta tiib ja häkkel , valge -kollane , st särav päike.....kui keha ja häkkel , must-kollane , siis kui lampi vilgutab ja ilm päris käest läheb.....kui keha ja tiib , must-valge, siis kõige kõvem kontrast , mis üldse olla saab. Järelikult , putukas ekstreemsetesse oludesse. Külm vesi , vilets ilm jne.. jne..
Meil on toiminud edukalt sügisestes oludes , pisut kõrgema veega , pilvise , vihmase ilmaga , tumedal , kivisel jõepõhjal. Nii mõnegi korra näo naerule saanud ;)


jätkub....
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Sain lõpuks aega...

5. Kevadine RC kui vesi on läinud juba selgemaks ja veidi langenud.

Siis , kui vesi on juba päris normis ja ilm ilus võib siduda selle sama RC väiksele konksule (8-10) ja siis saba ka kollaseks.

6. Jällegi augustikuu , pilvealune , siis kui kala on kapriisne ja käib putukat ainult "togimas" Seda RC-d on ikka ära võtnud.

7. Külma vette , tumedale jõepõhjale , sompus ja vihmase ilmaga ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Ja Jarlole , kui suurele moehuvilisele , spets. selle aasta hitt . Hakkas toimima norra jõgedel , jõudis sealt tegusid tegema Ylakönkale. Meil siin ei tea , et keegi oleks proovinud .......aga sügis ees , võib ju leotada ....äkki osutub ka siin tegijaks
Manused
P9190037.JPG
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Aitäh valge valgustamise eest :), on nüüd natukene mõtteainet...

Kas see viimane "moeröögatus" sobiks siis lipsule, kui vilgutab? Saaks muidu ka kohe ära proovida, aga ei jõua täna enam siduma hakata ...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Mina paneks selle valgetiivalise Jock Scotti ühte patta Black Chostiga , st nr.4 pildi peal olevaga . Aga täpselt saab teada ainult ühel viisil..... leotades.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

See-et , valgetiivalise Jock Scotti kollase osa alla ikka hõbetinsel....

Ja kui juba sidumiseks läheb sügist silmas pidades , siis see putuk ka . Seda putukat on siin vilksamisi ikka näidatud , mõtlesin , et panen veel ühe korra pildi ja veidi juttu ka...

Toimib..... selgema veega , vete kõrgus pole oluline . (selgema selle pärast , et sogase vees pole leotanud) Vee temperatuur ....pole oluline .(toiminud südatalvel ja südasuvel) Mis liiki kala püüad.....pole oluline.( saadud lõhet , merikat , forelli , turba ,2ahvenat). Testinud nüüdseks juba pea 3 aastat , sidunud hulgi väikeste erinevustega versioone. Sidumise juures on ainult 1 väike konks (selle "väikese konksu " seob iga mees oma äranägemise järgi).
Manused
P9200036.JPG
Vasta