Putukad 2013 hooajaks

Vasta
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas T.H »

Tore näha, et hugolt on ka nõuks võtnud sõna sekka öelda, tervitused siitpoolt. Vaatan siin putukaid, loen küsimusi ja vastuseid ja kangesti tekib selline tunne, et hädasti oleks vaja üht koosistumist. Seda just selle "rohelisema" poole pealt, ehk siis mis konksud, mis materjalid ja üldse mis milleks. Ma saan aru, et tahaks kõike korraga ja palju aga vist on ikka nii et enne kui tähed selged ei ole ei maksa raamatut kirjutama hakata.Võib-olla jagab keegi veel seda arvamust või kujutan ma endale lihtsalt midagi ette?
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

T.H kirjutas:Tore näha, et hugolt on ka nõuks võtnud sõna sekka öelda, tervitused siitpoolt. Vaatan siin putukaid, loen küsimusi ja vastuseid ja kangesti tekib selline tunne, et hädasti oleks vaja üht koosistumist. Seda just selle "rohelisema" poole pealt, ehk siis mis konksud, mis materjalid ja üldse mis milleks. Ma saan aru, et tahaks kõike korraga ja palju aga vist on ikka nii et enne kui tähed selged ei ole ei maksa raamatut kirjutama hakata.Võib-olla jagab keegi veel seda arvamust või kujutan ma endale lihtsalt midagi ette?
Kuigi minul paljudes asjades selline *mina ei usu ja teen nagu tahan* arvamus ja räägin vahele kõvasti ja valesti, siis mitte ükski sõbralik koolitus ei jookse mööda külgi maha ja mina karjun jälle tagareast, et on vaja ! Mina tunnen ennast paljudes punktides ebakindlalt ja tihti arvan, mitte ei tea.(seda ka ei tea, kas arvan õieti või valesti)
konks 7999 #2
niit 14/0 sheer p
tag, kui seda tagiks saab nimetada, punane niidist kera saba all
saba artic runner hair mix
kere punane floss
keere must floss ja ovaalne kuld
kurk microfläsa
tiib buck mix ja mallard
teisip2.jpg
konks 7999 #2
niit 14/0 sheer p
tag ja keere ovaalne kuld
lühike jupp punast flossi
kere veinipunane ja valge floss
valge pealt on niidiga üle tuldud (põhiliselt hämamiseks)
kurk artic runner hair mix
tiib buck mix, paar kiudu peenikest fläsa, paar fiibrit faasanit
teisip3.jpg
Need kaks ja selle
http://www.flyfisher.ee/download/file.p ... &mode=view
olen teinud konkreetselt jämmijõe külastamiseks see nädal ja väga suure tõenäosusega pime ilm tulemas. Ühe putuka tahaks veel homme siduda, soovitage.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

On kuidagi jah nii , et konksule lähevad kõik pudru ja kapsad..... Ei oska isegi kommentaariks midagi öelda , pole selliseid asju proovinud. Päris alguses sidusin küll igasugu pahna konksule , vette sellest suuremjagu ei jõudnud . Need olid harjutused ... sabaalune -saba-vöö , lõikasin konksu puhtaks ja uuesti . Samamoodi kurk-tiib-pea . Sadu sai seotud ... niikaua kuni kommentaariks oli , et putuk on tasakaalus , võid minna jõe äärde vaatama , kuidas ujub.Materjale hakkasin ostma ühe-kahe putuka kaupa. Võtsin ühe putuka ette , nii , läheb vaja seda ja seda , ostsin ära . Siis järgmine putuk , seda on olemas , juurde on vaja seda ja seda. Esimesed tuhatkond katsusin siduda ikka soovitatud retseptide järgi . Mingil hetkel tundsin juba nii julgena , et hakkas omaloomingut ka sekka tulema ja retsepte oma äranägemise järgi ümber tegema. Siin seda kõike kirjutada ....raske on ju , mõndasid asju peab näitama , muidu ei saagi.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

lk 37 ; 38.Valgetiivalised vihmaga , ülejäänud muidu tumeda ilmaga. Ja kui kala ei saa ...on viga mehes :lol:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

hommikukohvi juurde lugesin netti, midagi tuttavat nägin, tuli selle
http://www.flyfisher.ee/download/file.p ... &mode=view
putuka jutt meelde
AndriPro kirjutas: Alumisel putukal sidusid kurgu valgeks . Korraga meenus mulle ainult üks valge kurguga putukas... küllalt spetsiifiline , tegija põhiliselt Inarijõel.
Tegelikult on valge kurguga putukas olemas küll, väga sarnane ühe teise kuulsa putukaga, mõned arvavad, et see valgekurk on raudvara, tegija nii Tenol, kui Neidenil. Tuhnisin isegi netist selle putuka algusloo välja ja originaali üks värv on küll ajapikku kadunud aga selle leian oma putukast. :D
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Sepale see valge kurguga allrounder. Kevadiste külmade vetega seod suuremaks ja suvistega olematuks ....ja muudkui püüa. http://www.perhoboxi.com/perhosivut/hal ... uttaja.htm
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

jah, selle ja veel paar ja muidugi versioone , a valge kurk vist popp pole üldiselt.
Peaaegu :D valge tiiva sidusin.
Valgel buckil mul pruun triip sees, paar lillat fiibrit oli vist näpu külge kleepund :roll:
omomv.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

:shock: Seda viimast putukat vaadates tekkis mul visioon , kuidas sünnivad sepal putukad..... On üks suur pott , kuhu sepp paneb sisse pihuga konkse , sulgi ja karvu ....siis segab mõlaga ... mis kleepus konksu külge , see kleepus . Ise ta nimetab seda usuks ja kogemuseks. :lol: :lol: :lol:

Krt , peaks ka vaatama , kas majapidamises on mõnda suuremat potti :)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

siiski seotud soovituse peale, et seo valge tiivaga, paar fiibrit loomingut ei riku seda valget tiiba ära, aluseks võtsin su soovitatud kõige ülemise, kere ilma keermeta( ma ei tea punase koha pealt, a pimeda ilmaga ma tera ei kasuta üldiselt, kui vesi sogane, siis kasutan nii ja naa), saba värv jäi sama, kurgu pruuni asemel oranzi panin, kokkuvõttes väga pange pole pandud värvidega. Ilus konkreetne löögipunkt keset kere. Tiiba panin mu meelest normi koguse bucki, kurk sai natuke tummine, a see shlappen nii lihtsalt murtav, rebisin mõne fiibri ära.Selle tegevuse popp ja noortepärane väljend on tuuning :D Ühesõnaga kui kala ei saa, siis on mehe viga.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Madis »

Kas kuiv putukas peaks maanduma alati nn püstiselt? Miks jänes kereks ei sobi? Mis dubbingut peaks siis kasutama?
Vasta