Putukad 2013 hooajaks

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

üks räägib kere tinslist, teine paneb tinseldubbingut tiiba, külamehed ;)
Ma soovitan ka andrei käest küsida, õigemini öelda, mida siduda tahad ja müügu sulle selle jaoks. Ma andrei juures olnud sellise jutuga, et kle ma tahan seda või toda siduda, müü asju, teeb neti lahti, kui peast ei tea putuka nime ja müüb, mis vaja. Variante on muidugi rohkem, a arvan, et sul praegu veel omi eelistusi pole.
(Kere) tinsel pole jah muud, kui nn kard või hõbepaber(misiganesvärvi) ja vabalt võid kohvipakkidest ribasi lõikuda või kuusekarda kasutada.Ma mõtlesin ka eelmine talv, et näe jõulud läbi, kõik poed ju seda tinselisodi täis, läksin rapla külasse ja ostsin omale ämbritäie. Põhiline miinus sellel ämritäiel on laius, mingit kitsast riba naaaatukene kitsamaks lõigata väga vilets. Millalgi kevadtalvel ostsin ikka lennukapoole pealt teise pool ämbrit, värvitoone rohkem, laiuste valik suurem. Kokkuvõttes läheb seda tinselit ikka jube vähe keresse.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

AndriPro kirjutas:Lähim pood on kindlasti http://www.tightline.ee/vi-idoc_redir . Helista või kirjuta Andreile , kui ise valida ei oska . Mina kasutan tiibades hoopis tinsel dubbingut. Ja seda ka põhiliselt külma vee / või talvistes putukates.
See on päris hea jah.... :lol: :lol: :lol: Ei tea , kas mina kirjutasin? :lol: :lol: :lol:

Proovin uuesti. Madise küsimuse , kust kohast saada tinselit on vastus olemas. Nii , sellega on selge.

Madis küsis natuke ennem selle mickey finni kohta . Kui seda tüüpi putukaid seon külmadele vetele kasutan tiibades seda tinsel dubbingut . Pistan sinna tiiva karvade vahele veidikene.On toiminud. Et kui juba tinselite soetamiseks läheb , siis võiks seda ka võtta.

Ehk sai nüüd arusaadav. Ma vähemalt püüdsin. :)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Ma vähemalt püüdsin. :)
Mu meelest on sünteetika raske osa algajale, vähemalt mulle oli, ennem kui orjenteeruma hakkasin. Sisuliselt sama asja müüakse mitme nime all, erinevate firmade toodang. Postikana toob mudru ära, siis näed alles päriselt, et kui pikk fiiber, kui sirge või krussis, kui palju sädet sees.
ice dub, ice dub UV, hemingways dubbing, lite-brite, microflash, angelhair, flashabou, ice wing, polarflash, fishhair, superhair, uniquehair, slinkyfiber jne ajasid mind segadusse. Selles suhtes need netipoed, kus enamvähem normaalne pilt ja kirjeldus, et kus laias laastus kasutatakse abiks algajale. Mulle selles suhtes sobib mistpool, et normaalne kirjeldus soome ja londoni murdes, esimest loen sama kiiresti, kui emakeelt, kuskilt netist vaatan retsepti, saan keelt vahetada ja kui kuskilt soome foorumist midagi leian, siis katsun aru saada, mis see siis inglise keeles oleks, kuigi fläsa või kimalteet võib olla jumalteabmismaterjal.
Kui kõik liiga lihtne oleks, siis oleks ju igav :D
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Madis »

Esialgu on pagana keeruline jah, erinevaid materjale tohutult palju. Ise olen tellinud enamuse kola UK-st, hinnad on seal teised kui eestis paraku. Just saabus pakk bucktaili, mis paraku mulle eriti ei sobi (st mina ei näe talle hetkel kasutust), liiga jäme karv on.
Netikauplemise miinused, pildilt materjali sobivust raske kindlaks teha.
Manused
bucktail
bucktail
grilse
Postitusi: 52
Liitunud: 24.07.2012, 10:38
Asukoht: Jurjew

