Jämmime või ?

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Põltsamaa kandis peeti nõu ja prooviti ritvu - nööre , sorditi putukakarpe . Juttu veeretati poliitika ja muude tegemiste vahel. Õhtupoole tehti kiire kontrollpüük U- huu jõel. Kena päev oli.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Jämmidest osavõtt sel aastal kuidagi tagasihoidlik. Aga toimib. Järgmine jämmimine kusagil põhja-eestis .Kõigepealt küpsetan lõke peal lõhet , serveerin seda apelsini ja virsiku konserviga. Noh ja edasi nagu alati putukad ja ridvad-nöörid ja muidugi "kontrollpüük " kusagil .
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas Birgit »

Minu poolt suur palve, kuigi vähegi võimalust siis palun jämmi toimumise kohta teavitust natukene pikema etteteatamisega kui 24h. Praegu kevadel kõik päevad nii ära planeeritud, kui teaks 2-3 päeva varem, annaks ehk ka mul plaane ümber sättida.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

See tempo on praegusel hetkel tõsiselt kiire..... Sellepärast toimuvad jämmid ka nii , ütleme , et nagu planeerimata. Tekib mingi võimalus , tehakse ära.Plaanidest võib öelda nii palju , et järgmisena on kavas siis põhja - eestis olemine ,ülejärgmisena kindlasti Ahja jõel ja üleülejärgmine jämm peaks toimuma juba Utsjoel. Katsun pikemalt ette öelda , aga kuna tööl on praegu tempo taga , lisaks veel kevad oma muude "rõõmudega", ei saa pead anda , et see ka õnnestub.Kui kellelgi võimalust , siis lööge ikka kampa.Kel huvi lõheputukate vastu , siis soome poolelt just saabusid värsked näidised ja täna oli mailil kiri , et peale 14 - ndat tuleb veel üks ports . Saan näidata neid põhjala putukaid ja lahti seletada , kuidas siduda neid meie forellile või meie lõhele.Muidugi on plaanis veel see suur jämm , juulis või augusti algul . Seekord otsime ühe väga kalarikka koha . Koiva on paar korda juba "tünga" teinud.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Tundub , et jämmiplaanid lähevad "aia taha" , Tööl on praegu niisugune tempo , kodus käin ainult magamas. Tuleval pühapäeval on Tarvoga üks "töine" jõeääres käimine. 9-10 juuni on reas kooli lõpetamised ja juubelid ja 10-ndal , või 11-ndal vajutan gaasi , tagasi jõuan ehk jaanipäevaks. Kas peale jaanipäeva läheb elutempo vähe rahulikumaks , kes seda teab :oops:
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas Jarlo »

Andri, kas 11 juunil gaasi tallamine tähendab suunda põhja ja 1000+ km sõitu ? Kui jah, siis võimalusel pane mingi kokkuvõte ka pärast foorumisse... või muidu tuleb sulle õue peale pressida pajatuste kuulmiseks .... :P
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Ikka põhja poole ..... hanedele järele.... :D Eesmärgiks nagu eelmistel kordadel putukad , kohtumised sidujatega , ajalugu. Loodan , et need kohtumised lõppevad jõe ääres või peal , kalastamisega. Esimene peatuspaik Kiiminkijõel , kuskil Inninkoski lähedal kohvikus , kus peaksin saama õpetust wetfly sidumise ja wetflyga püüdmise osas.Edasi Teno terve programmiga. Koduõuest Utsjoe kiriku ette peaks olema sõidetud ligi 1700 km. Eks tagasi jõudes muljetab.....
roohunt
Postitusi: 11
Liitunud: 20.04.2012, 10:56

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas roohunt »

Kui Sul Andri põhja poole minek on, siis ehk ka soome keel suus. Panen ühe artikli lingi, ehk kunagi jõuad ka kommenteerida. http://www.perhokalastajat.net/index.ph ... erukkeella
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Seda nümfipüüki on õnnestunud isegi mõni kord näha. Üks võimalus lendõngega kala püüda ja võib-olla kuskil siin laias maailmas ka õigustab see püügiviis ennast.Kõige eredam mälestus on Sigulda võistlustelt , kus soomlased tulid nende riistade ja indikaatoritega .Elevust oli kui palju , aga tulemus oli jah.... null.Räägitakse asja juures kala kartlikusest, aga kuna on endal ka mõningad kogemused , siis hästi ei usu seda kartlikust. Tarvoga sai käidud Amata võistlustel , jõgi nagu nire , kristallselge , ise tatsad vees .... ja kala püüad vaat et jalgu vahelt. Pole seda kartlikkust kusagil kui ainult putuk õige otsa saaks.Aga jah , seal tsehhis ja ka põhjala jõgedes kasutatakse sellist püügiviisi ju siis õigustab see püügiviis , või on piisavalt huvitav.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Kõvemat sorti jämmimine on tulemas juuli lõpus . Dimaga sai natuke juttu aetud , Dimal ei ole võimalust varem . Koha üle mõtleme natuke ja mõne aja pärast teatame.Muu kõik nagu ikka , kolud-söögid - telgid kaasa ja kuhugi kenasse kohta..... Ei väsi rõhutamast , sealt ürituselt saab ideid igaüks , eriti algajad. Kuu aega on aega vaim valmis seada...

Andri.
Vasta