Putukad 2013 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Tiivakarvadest siis....

Mina kasutan :
1. bucktaili kiidan ja kui väsin , puhkan natuke ja kiidan edasi.Bucktail tiivale peale ikka faasanit ja mallardi. Suurvee ja väikestele suvistele mustadele olen kasutanud mallardi asemel ka nutriat.Ja pole vahet kas seon lõhekonksule , striimerikonksule või torule.
2. orav . Kasutan siis kui seon putukaid sinna põhja poole , eriti suviste madalate vete putukatele. Meie oludes olen loobunud .
3. fox-i ,sünteetikat , templikoera ei kasuta . Proovitud piisavalt , kusagil vedeleb ka kindlasti....ühesõnaga loobunud.
4. nugist , koera , hunti , karu kasutan vähesel määral , teatud putukates , teatud oludes .
5. Palju olen sidunud ka jääkaru tiibasid kui soovitakse , põhimõtteliselt ka sinna põhja poole. Meie oludes ei ole märganud jääkarul ja bucktailil vahet , peale hinnavahe muidugi...see kaldub kõvasti bucktaili kasuks.

Kui hakkad bucktaili kasutama ja ei tea , palju seda tiivas peaks olema ....loe karvad üle . Valem umbes niisugune 20 bucktail karva + 6 faasani fiibrit + mallard. Ise lugesin karvu umbes aasta aega ....nüüd nii julge juba , et panen tunde järgi.
Või ainult karvatiiva valem ...jällegi 20 bucktaili karva , kattena võib kasutada nutriat nii 10-kond karva ,( oravat )
Ja tiiva alla võib vabalt panna nii 5-6 tippeti fiibrit....kama siis mis tiivale.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

AndriPro kirjutas:Tiivakarvadest siis....

Mina kasutan :
2. orav . Kasutan siis kui seon putukaid sinna põhja poole , eriti suviste madalate vete putukatele. Meie oludes olen loobunud .
no mingi seletus võiks olla
4. nugist , koera , hunti , karu kasutan vähesel määral , teatud putukates , teatud oludes .
no mingi seletus võiks olla
5. Palju olen sidunud ka jääkaru tiibasid kui soovitakse , põhimõtteliselt ka sinna põhja poole. Meie oludes ei ole märganud jääkarul ja bucktailil vahet , peale hinnavahe muidugi...see kaldub kõvasti bucktaili kasuks.
no mingi seletus võiks olla, et miks jääkarul võiks mingi eelis olla
sa võiks vahepeal harjutada oma lauseid lõpetama - sellepärast, et.... :idea:
ega need mu küsimused pole igavusest tulnud
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Krt küll ... ühe käega mudin värskeltliimituid ritvu sirgeks , teise käega üritan sepale vastata ....siis tuleb naine , pistab kotleti suhu , kas soola on piisavalt?

Kunagi siis sidusin igasugusese karvaga putukaid konksudele , torudele jne. Nii paarkümmend putukat igat üht. Seda sellepärast , et olin kusagilt kuulnud , et iga karv ei pidavat igasse vette sobima. Tegemist pidi olema siis vee happelisuse erinevustega. Kui õige see on ei tea , pole happelisust mõõtnud. Aga kättesaadavad karvad testisin lihtsalt ära . Parimaks osutus bucktail. Ja kuna enamus põhjala tegijaid mehi kasutab ka bucktaili sai asi hoogu juurde veel. Oravakarva kasutasin mõnda aega alustiivas veel tippeti asemel , siis loobusin ka sellest. Ei leidnud enda jaoks ühtegi piisavat põhjendust , et see oravakarv alustiivas oleks parem kui tippet.
Nugise tiivaga retsepte on lihtsalt mõned näpu vahelt läbi käinud , koerad , hundid, karud on samamoodi kusagil retseptides olnud .Neid lisatakse tiivale nagu maitseaineks mõni karv. Annab see midagi või ei , krt seda teab
Jääkaru karv on küllalt jäik ja klaasjas. Mõned mehed on veendunud , et kärestikulistes jõgedes see õige karv . Võib-olla , meil pole järelikult piisavaid käredaid . Teiseks see klaasjas efekt , no nagu asendamaks igasuguseid sädelevaid kunstkiude . Ise olen jälle veendunud , et tegijad putukad on hoopis niisugused looduslähedaste värvidega , ilma igasuguse sädeluseta. Ja ma pole ainuke kes niisugust juttu ajab.

Ah , aitab küll , edasi läheks juba pasa puhumiseks... ;)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Mulle tundub, et putuka pilte siin teemas on vähe, offtopicu teen
Putuka sidumise võistlus.
Vabalt valitud putukas, mis seotakse võistluse toimumise ajal. Vahet pole, mis putukas, selleks aastaks, järgmiseks, eelmiseks, kuiv või märg või seinapealne või jõuluteemaline, vaba valik, putukate kogus pole piiratud.
Ahistav reegel:
Iga pildiga peab olema lisatud konksu mark ja suurus, materjalid koostamise järjekorras.