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas grilse »

mis teha, mis teha, ega peale netikauplemise muid variante polegi ju
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Madis , bucktail ongi jäme karv. Mul on üks roosa sabajupp , karvad nagu traadid , aga putukad saavad sellest head. Keegi peab sulle lihtsalt selle bucktailist sidumise nipi ette näitama .Sellist karva bucktailil , mida kasutada ei anna, pole ma veel oma silmaga näinud.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Madis »

Tegin ühe mickey finni ära, kuulpeaga, täitsa ok tuli. Videos mida vaatasin oli muidugi tulemus palju parem, lopsakam kui nii võib öelda, sest bucktail seal oluliselt peenema karvaga. Vähemalt mulle tundub nii.
http://www.youtube.com/watch?v=pyKaMawQ ... gw&index=1
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Pole küll finn, a ka kolme värvi järjest tiivas.
Sama putuk mõlemal pildil.
valgepea1.jpg
valgepea2.jpg
Finni vaatasin netis eelmine aasta, kui Birgit mainis, et seob paaliale seda. Minul puudub omal täiesti usk sellesse värvikombinatsiooni paalia puhul, kolla-puna-kolla :geek:
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Birgit »

Usku peab olema putukasse, mida ujutad. Kui ei usu, unusta mõneks ajaks ära, niikuinii ei püüa sellega, niikuinii kala ei võta seda - see minu kogemus ;)
MF on mu jaoks üks imelik putuk, mis mingitel tingimustes on jube hea aga jah, ma vahetasin värve, punane muutus roosaks, kollane (kui seda üldse MFs kasutan) ei ole domineeriv, jne, ühesõnaga, tekkis hulk MF variante. PBelle’t seon paaliale edasi aga max 10-sele konksule. Toimib suve alguses paremini kui augustis, aastad pole vennad, kaasas peab alati olema.
Sepaonu, minul oli järves väga hea kogemus buzzer, midge tüüpi putukatega, punase lisandiga tahab sügavamat ujutamist, valge lisandiga putukas võiks liikuda pinna all. Märksõna - miski sääselise koorumine.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

jah, kui ei usu, siis ujumisaega see värv ei saa.
Tundra värvide õppimine on vaevaline, mis selle paari nädalaga ikka ära õpid, aastad pole vennad, loodus kogu aeg nihkes, olen ikka marju suhu toppinud ja mõelnud, et ptüi, toored, äkki see värv, öak, käärind, äkki see värv. Järgmine aasta kobad jälle pimeduses. See aasta ei andnud mulle mitte mingit infi, mõõdukala kössitas krtteabkus või k*ppis, ühe kobistasin, mari täitsa lahti. Räimemõõtu paaliat tuli mitmest kohast kettis, näris midavaid, a selle infiga pole miskit peale hakata. Veepind järvedes oli daddy-longlegse täis, keegi neid ei söönud. Üks näidiseksemplär sai kaasa toodud, mõtlesin seon neid talvel, teinekord närib neid, siis pole vaja nutta, võtad karbist.
Ma ei oska arvata, et kui palju võib paraleele tõmmata landivärviga, muu asjaga mul võrrelda pole. Augustialguse kandi toimivad landivärvid on
hõbehall-õrnpastellpunane heleda ilmaga
oranz-punane heleda ilmaga
pronks-must igailmaga
sügavtumepunane-pronks/kuld/hõbe pigem tumeda ilmaga
Ühesõnaga see augusti algus on natuke loll aeg paalia püügiks, muidu jah ilus aeg norras kolamiseks, sääske vähem, turisti vähem, veel kannatab ükskõik kus ja kuidas ööbida, a paaliapüük alati loterii. Ühesõnaga ma tahaks nüüd seda juuni lõpust kuni juuli lõpuni aega proovida. Võibla kaks reisi teen. Lõhemõtted ka olemas. Postikana tõi omikul ühehaaralisi konkse.
eimæleta.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta