Uudised sidumispingist.....

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas sepaonu »

Mulle on kokkuvõttes selle pingi pöörlemise osa arusaamatu. Kõik normaalsed pöörlejad pingid on tehtud nii, et peale igasuguseid reguleeringuid, nagu kõrgus ja konksu kinnituse koht on ikka see võimalus, et pöörlemise ajal on konksu keha tsentris, igast õlad ja haarad võivad eksentriliselt longerdada, konks pöörleb tsentris või kui ei viitsi lõpuni regullida, siis natuke longerdab, mis pole õnnetus. Selle su pingi puhul ma näen seda treipingimoodi pöörlemise võimalust ainult siis, kui mokad ja konks on täisnurk/90 kraadi vertikaalsest jalast, siis pead ka konksu ebamugava koha pealt kinnitama.
Selle minu vana pingiga
pink.jpg
võrreldes ma sisulist vahet ei näe, üks liigend pikemaks venitatud(mis midagi juurde ei anna) ja pööramiskoht pingutusega ? tehtud.Ühe mugavuse said kindlasti juurde, võimaluse vaadata putukat teise nurga alt mugavamalt.
Kokkuvõttes mu meelest sitt ost.
Sa seda pinki tuunima hakkad, siis ma soovitaks selle õla juurde teha
imagemagic.JPG
imagemagic.JPG (9.36 KiB) Vaadatud 8893 korda
kinnitust mokkadede külge saab mitmel erineval moel teha.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas Madis »

Miks pean konksu halva koha pealt kinnitama? Mulle tundub see 90 kraadise nurga all pöörlemine väga ok. Kangil see nupp vaja ainult lühemaks teha. Hetkel saab selle lihtsalt ära keerata küljest.
Pöörlemise mehhanismil on pingutusega jah. Ilmselt sellepärast on see asi nii tehtud et see pink on toru kui ka tavalise putuka jaoks mõeldud..nii mulle vähemalt väideti

http://www.youtube.com/watch?v=3qURBUJGZ1k

Nüüd sain pihta. Ok väikse konksu puhul vähe ebamugav jah, kuid ei midagi ületamatut
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas sepaonu »

Loomulikult pole midagi ületamatut, a see on selline ajanläbikuidagi variant. Praegu oled selle ostuga loonud omale probleemi, nüüd asud seda lahendama harjutades ennast diagonaalselt töötama või pead piirduma valest kohast konksu hoidmisega.
See klipp arusaadavam ja illustreeritud, jutt ikka sama, mida ma üritasin öelda.
Kõige parem variant on ikkagi selline, et võtad konksu nii kinni mokka, et maksimaalselt toimetamisruumi,maksimaalselt konks paljas, kuna osade putukate puhul pead oma mähistega tulema konksu kaare peale ja konks keerleb tsentris.
Ma siin pühade ajal olen natuke pisikestele nymfidele mähiseid keerand, no eks põhiprobleem on ikka pingi ja tooli vahel :lol: aga sellest saan aru, et kui kirbusitamõõduga hakkad tegelema, siis paljud asjad muutuvad rohkem olulisemaks, konks väike, kinnivõtmisruumi vähe, toimetamisruumi vähe, näpud ka rsk liiga jämedad ja kobad, siis hea kui kenasti pöörata saad, käed eemal, näed, mis teed. Osa putukate sidumisega selle eumeriga ma ei näe mingit probleemi. Torunõela või torunõelarakisega pole ka mingit probleemi, toruga nii ehk naa kõik lihtsam.
Mulle omale on lõheputukate ja torude sidumisel jäänud mulje, et nende puhul minul seda keerutamisfunktsiooni mähiste tegemisel vaja pole, mul kulub kogu aur sätitamisele :D , kõige rohkem kasutan keeramist, et vaadata, kas keskele sai. Kindlasti keegi kasutab keeramisfunktsiooni igal võimalusel.
Näiteks see onu
http://www.youtube.com/user/norvise/videos
a ta muidugi miskeid kirbusitanümfe ei seo ka.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Roland
Postitusi: 28
Liitunud: 07.06.2013, 19:11

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas Roland »

Ega kellelgil pole üle "tiivapõletajaid" või teab,kust neid tellida saaks vähe parema hinnaga kui J:Son kodukalt? Nimelt sai ostetud " realistic wing material" aga põletajat pole
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas vii »

Head uut aastat !!!
Madis, on mitu võimalust
1. paned jupi vahele
2. lõikad käepideme nupul otsapoolt jupi maha
Umbes nii
Umbes nii
3.jpg (50.88 KiB) Vaadatud 8852 korda
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas vii »

Minul on selline nagu onu Sepal. Minul selliseid vigu ei ole, et peaks ümber tegema. Muidugi ei ole see pink nii hea kui sul Madisel
[attachment=0]pink.jpg[/attachment
Manused
Selline on ka minul
Selline on ka minul
Viimati muutis vii, 01.01.2014, 21:36, muudetud 5 korda kokku.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas sepaonu »

Kuna arvatavasti mokad ise on head või vägaok, siis ma ikkagi punnitaks õla või topeltõla, oleks ühtlasi ka mõnus nikerdamise töö.
Vastus on kuskil selle pildi läheduses
http://www.jan-tvrdek.cz/files/product- ... 6-30.jpg?2
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas sepaonu »

vii kirjutas:Minul on selline nagu onu Sepal
Ma ostin selle kunagi täiesti lambist andrei käest, mokkade kohta pole mu meelest midagi viriseda, pead ei anna, a mu meelest maksin sest pingist alla kümpa. Keerutamiseks siiski ei kõlba, isegi korraks vaatamiseks, jubedalt logiseb, kui mõnda kruvi päästad. Pingist siiski putukakvaliteet ei sõltu, arvan oskused põhilised, a hea pingiga mugav teha. Mul praegu sihke
http://www.jan-tvrdek.cz/files/product- ... 6-31.jpg?2 ja rahul olen. Sellel natuke ebatavaline mokk, isegi saatsin pingi proovida ühele tardo mehele, kes mulle õppematerjali suristas selle peal, kuna proovida ju oli vaja. Mina jäin väga rahule selle variandiga :lol:
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas vii »

Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas Madis »

vii, tegelikult on kolmas variant veel, seda eelistan kõige rohkem - teen kangi 1.5cm lühemaks ja seda nuppu ei puutu.
Tegin paar putukat, võrreldes vana pingiga ( http://www.cheshirefishingtackle.co.uk/ ... Insert.jpg ) on asi kõvasti parem, hoiab sigahästi ja on väga stabiilne. Ainuke miinus on jah, et "full rotary" kehva lahendusega.
Panin jala ja pea keeme vahele liimi ja sain asja paika, niiet ainult kangi sääre lasen kunagi lühemaks teha, kui viitsin.
Otsin trofeest, sain 30 eurise kinkekaardi jõuludeks ja ise maksin lisaks 42 euri. Ühesõnaga peaaegu tasuta saadud.
Vasta