Putukad 2013 hooajaks

Vasta
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas otu »

minul ka kohe kange tahtmine tekkis just seda herra TH heleda kehalist pusida. Lõpplahendusega jõudsin kuhugi siia ... teisega läksin juba oma teed :oops: . Alustiivaks naturaalne orav ja faasanisaba selga.
Manused
2013-11-19 00.23.13.jpg
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas otu »

Kui kell hakkas palju saama läksid värvid lausa imelikuks kätte ... hmmm,kas siuksele sobiks äkki kollakas või mandariini karva kõri paremini?
Manused
2013-11-19 01.50.41.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Pane sellele viimasele kurguks naturaalne pärlkana ja hanesulest punased sarved ;)
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas otu »

Üritasin konksule saada tegu ja värve mis torule seotult Narvast see aasta kaks lõhet kaldale tõid. Ühel päeval püüdis selge allikaveega,teine päev korralikus kohvipruunis.Toru karvaks oli rebane ja et õiget värvi hirvesaba polnud kohvrist võtta siis läks ka konksule rein.Torul seljaks must rein,konksul kõige tumedam faasan mis leidsin.Kahjuks istub kalade poolt räsitud originaal kuskil kivi küljes jõepõhjas ja sellest pilti ka pole.Noapuudus on majas alati,selle vihjeks retsept ka juurde.

konks: Mustad nr.8
niit:valge benecchi 12/0 ,must vildikas
tag: medium silver oval tinsel
saba:Hareline Antron yarn,must strauss
keha:large gold holographic tinsel
keere kehale:UTC x-small silver wire
kurk:lilla pärlkana
alustiib:kingfisher blue ja magneeta Marble fox
flash:üks niit silver angel hair mõlemal küljel
tiib:faasani saba
jungle cock silmad
must soft hackle

kui ilm lubab proovin homme kuskil ujutada :D
Manused
2013-11-20 00.12.33.jpg
2013-11-20 00.12.58.jpg
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Madis »

Kuna soojenduseks tellitud jõulupakk sisaldas jänese dubbingu valikut siis siin minu esimene katse kuiva siduda.

Adams:
Konks Cobra 10#
Niit Uni 6/0
Tiib Tiimari käsitöökraam (1eur pool kilo :D )
Saba sama sulg
Kere helepruun jänes
Häkkel kaks kukesulge

Umbes sellisega sain Elvast ka esimese forelli ;)
Manused
Adams
Adams
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

konks 7999 #2
niit 16/0 punane sheer
tag ja keere med kuld ovaal
saba k crest
kere oranz floss
peapool pundar punast hüljest
kurk grizly spey fiiber
tiib buck valge-lavender-pun, must faasani fiiber
porgand.jpg
arvatavasti saab ujumisaega see nädal
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Madis »

Mis asendisse see ülespoole kaardus saba vees läheb? Jääb samamoodi või tõmbab sirgu? Kui sirgu tõmbab mis asja mõte on?
hugolt
Postitusi: 9
Liitunud: 21.10.2012, 09:59

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas hugolt »

Madise kuiv putukas peaks üpris ruttu märjaks muutuma.Põhjus kere materjalis.Ka kuivana vist vajub küljele.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Madis kirjutas:Mis asendisse see ülespoole kaardus saba vees läheb? Jääb samamoodi või tõmbab sirgu? Kui sirgu tõmbab mis asja mõte on?
loogiline küsimus, et a miks sihke kõver peab olema. Ma lõheputukat harjutamise mõttes sidusin eelmine aasta ka, a peale esimest putukahooaega üldse ja nüüd midagi sidudes on esimene küsimus, et mida ma nüüd tegemas olen, niisama niidikeerdusi kenasti ritta panna pole enam huvitav. Küsisin andri käest, lihtne vastus on -tagumisel sabal (sirge või kõver) ja see vöö, mis seotakse ostrich herlist , nende ülesanne on voolu püüda ja putukat tasakaalustada. Põhimõtteliselt tundub mulle loogilisena, kahtlustan, et cresti fiiber nii kribu, et mingi kohevam sirge hännajupp teeb sama.
kõige paremini saan ma aru mõistest kandvus, täiesti kindlalt saba kannab, hoiab konksu horisontaalsena, tiib ka kannab, kokkuvõttes arvan, et osasi kogu kärbse karva ja sulemajandusest tulenevaid ujumisomadusi inimsilm ei märka.
Targemad võivad igaks juhuks üle rääkida selle jutu.
Ma soovitaks sulle madis hugolti märkuse peale oma kogemustest lähtuvalt kuivade putukate puhul olla kõigi ujuvust parandavate asjade osas tähelepanelik, kasutada kuiva jaoks ettenähtuid konkse, kasutada ainult hästiujuvaid materjale. See on oluline asi. Ma panin pidevalt ämbrisse, kuivale hüljest jne, iga ilus karvane asi, mis tundub nagu sobivat putukale ei lähe ikka küll. See jõuab kohale jõe ääres. Kui ei uju hästi, siis peavalu, kuivata ja k*pi ajusi. Teine asi, mida algaja ei oska vaadata on tasakaalu küsimus, sellise putukaga narr püüda, mis kord kõhuli, kord selili, kord külili. Ma räägin oma kogemustest. Midagi ei juhtu muidugi, praak kõrvale ja vigadeparandus ja edaspidi oled targem natuke. Pakk zilette ja lõikad konksud puhtaks.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
hugolt
Postitusi: 9
Liitunud: 21.10.2012, 09:59

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas hugolt »

Kollane saba ei tõmbu sirgu vaid üritab hoida algasedit.Vee voolamisest tekkiv surve aga õritab sulge sirgeks painata, mille tulem peaks olema kalasaba tegevusele sarnane efekt.Putukate tiibade kuju,asend ja materjal peaksid ka valitud olema ning muud lisad oleks just sellised,et valmis peibutis oleks vees võimalikult elav.Kuidas saada elavaks,......
Vasta