Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Kas Andri või keegi teine oskaks kommenteerida Visioni raskemaid komplekte nagu Zulu klass 7-8 (ca 135 eur) ja Atomi 8 klassi (ca 200 eur)? Kas need võiksid toimida lõhepüügil eestis ja põhjanaabrite juures? 5-6 klassi Zulu ja Atom teevad küll kenasti oma töö ära nii siinpool kui sealpool piiri....
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Seda 7-8 Zulut ei ole käes hoidnud , #8 ATOMit olen.Kui meie oludesse valiksin , siis ATOM -i , sest lisaks lõhe-merikapüügile saaks kevadel suurveega püüda väga hästi forelli .Uppuvaid liidreid heidab hästi. Nöörivahetusega saaks lisaks veel haugiridva. :roll: Kuigi , kas peab olema #8 , võib-olla nt. #7 9`6". Zulu oma olemuselt on rohkem pinnakaritv.Olen kuulnud , et Zulu rulli üle on nurinaid , pidur ei pidavat ikka nii hea olema.Ise pidurit ei kasuta , ei oska selle kohta midagi öelda.5-6 Zuluga püüdsin pea terve suve , mul küll selle komplekti kohta midagi halba öelda ei ole.Selle raha eest on komplekti rohkem kui küll.
Mikk

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Mikk »

Kõigepealt Tere kõigile minu poolt. Liigitage mind siis ka klass:rohelised( tumeroheline) :) Juba aastaid olen piilunud selle valdkonna poole ja nüüd on siis midagi kodus olemas. Rull GT 5-7(komplekteeritud), ritv mingi neljaosaline käsitöö. Aga jäik kui harjavars. Pikkust on 2,1m. See anti põhimõtteliselt rulliga kaasa. Sooviks kellegi asjaliku kommentaari antud komplektile. Ise olen Tallinna inimene. Lisaks on veel hulga küsimusi. Lennukat olen veidi käes hoidnud, aga enne kui tõsisemalt proovida, võiks mõne õpetussõna kuulata, et valest otsast ei alustaks! Kuna töö ja pereelu sellises kiires tempos, ei ole kindel ,kas jämmidele jõuan. Seepärast sooviks abi, et pärast tööd mõnel linnalähedasel jõel kätt harjutada. Lisaks otsin antud rullile varupooli, aga siin selle klassi rulli ei müüda(vähemalt netist maei leidnud).Või ühildub mingi tene pool ka? Tänud:Mikk
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Mikk , ega selle jäiga ridva kohta ei saa enne midagi öelda , kui käes hoidnud pole . Tahab see komplekt raskemat nööri või raskemat rulli , seda saab teada ainult proovides.Pealegi kui tegemist käsitööga.Tarvo on nädala sees Tallinnas . Või otsi Dima üles , paneb kõik harjavarred käima.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Tänud andri soovituste eest. 5-6 Zulut ma muidu ise püügiks kasutan ja saan sellega kenasti oma suvised püügid tehtud. Rulli ma ise kasutan peamiselt nöörihoidjana, seega sellele hetkel suuri nõudmisi pole. Aga selge see, et suurema klassi ridval on rullil ka suurem tähtsus ... kui muidugi saad arvestatava kala keda üldse rulli abil väsitada :) Katsun mingi aeg poes seda Atomit, aga kui kellelgi isiklikult olemas on, siis andke märku... prooviks korraks.
Mikk

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Mikk »

Tänud Andrile. Sain siin Tarvoga kokku ja esimestele küsimustele vastused olemas. Forellipüügiks esimene komplekt koos, selle jäiga "kaika" jätan esialgu ootele. Proovin pinnaputukaga püüki esialgu. Igatahes ärevus on juba praegu sees:)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Mikk , oma kogemusest võin öelda , et nendest jäikadest kaigastest saab õue peale lillede toetamiseks maru häid keppe. :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ostsin paar klaasfiibrit , väga odavad. Kollase ridva sain #4 Rio Gold-iga kohe tööle , pruunil võtsin käepideme ja rullisadula lahti , liimisin sinna sisse metallpulga , uuesti kokku ja toimib , #6 Rio trout LT lendab mõnusalt , ise vööni vees olles 20-25 meetrit ühe käeliigutusega.
Manused
P6260673.JPG
P6260673.JPG (65.15 KiB) Vaadatud 13238 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Otsides seda "õiget " nööri...... Normaalne oleks otsida nööri , mille heitepea on 3-3,5 X ridva pikkus , pidi olema hea ja mugav . Otsisin siis ja pidama jäin ikka oma hetke lemmikul Rio trout LT-l . Aga ikkagi , ritv on 6jalga ,st. heitepea peaks olema 7,5-8 m , LT heitepea on 14,3m . Tuli välja , et minu jaoks on normaalne , kui nööri heitepea on ligi 8X ridva pikkus. Nii , et igaühele ikkagi oma.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Vii rääkis raskete putukate heitmisest . Mul on vedelema jäänud üks #8 Big Mama. Sealt saaks lõigata sobiva kaaluga heitepea , aasad otsa ja poest osta see Varivase hästi ujuv jooksunöör . Dima oskaks peast öelda need sobivad kaalud kõik. Saaks niisuguse "püssi" , et kole . Kui veel asjale mehine ritv ka külge panna , saaks vist isegi kergemad sangpommid lendama :lol: Krt , selle peab ära tegema :lol:
Vasta