Kalalkäigud.

Vasta
Roland
Postitusi: 28
Liitunud: 07.06.2013, 19:11

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Roland »

Kus kohas vaba vett leidub? Kui keegi käib, siis võiks siia kirjutada, et kas on mõtet kümneid kilomeetreid maha sõita :)
Aitäh!
Mikk

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Mikk »

Hei,

Täna käisin lihtsalt nn hooaega avamas. Polnud isegi korralike riideid. Putukakarp ja lennukas vaid :) Külm oli ikka. Täna palja käsi, aga muidu ikka kindad, millel sõrmeotsad maas. Rõngad ja nöör jäätusid päris kiiresti. Silikoonõli ei kasutanud, kuna selline kiirpüük oli...
Aga eks lahtist vett leiab Eesti keskel ja samuti jõgede ülemjooksudel, mis allikalised. Ise käisin samuti ühel tavalisel jõel, lihtsalt ülemises otsas ;)
Kekkonen
Postitusi: 13
Liitunud: 30.01.2014, 20:29

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Kekkonen »

Tere.
Ei hakkand uut teemat tegema, seega küsin siinkohal lendôngendusest Eestis.
Kui pikk on kalastus hooaeg, millal algab ja millal lôppeb? Kas on mingid keeluajad millal ei saa kalastada? Kui "raskete" vahenditega kalastate ja kui suurte putukatega? Mis môôtudes kalad on ja mis kalad teil seal üleüldse on :)
Kui midagi huvitavat fakti tuleb veel meelde, pange aga kirja, oleks huvitav vôrrelda erinevusi siinse perhokalastusega :!:
Ette tänades!
Kekkonen
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Kalastushooaeg , ma mõtlen lendõngega , hakkab 01. jaanuaril ja lõpeb 31 . detsembril. Segab mõnel aastal külm . Keeluajad on lõhele , meriforellile , forellile , haugile . Harjus ja tõugjas ( toutain ) on aastaringse keelu all.
Vahendid :roll: #4 - 10/11 . putukad 26 - 2/0 (üle 2/0 keelatud lõhe -meriforelli püügil.)
Kalad nagu soomeski , jõeforell on väiksem ( kuni 2,5 ) , harjus väiksem . Paaliat (nieria) ei ole.

Ehk alustuseks.....
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas andur »

Käisin kah kalal ära! Sõbrad, kas teil on tihti nii, et forelliparv on ninaees aga võsa liiga tihe et visata? Mis te siis teete nendega? Ma jäin lihtsalt jõlliama. Võiks proovida vette ronida ja piki jõge loopida?
Kekkonen
Postitusi: 13
Liitunud: 30.01.2014, 20:29

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Kekkonen »

Suured tänud vastuse eest!
On teil hooaeg veidi pikem kui meil lapimaal :)
Veebruari kuus saab jôeforelli püüda nagu ma aru saan? Kui palju vett on sulana tavaliselt veebruari lôpu poole, jôgedes siis?
Olen nimelt veebruari lôpus Eestis natuke aega ja arvan, et vôtan ühe lendônge kaasa. Mis jôes oleks kôige môistlikum kalastada ja kuskohast täpsemalt? Mis nööre tasuks kaasa vôtta ja millised putukad?
Nüüd kui lugesin selle postituse tajusin, et kôlab eriti laisa inimese tekstilt :) vabandan juba ette ära.
PS. millised kosed Eestis üleüldse on ja kas nendes kalastatakse rohkem kui rahulikumas vees? (eriti naljakas küsimus aga mis teha, ma pole kunagi lendôngega Eestis kalastanud)
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas T.H »

Hooaeg on tõesti mõni päev pikem. Veebruaris saab jõeforelli püüda. Niipalju, kui vett jõgedes hetkel on, on kõik sulana. Tasuks kalastada jõgedes, kus vesi pole jääs. Kaasa tasuks võtta lendõnge nöörid ja lendõngeputukad. Koskesid on meil päris mitmeid ja kalastatakse nii nendes, kui rahulikus vees :D
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Veebruari lõpus , olenevalt ilmast , võivad kõik jõed olla jäävabad. Kui on külm , siis jõgede ülemjooksudel on ikka jäävaba .
Mina olen talvel kasutanud #6-7 klaasfiibrit , ujuv nöör ja komplekt liidreid ( F / S3 / S7 ) . Putukad need samad , mis soomeski ( WB , liitsid , ilusa ilmaga kevikud (sumariperhot) )
Ise püüan väga palju forelli lõheputukatega . ( parhat wirolaiset taimenperhot on tenolaiset soutuperhot )
Kus siis kalastada ? ... Olenevalt ilmast , Külmema ja sombuse ilmaga rohkem rahulikust kohast . Ilusa , soojema ilmaga on kala aktiivsem ja siis leiab kala igalt poolt.
Millises jões ? :roll: No pead valima . Tallinnast 200 km ulatuses on neid jõgesid kindlasti üle 100 :)
Kekkonen
Postitusi: 13
Liitunud: 30.01.2014, 20:29

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Kekkonen »

No toho tontti, ma môtlesin, et pean ka see aasta ootama jaanipäevani, et lendôngele pääseb :) Loetud teksti pôhjal vôib lapselikult rôômustada, et varsti pääseb, varsti pääseb :lol:
Peab hakkama seda reisi tôsiselt planeerima vist. Suht Tallinna lähedal arvatavasti kalastan aga kui kellelgi eriti häid vinkke on siis mine ja teada, ritv käes kôigeks valmis 8-)
Suur tänu kes jaksasid vastata ja abiks olla!
Roland
Postitusi: 28
Liitunud: 07.06.2013, 19:11

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Roland »

Käisin Preedil täna. Kala nägin palju aga kätte ei saanud ühtegi. Peab veel oskuseid lihvima :D
Vasta