Putukad 2013 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Kui palju paralleele tõmmatakse siis landivärvidega ? Lõhepüügil on suurem osa lante nn." puukalat " ja nende puukalade ja putukate värvid sõltuvalt ajast on vaat et üks-ühele. Lõheputuka ülesehitusel peab ainult teadma mis detail , mis värvi. Või kui putukal on need toimijad värvid ära kasutatud keha sidumisel , siis tiib neutraalseks (tavaliselt must). Augustikuiste putukate peal naljalt hõbedast keeret ei leia , hetkel ei tulnud ühtegi meelde, samuti ei ole saba all jätkus hõbedat.Ja augustikuised putukad põhjas või meil siin võivad samuti olla vaat et üks-ühele.
Paalia ....hmmm , kuhu on teie jutus jäänud roosa kuulpeaga imeväike nümf ?
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Birgit »

roosa kuulpeaga imeväike nümf - hmmm, sellel suvel, sellel hetkel ei kuulunud see kalade menüüsse, võib-olla tegin vea ja pakkusin magustoitu pärast korralikku soolast kõhutäit või … ah, ma ei tea, ühed pirtsakad tegelased nad on.
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas otu »

Frodini stiilis nuustikuid ... no kuidagi ei suuda monotoonseid,ühte värvi väikse ereda täpiga siduda. Ja usku pidi ka putikatesse olema ... usku on,oleks kalal ka.
Manused
2013-10-31 20.48.14.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Otu , pane järgmisele pildile putukate kõrvale tikutoos.... :roll:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Pildi nimi on kolm varblast, inspireeritud klassiku pildist kolm karu.
Mälu järgi tsiteerin ühte praktikut soome foorumist - frödin on samasugune luuser nagu me kõik, korduvalt näinud jõe ääres ahastuses, et ei tea mida otsa panna, nullib tegijate vahel, nutuvõru ümber suu, sära meedias on tingitud sellega, et tal on võimalus olnud kalastada kohtades, kuhu ei saa teised isegi raske raha eest, positiivse poole pealt oli mainitud, et ta naine oskab ilusti heita.
Mina tahaks ka toru proovida siduda. Plussipoole pealt näen, et mul pole vaja sadat konksu omada, ilmselt mingil juhul neid mõnusam? karbis hoida, ebakindlust tekitab teadmatus, et kui oluline on toru sidudes planeerida pärast installitava konksu suurus ja silikoontuubi sobivus ja üleüldine teadmatus, et mis asjad toru juures olulised on.
See *hõbehall-õrnpastellpunane heleda ilmaga* polnud võibolla päris korrektne kirjeldus, see värv
KS_25copper.jpg
KS_25copper.jpg (23 KiB) Vaadatud 9045 korda
on *mustbe* mul karbis olnud paaliale. Isegi mõtlesin ükspäev, et mis karvadest seda segada ja kuidas vormistada.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Küsisin kunagi Teno ääres ühelt kohalikult , et miks ei ole teie karpides Frödini putukaid ? Ise mõtlesin , paadist püüavad , äkki ei sobi miskit. Vana vastas mulle , et need ei ole kalastusputukad , need on ... turistiperhot. Torusid kasutatakse küll , aga ühe teise mehe omi.
Sepa landi järgi on ammu putukaid seotud , meil toimivad talvel , kevadistes suurvetes , suvise padukaga olen ka mõne forelli saanud.... ;)
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas otu »

Ei mina tea miskit stiilidest ja "tegijate" putukatest.Rääkida aga saan siiski ainult Narva jõest.Seal ma saanud rohkem kala suurte nuustikute kui pisikestega... Frodini stiili tuustid sobivad sinna jõele suurepäraselt.Kes ei usu vaadaku pilti,midagi väga suurt pole aga teise heitega oli otsas.Tahtis neist kolmest seda alumist lillaka sabaga toru. Putukate suuruse kohta on sabas nr.6 Kamasanid. :mrgreen:
Manused
2013-11-02 06.48.54.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Sellesse putukasse uskumisest.... Mina usun , et lõhet , merikat ja forelli saab nende Frödini tupsukestega ,samuti liitside , mudlerite , deciveritega ....rääkimata hailidest , surf candydest. Ma usun isegi , et ilusat forelli saab pooliku batoonikese kommiga , kuna ise olen saanud..... Tean , et on olemas "tegijate" lõheputukad ... tean , et nendega püüab lõhet , merikat ja forelli .... Nüüd on küsimus , kas peaksin kedagi veenma , et need tegijad on olemas või laskma asjal olla nii nagu on , igaüks püüab sellega , millega meeldib. Ei pea ju veenma ... kui kellelgi huvi on võib asja seletada nii palju kui oskan.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

AndriPro kirjutas: Sepa landi järgi on ammu putukaid seotud , meil toimivad talvel , kevadistes suurvetes , suvise padukaga olen ka mõne forelli saanud.... ;)
No sellest ma saan aru, et sa suurvees said sellega(juhus on pime), sellest ma aru ei saa, et miks sa ta otsa sidusid, ilmselt masenduses olid. :D
Ott on tubli, käib ja vahest saab ka.
Klikkisin omale ka hommikukohvi juurde kahekäetoki, mine tea, äkki satun sellisesse kohta, kus ühekäetokiga ära ei klaari.
Minul mingit eelarvamust pole ei õhust koosnevate putukate puhul ega ka frödini varblaste puhul, põhjus lihtne, puudub igasugune kogemus :D Isepäise pujäänina vajan mingit tõuget, et miskit meeldima hakkaks, et mingi usk tekiks, pimesi ma ei usu mingeid autoriteete. Kõige õigem zürii elab vees.
Frödin paneb ka õhuputuka otsa, kui spetsialist soovitab.
http://www.youtube.com/watch?v=DOYV6D9a ... e=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=ib24_scs0Iw
Põdrafoorumist juba lugesin ükspä iroonililist märkust, et ilmselt varsti kirjutab paar artiklit, et ühekäetokk on lõhepüügil ainuõige.Kainelt mõeldes muidugi jura, et alati arvatakse, et räägib ainult sellepärast midagi, et on guide palgal.
Hännad vist tera pikad saand?
om.jpg
pumu.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Mina küll usun autoriteete....ja mitte autoriteete , aga peale seda kui olen putuka järele sidunud , seda putukat piisavalt leotanud , tegijaks tunnistanud . Ja kui ikka mõne mehe putukad on järjest ja aastast aastasse rahuldavalt kala andnud , siis usun ka ilma järele proovimatta.

Crest- saba on veidi pikk , karvadest sabal pole viga. Pea katsu siduda konksu peale , mitte keha peale .Keha seod liiga pika ja siis oled sunnitud pea keha peale siduma . Keeret ära kruti nii nagu jumal juhatab , tee nii 4-6 keeret , küll sellest. Ja kui juuksekarv pooleks ajada , siis ülemisel on kurk liiga tummine.
Vasta