Muu putukaga seonduv info, et miks, kuidas ja mis värk selle putukaga on, kas koopia või versioon või oma aretus või arendus jnejne pole kohustuslik, a kena kindlasti kõigil lugeda.

Võistlus toimub praegusest hetkest kuni 9 detsembri 23.00ni, see on siis aeg piltide siia ilmumiseks. Võidutööd saab hääletada alates 9 detsembri 23.00st kuni 16detsembri 23.00ni, maakeeli nädal hääletamiseks.Igaüks hindab võistlustööde juures mida tahab, õnnestunud putukat, professionaalsust sidumisel, lugu, mis kaasas, pildistamisoskust, nomidaiganes. Hääletades võib aga ei pea põhjendama oma valikut.
Auhinnaks au ja kuulsus ja ergutuseks kolmetollise teraga kvaliteetne saami nuga, mille saadan peale võitja käest andmete saatmist smardiga talle sobivasse smardipunkti.
auhind
auhind
KS3.JPG (14.88 KiB) Vaadatud 11140 korda
Kogu jandi eesmärk on peletada igavust ja katse, et kas väike ergutus meelitab siia teemasse mõne pildi rohkem.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas T.H »

Siin on nüüd materjali ellistustest räägitud küll ja küll aga ma ei märganud sellist materjali nagu kiptail . Mulle sobib see väga. Kuna kiptaili karv on bucktaili omast peenem ja pehmem siis väiksematel putukatel kasutan teda kogu tiiva tegemisel ja suurematel alustiivana. Leiab kasutust veel mujalgi ja võrreldes rebaste, kährikute ja teiste sarnastega on kiptaili karv vähe tugevam ja konkreetsem nii, et midagi vahepealset. Vees mängib väga hästi, sidumisel ei ole nii pirtsakas nagu bucktail ja Tallinnas tightlines täiesti olemas
Roland
Postitusi: 28
Liitunud: 07.06.2013, 19:11

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Roland »

Teen siis otsa lahti...olgugi,et tegu pole just suurema meistriteosega.Putukate sidumisega alustasin umbes poolteist kuud tagasi, ja meisterdanud olen vaid Adamseid ja stimulaatoreid erinevates värvikombinatsioonides. Materjalide maailmas on veel suured orjenterumisraskused.See, miks ma üldse selle pildi siia üles laadisin ei ole esmalt sepaonu väljakuulutatud võistlus vaid see ,et tahaks tagasisidet proportsioonide kohta ja kriitikat üldiselt.
Selle putuka valisin ühel lihtsal põhjusel-oma lühikese lendõngitsemise "karjääri" jooksul olen just seda tüüpi putukatega kõige rohkem kala saanud. Nii imelik kui see ka pole siis oli minu esimene kala harjus, mitte ühtegi täpilist pole näkanud aga seda sama harjust on tulnud palju.

putukas: Parachute Adams
konks: #10, Mustad 80000BR
1. tutiks : elk body hari, slate gray(Wapsi)
2. hackle?: the ultimate hackle, med dyed dun, size12(Whitings)
3. keha: super fine dry fly dubbing, dark tan(Wapsi)
4. saba?: rooster neck, natural brown
Manused
photo.JPG
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas T.H »

Väga hea putukas. Olen ka ise seda ja sellelaadseid putukaid sidunud. Kui ta sul sellisena ujub ja toimib on kõik ok. Mina ise kasutaksin konksu 12-14, kere teeksin natukene õhema ja saba hõredama. Edu edaspidiseks.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Madis »

Mina oma putukatega võistlusele pressima ei hakka, küll aga panen naise seotud putuka näitusele. Naine elus korra lendõnge käes hoidnud ja vibutanud, osutus keeruliseks. Putuka sidumine tundus talle lahendam tegevus.
Seega andsin naisele riistad kätte, lasin ühe wooly buggeri video silmist läbi, tulemus:

Nimi: Portugali Bugger
Konks: Owner Tenkara Long-D suurus 8
Pea: 3mm kuulpoea
Niit: 6/0 Unithread
Saba: Tiimari suled :D
Ribi: Punane vasktraat
Keha: Must lõng

Elu esimene putukas naise jaoks,kõik asjad/värvid valis naine ise välja, whip finishi tegn mina ;)
Kommentaariks ütles, et pidi väga rahustav tegevus olema :D

Pilt
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Rolandi adams.... jah , kerge dieet kuluks ära ja number - paar väiksemaks , eriti sügisel . Suvel kasutamiseks enam-vähem.

Madise kaasa bugger. Keha hambaharjaga pisut turri ajada , küll toimib. Nendel putukatel kasutatakse keha materjalina väga palju cactus chenilli . Talviseks kasutuseks võib proovida ...sama putuk , hõbedase keere ja hõbedase peaga. Püüda on nendega huvitav , kunagi ei tea kes parasjagu selle ära võtab... mõni hauginolk , teivad -turvad või veel keegi.
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas otu »

ja putikuid laome üles 10-15 või südametunnistuse järgi mis enda arvates pagana hea? :geek:
Vasta