Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

AndriPro kirjutas:Ai kus silm puhkab .... Madis on hakkama saanud ilusate rullidega.Võib öelda , et viimase peal. Disain klassika , sellega ei eksi...
Küsimused: 1. Kas patendiga on asjad korras? Või muidu avastad , et mõni hiinlane on sinu arvel "pisut" teeninud.-kuna kärrisüsteem võib-olla tõesti esimene selline, sellele olena ma mõelnud küll. Kui internetis neid rulle vaadata, siis ega paljude meistrite rullide sisemust naljalt ei avaldata. USA-s hakati neid patendeerima 80-datel ja eriti palju patente võetus ei ole. Mina ise julgen väita, et ma teiste patente näpanud ei ole, sest ideeks on küll rull, kuid püüdlesin omlaadsuse poole, püüdes täiendada seniste rullide puudusi
2. Rullid on sinna trout-klassi.... Varustus nagu lõheklassi rullidel... Kärr , suss , ühesuunalaager.....Kas palju ei ole? Piisaks ju ühest . Või oli "sportlik" huvi kõik ära mahutada ? just nimelt sportlik huvi, ja samas ma ise pean vajalikuks sussi ka forellipüügil. Kärri ma enamalt ei kasuta, kuid sellega mul tekkis kiusatus lahendada see puudus, et kärri vaigistamiseks pean enamuses rullid lahti võtma ja alles siis saad vaigistada ja mõnedel ei saagi.Kuna iga operatsioon vajas abivahendeid+ pinkide häälestamist jne. pidasin mõistlikuks ja praktiliseks teha igat jubinat kaks. See andis mulle ka aimdu, mida tähendab teha kaks ühesuguste omadustega rulli.
Igal juhul jõudu .... ja kui otsustad mõnda neist müüa , siis broneerin avalikult : Esimese müüdava ostan mina.
Tänan Sind soovide eest!, müüa ma praegu ei soovi, sest on vaja neid katsetada veelgi ja ehk saan kirjadki peale jne.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Miks ma seda patendiasja küsin? Eelmisel talvel viisin oma "luulude" joonised meistrile näha ...et tahan just niisugust südamikku , palju maksab ja palju aega läheb?...Sain küll südamiku. Peaaegu ilma eest ....ja mõtlemist veel pikaks ajaks.

Selle kärriga on minul niisugune lugu , et ei talu kohe sugugi... Mõni rull on päris hea olnud , aga kärri kuulamine lõpeb üpris kähku sellega , et see rull mu majapidamisest kuhugi kaob.
Viimati muutis AndriPro, 13.09.2013, 05:05, muudetud 1 kord kokku.
Mikk

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Mikk »

Madis, väga hea töö :)!
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

uskumatu, kuidas mõndadel meestel on käed ja nuppu... super töö.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Vaatasin veel õhtul , mis vanakraamipoes müüa on..... http://www.vintageflytackle.com/product ... bamboo-rod Ritv muidugi imeline ja hind ulmeline ....aga räägitakse , et seda parimat ritva pole olemas , ega ei tule ka kunagi..
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Kus meil on ikka alles meistrimehed. Vägev.
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
vares
Postitusi: 4
Liitunud: 08.05.2013, 10:24

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vares »

Eerik kirjutas:Segan vahepeal teemat, ega kellegil pole üle odavamaotsa kahekäe ritva? Eelistatult 13', kuid kõik sobib.
[email protected]
orvisel on hetkel ale monele ridvale: http://www.orvis.co.uk/store/product.aspx?pf_id=94A4
do not eat a graphite fly rod - it may cause cancer
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Saetööstus meil juba mõnda aega kasepalki kokku ostnud . Käisin täna vaatamas , kas palk on ka piisavalt kvaliteetse koorega....prooviks tõin ühe portsu kaasa ka.
Manused
P9130002.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Nojaa , sai küll see kasetoht toodud , aga kui ridva kokku liimisin tuli niisugune tunne ....et sel ridval peavad nii käepide kui ka rullisadul olema korgist.....no ei pane sellele "hambaorgile" midagi raskemat......
Manused
P9140002.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

T.H tõi eile mulle paar Salmo ritva... Täna võtsin kätte ja vihistasin nööre ... nii tunnikese jagu. Ikka tõsiselt head ridvad. Heidavad ok , ei ole "nööritundlikud" , mõtlesin asja just selle nurga alt , et aeg-ajalt ikka keegi küsib , tahaks ka lendõnge proovida. Siis tõin välja Scott BC , gpx - nööriga ja võrdluseks Salmo 6-7 , sheakespere DT-nööriga. Vehkisin ja vehkisin .....et mis oleks nüüd ühe või teise eelis , kuidas toimiks jõe ääres üks või teine..... Ja tulin järeldusele , et neil on suur vahe .....hinnavahe , nii umbes 700-750€ komplektil. Muud vahet nagu polegi .... Ja veel tuli nii palju tarkust , et iial ei tee rohkem kui 2-osalist bambust. Isegi plaanis oleva 11,5-jalase kahekäelise arvutan ümber 2-osaliseks. Ja kui transal tekkib raskusi ostan kasvõi autole katuseraamid , aga ridva teen ikka 2-osalise.
Manused
Foto0275.jpg
Foto0274.jpg
Vasta