Putukad 2012 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Need (Coddard Caddis )seotakse hirvekarvast , ameerika hirvekarvast (elk) , või väiksemad porokarvast. Niisugune putuk , mida söövad forellid ja turvad ja harjused , kes iganes.....
roohunt
Postitusi: 11
Liitunud: 20.04.2012, 10:56

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas roohunt »

Kas kohalike elukate (kobras, kits, orav jne)karvu aseainena kasutada on ka võimalik?
Ahti
Postitusi: 20
Liitunud: 19.04.2012, 08:59

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas Ahti »

Mina kasutan nende sidumiseks kohaliku metskitse talvekasuka karvu.
roohunt
Postitusi: 11
Liitunud: 20.04.2012, 10:56

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas roohunt »

Tänud!
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Turvapüügil on üks putukas veel , mida paljud kasutavad . Suur põrnikas. Mul on see ka olemas , T.H seotuna ,Ahjalt olen sellega turba saanud.Aga üldiselt kasutan põrnikaid harjuse püügil (konks 12-16).Aga mõnes jões võib see suur põrnikas olla turvapüügil vägagi tegija putuk.Igal juhul tasub seal Läänemaal järele proovida.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Siin siis mõned mudelid põrnikatest. T.H , Tarvo ja minu seotud.
Manused
P4230484.JPG
P4230484.JPG (35.35 KiB) Vaadatud 12986 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Ja jutu sees on mainitud "Sylvi". Autor on soome mehi Jussi Ojanen. Meil on see putuk selgetele (pruunikatele) vetele , pilvise ilmaga või ilusa ilma õhtu , hetkest kui päike veepinnale enam ei paista. Igal juhul tasub proovida Järvamaal.
Manused
P4230481.JPG
P4230481.JPG (38.36 KiB) Vaadatud 12986 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Veeretaks jutuotsa Järvamaa jõgedele , selgetele vetele , võib-olla mõnede jõgede ülemjooksudele.
Kuidas aru saada , kas putukas sobib selgetele vetele ?. Noh esimeseks ja kõige levinumaks "märgiks" putuka peal on punane pea.Doktori -sari (black ;sylver ;blue ) , rusty rat jne... . Teiseks tasub tegijaid putukaid otsida niinimetatud "värvitute" putukate seast . Hallid , pruunid (sylver grey , march brown jne..). Kolmandaks kombinatsioon sylver-black , lisaks red-sylver black. Kui veel on soopruuni tooni , siis kindlasti ka "sylvi" , kombinatsiooniga orange-sylver black. Putukad reeglina väiksed . Eile õhtune "sylvi" on seotud konksule #6. See red-sylver black läheks rohkem sombustele ilmadele , õhtu videvikule , samuti orange-sylver black. Kui vool jões on aeglane , lõheputukaga raske , või võimatu püüda , tuleb putuk siduda striimeri konksule , kuulpeaga . Putuka mängu saab kätte "strippamisega".
Katsun jätkata.....
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Kui nagu selgemaks saanud , mis sobib sinna selgesse vette oleks järgmine kriteerium putuka valikul jõepõhja värvid. Et , mis seal jõe põhjas on ? Hele kruus/liiv või roheline taimestik , või hoopis tume kivi , settemuda , hallikas paekivi ? Putuka keha valitakse võimalikult jõepõhjaga ühte värvi /tooni. Kruusa/liiva peal on sobinud lightolive , rohelise taimestiku peal green highlander , tumeda põhja peale must (minu jões on sobinud ka tume oliiv).
Mul on muidu siin kruusa/liivapõhi , aga mõned vanad veskikohad on tumedad /lausa mustad, jõe põhjas suured kivid.Võtame sinna tumeda põhja peale siis tumeda oliivi kehaks. Edasi , kui on kena kevadine ilm ,kurguhäkliks kollane , kui kena päikeseloojang oranž , kui ei tea mida valida , siis naturaalne pärlkana.Kevadistele putukatele ikka vahvaid kontraste , suvistelt kontrastid maha. Kevadised suuremad , suvised väiksemad.

Katsun veel ajatust ka natuke seletada ja pilte lisada.....
roohunt
Postitusi: 11
Liitunud: 20.04.2012, 10:56

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas roohunt »

Mis number konksule see suur põrnik on seotud?
Vasta