Putukad 2013 hooajaks

Vasta
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Võrreldes Purtse andmeid teiste jõgede veetasemetega, siis tundub et seal mingi "kala" sees :). Teistes sealkandi jõgedes veetase pigem languses või stabiilne ja ühes konkreetses jões siis järsku pluss mitukümmend cm. Vihma nagu ka nii palju ei ole sadanud viimas 24h jooksul. Aga eks oma silm on kuningas :)
grilse
Postitusi: 52
Liitunud: 24.07.2012, 10:38
Asukoht: Jurjew

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas grilse »

Eks see homme näha ole :)
kivikas
Postitusi: 34
Liitunud: 11.03.2013, 18:06
Asukoht: tallinn

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas kivikas »

kõigil tammitatud jõgedel teeb veetase omi käike sõltumata sellest, kas sademeid on olnud või mitte ;)
Kes korrakski on keskpärasuse pulgakommi limpsinud, see imeb kogu järgneva elu...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Haneparved on taevasse tagasi ilmunud.....ja kõrgel .... :)

Sai mõni jälle seotud ....sellele jõele .....ja siis sellele teisele jõele .... ja sellele kalale , kes ei mahu jões hästi ringi keerama...
Manused
P9290145.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Vaatasin taevasse ja otsisin vanadest putukatest mõned välja......

Ja õhtul jäi vaikseks ....taevas tõusis kõrgemale ....läks kõledaks. Sidusin ühe ülemise pildi putuka , mis on kuldse kerega ...hõbedaseks.
Manused
PA020206.JPG
PA020211.JPG
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

sidusin lihtsalt ühe putuka, oli vaba moment, konks 811S #2, et miks just sellele konksule, sellepärast, et leidsin selle põrandalt, solgutasin vees ka ja tegin märjast peast pildi
tuust kuiv.jpg
tuust mærg.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Minul niisugused tupsukesed salti konksul ei toiminud hästi ..... jändasin õige pikalt nendega ....siis vahetasin konksu karbikonksu vastu ..... hoopis teine tera ....isegi korralikus mõõdus lõhet on kuivale saadud. ;)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

No ma mõtlesin, et mida ma selle maast leituga võiks teha ja esimene mõte oli limatuub, sõber oli just kõllanud enne iiu tretti, et lähme. Ma jämedat fluorot kasutan lipsuks kohajigitamisel haugihammaste vastu, sellel on muidugi veetakistus ka, esimese asjana väntasin tina juurde, olenematta sellest, et konks juba niigi raske.Jämeda fluoro aas on paras kobakas, selle pärast tundus see silmapoolt tühjaks jätmine hea mõte olema. Kärbse värv on pommikindel selge vee värv limatuubile nii kõigis kasari harudes, kui meres, nina veriseks löödud pingviin. A neid häid mõtteid tegemise juures saab testida ainult vee ääres, et kas olid ikka head mõtted. Alati saab teha vigadeparandusi, kui tundub, et miskit ei klapi.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Koha ja haugi püügis ma loll nagu lauajalg... Aga putukate raskustamisel olen läinud seda teed , et putukas raskeks ikka kõige viimasena. Kõigepealt hakkan uputama liidriga , siis nööriga (kui ruumi on) ja kõige lõpuks kui muu enam ei aita , siis tina putukasse või shumakovi toru. Jõgede peal on toiminud see ujuv nöör ja uppuv liider nagu kõige paremini , kusjuures liider , mis uppub sama hästi kui vene kirves on suurvete ja ka muidu püügil kõva sõna. Nt Siguldas , olgugi , et veed olid jube madalad , ei hakanud üldse mõtlemagi , kohe sünkmust liider. Kala istub madala veega kõht vastu põhja.
Need pingviini värvid on tegijad (on siis nina veriseks löödud või ei ) , kuigi ise kasutan viimasel ajal seda hõbe-puna-musta rohkem.Läänemaal , kus mina käin sama tihti , kui kuuvarjutus , võttis seda hõbe -puna-musta sel aastal väga hästi . Turvad tegid kõva sõitu , paar kobedamat ahvenat võtsid ka minu hõbe-puna-musta striimerit.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Ma üritan kaasa mõelda või üldse mõelda, vooluveekogus uppuvad nööride osad ja putukad suht tume maa mul, ma arvan, aga ei kujuta ette kõike, ühesõnaga koban pimeduses, surnud triivis ma putukat ei tunne, nööri osasi ka ei tunne.
Seisuvees on kõik loogilisem stripates, näen nurka, tunnen nööri, lihtsam ennustada, mis toimub, kui ma pausi teen.

Lükkasin tänaõhtuse putuka harali pildistamise ajaks, konksujoonelt tiivapoole - kaks vastakutti pandud sulge, inglijuuksed, valge kalakarv, kaks toetavat sulge, must kalakarv, konksusäärel kaks erinevat jäädubbingut.
#6
#6
Mis tundub sellisel kujul suht mõtetu tuust olema ja näeb märjalt välja selline

koos.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta