Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ajaks veel ridvajuttu...... keskpärasusest .....ja muust sellega seonduvast.

Ritva soetades võib ju mõelda , et tahaks midagi erilist... no tahaks , oleks nõus ka maksma. Tegelikuses kõik see , mis on poodides või e-poodides müüa on keskpärane. Võib vaielda kvaliteedi , disaini , toimete ja muu sellise üle ......aga lõpuks soetad endale ikkagi midagi keskpärast, makstes selle eest siis pisut rohkem või vähem.
Midagi erilist ... võib ju ka leida . Lased teha midagi , lisad asjale midagi omalt poolt...erilist. Saad keskpärase ridva mingi erilise detailiga asja juures. Võib teha ka eritellimuse.....saad juba erilise ridva ....ooteajaga 2-8 aastat. Võib tahta veel erilisemat , ooteaeg pisut lühem .... aga sa pead tõestama , et just sina oled seda ritva väärt. Kui ei suuda tõestada , siis ritva ei saa. Ja on veel erilisemaid ritvu , mida ei saa osta , ega tellida ....ei saa tõestada , et just sina oled seda ritva väärt . Kui juhtub , siis saad ridva , kui ei juhtu , siis ei saa......nii lihtne see ongi.
See viimane kategooria on põnev ....mida kõike seal ei näe..... ja ei tunne . Hoiad ritva käes ...võtab muigama , heidad ... jääb tunne , et füüsika seadused ei ole siin maailmas veel igale poole jõudnud.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Nagu ise ütlesid, erinevad ridvad sobivad erinevatesse tingimustesse. Seega ega polegi mõtet seda erilist, paremat kui keskpärast ritva otsida, küll leiad mingid tingimused kus see ritv on alla keskpärase. Leidkem pigem aega kalal käimiseks keskpäraste ritvadega ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Vaata , Madis , sul on praegu põnev aeg.....oled avastanud lendõnge , enda seotud putuk andis kala ......aga .....paljudel on see põnevus ammu üle elatud ja otsitakse uut põnevust . Kellele on lendõng suhtlusvahendiks loodusega , kes viidab oma nn. "kvaliteetaja " lendõngega , kes reisib lendõngega , kellel näpud sügelevad soovist ise midagi teha ... On isegi neid , kes on lendõnge nurka visanud , kuna see ei anna enam midagi.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ja mõni sõna värskematest tegemistest ritvade poolelt.....

Põhiliselt nikerdan käepidemeid , eile sai ühele ridvale jälle külge liimitud. Kaalude ja tasakaalude üle on palju mõtlemist, stressikõveraid olen üritanud välja joonistada....

Eelmine talv proovisin (nagu kogematta) üht nippi neljakandilise ridva peal ....eelmine nädal sain kinnitust , et toimib , tuleb pisut , pisut teistmoodi teha. Seega saab hakata hööveldama ritva , mille nime mina juba tean , tulevane ridvaomanik võib kahtlustada, et mul on plaan .....sekkuda ritvamaitsetesse.

Ja siis on plaan , et tulevaks suveks saaks kasutusse paar superparabooli. Koonuste mõõdud on olemas , et nagu ei oleks rohkem takistusi......... aga nende koonuste mõõtude juures on väike märge....calcutta cane...... Vaata , kui huvitav , maailmakuulsad koonused , maailmakuulsalt mehelt , aga ei kasutagi kuulsat tonkini bambust vaid hoopis mingit rotabambust. Nüüd tuleb kuidagi välja nuputada nipp , kuidas indiast see bambusekaigas saada.

Ja muidugi vaatan kael kõveras taevasse , et mida need haned teevad..... siis tuleb jälle tuhin peale siduda üks putukas ....või kaks.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

See-et ....jäi mainimatta ....

Kuivama on pandud sarapuud , jalakat ja saart. Sarapuu on endal olnud kunagi ammu-ammu ridvamaterjal , jalakas oli kuulsa vabamehe Robini (Sherwoodi metsast) vibumaterjal ja saarest olevat sündinud üleüldse esimesed liimitud ridvad. Endalgi põnev , mis sellest kõigest saada võib......või kui muud ei saa , siis saab kvaliteetset pilbast tulealustamiseks....
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Ma mingid aastad aktiivne vibuullike olnud, nüüd maha rahunenud ;) , möödaminnes käinud ka Gotlandi keskaegsetel päevadel, silmanurgast vaadanud traditsiooniliste D-ristlõikega longbowde tegemist(keskendunud ilmega mees teeb paar kraapsu liimeistriga ja siis pikalt mediteerib ja uurib, et kust kohast järgmine kraaps teha), mis tehakse suurema puu sektorist/tordilõigust. Longbowde teemat on ilmselt palju näritud, netist vast materjale leiab, a kas mingeid paraleele saab ka lendõngega luua või miskit tarkust leida, seda ei oska öelda. Moodsad tehnoloogiad on ka vibundusse imbunud ja kui vibunduses räägitakse longbowst, siis tuleb lugeda tegelikult american flatbow. Omal üks audentne longbow omamisrõõmust(65lbs, maakeeli taparelv)ja märkilaskmiseks siiski 17lbs flat ;)
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Vibuullikest minust ei saanud , aga liimmeistriga mediteerinud olen... jänkide flat mind ei köitnud , lõpptulemus liiga ilus nähtavasti , järelikult ei ole minu rida....Vibu on oma olemuselt õngeridva üks sektor , vahet pole teed siis hex-i või quad-i. Arvan , et kogu see ridva tegemine on tegelikult kaks operatsiooni - kuumtöötlus , mis teeb puidu rabedaks ja liimimine mitmest osast , mis annab elastsuse. Sool ja suhkur.....kummagagi ei tohi liialdada .... läheb untsu kõik .Ja samas , kellele meeldib siis soolasem , kellele magusam. Ja see kuumtöötlus .... klassikaline , gaasileek puidule peale . Aga äkki mõni meie puuliikidest oleks targem hoopis keeta .... või läheneda tänapäevaselt ....vaakumi ja kuumaga
Oli kuulda juba , et üks klaasfiiber liigub minu poole ....mõte töötab juba selle kallal ....
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Arutate asja üle mida pole üldse tarvis, ritv äärmiselt ebavajalik ja häiriv asi lendõngitsemise juures: http://www.youtube.com/watch?v=BISDrhRz-Gg
:D
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Mõtlesin , et peaks minema sinna põhja poole palja nööriga püüdma..... Aga sepalt oleks vaja ühed korralikud seanahksed labakud kaubelda , muidu on käed villis kui kala otsa tuleb. :)
Mikk

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Mikk »

http://www.youtube.com/watch?v=Ai8eR-QqlZM Saab ka ilma spinnata...kala :)
Vasta