Kalalkäigud.

Vasta
Kekkonen
Postitusi: 13
Liitunud: 30.01.2014, 20:29

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Kekkonen »

Hakkab kohe kipitama kui siin teie kalakäike vaatan, ilusaid kalasid olete saanud.
Eesti reis läheneb ja "paanika" kasvab, tööd on palju ja planeerimis aega vähe. Kaarti jôllitades kalastamine tallinnas kôlab mônevôrra ebareaalselt, viga on tôenäoliselt minus endas :)
Miskipärast on silma jäänd Selja jôgi kaardi pealt, ei tea miks, midagi seal on...vôibolla. Oskab/tahab keegi sellest midagi head ja kasulikku rääkida, näiteks kuskohast on hea randa minna ja mahub lendônge viibutama (privaatsônumitesse vôib julgelt pajatada... Ja ma käin Eestis kôige rohkem kord aastas, et ei ole püsiv oht vôi ebameeldivus).
Taaskord, igasugune abi ja info on abiks.
Tänan tähelepanu eest!
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas T.H »

Tänase päeva ilusamad hetked olid siis sellised.
Manused
IMG_2157.JPG
IMG_2152.JPG
IMG_2154.JPG
Mikk

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Mikk »

Sai ka täna jalutatud. Ilm oli hea, kala ka näitas ennast :) Kui kala kätte võtsin oksendas kohe välja ühe konna ja maimu. Kodus leidsin veel paar konna kõhust.
Konna õgija
Konna õgija
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Nagu näed , Kekkonen , on eesti kalastajad ikka kade rahvas . Keegi ei taha enda jõgesid reklaamida. Seljale talvel ..... ülemjooksul forelli , all pool võid ka mõne harjuse või talvituja (talvikko) peale sattuda . Tallinn - Narva maanteest allavoolu on vajalik kalastuskaart , 7€ päev. Vastuvoolu ei ole vaja kaarti . Kui jääd ei ole , siis miks ka mitte.
Mikk

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Mikk »

Hei, puhkuse viimane nädal käimas ja tänagi sai ühte jõge külastatud. Oli võtte ja oli ka kalu, ühele kenale sain pai teha ja läinud ta oligi. See kaunitar sai endale võimaluse korralik saba kasvatada. Vees ujus juba ohtrasti jäätükke ja heina?? Varakevad? :)
Kusjuures pole väga kade jõgede koha pealt, lihtsalt ise tean, et kui ma poleks varem püüdnud ja öeldakse, et Kunda jõgi, ei päästa see mind :) Jõgede ja püütavate kalade nimekiri olemas siiani flyfishing.ee lehel, konkreetse käänu ja kivi jätaks siiski enda teada ;) Edu!
Katkine saba!
Katkine saba!
Kekkonen
Postitusi: 13
Liitunud: 30.01.2014, 20:29

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Kekkonen »

Kus need kalastajad kadedad ei oleks :D
Ülitäpseid koordinaate ei oodanudki... pigem mis jôed on lahti ja kuskohas on hea kalastada (niiumbes 5km täpsusega). Kuna visiit on lühike ei tahaks aega raisata ông käes jäätund jôge jôllitades vôi läbi paju pôôsaid roomata ja avastada, et kaardi peal jôe moodi moodustis ongi kalatu kraav... vms. Kui tahaksin, et keegi näitab sôrmega kus kala on ja kui sügaval, telliksin kalastusmatkan viroon ;) (nothing personal to ones ho does that).
Igaljuhul tänud nendele kes vastasid ja kui keegi kunagi minu kodukantti lapimaale satub, siis küsige julgelt nôu... kalastajana vôi eestlasena ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Minu kogemuste järgi soomes nii kadedaid ei ole . :roll: Võib olla tuleb see sellest , et soomes jõgesid- järvesid sadu kordi rohkem kui eestis . Ei tea. Plaan on sel suvel otse Utsjoelle .... ja koju sõites ei tea , soomet mööda või rootsi . Ei tea veel sedagi kas see plaan ka teoks saab.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Käisin jõe ääres jalutamas , õng oli muidugi näpus. Vett on alla igasuguse arvestuse , ikka jube madal . Seal kus norm veega on normaalne kala , seal nii madala veega ainult väikesed.

Vesi on nii madal , et saarmad murravad suure näljaga jõe ääres metskitsi ... :lol: :lol: :lol:
Manused
Foto0298.jpg
Foto0299.jpg
Kekkonen
Postitusi: 13
Liitunud: 30.01.2014, 20:29

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Kekkonen »

AndriPro kirjutas:Minu kogemuste järgi soomes nii kadedaid ei ole . :roll: Võib olla tuleb see sellest , et soomes jõgesid- järvesid sadu kordi rohkem kui eestis . Ei tea. Plaan on sel suvel otse Utsjoelle .... ja koju sõites ei tea , soomet mööda või rootsi . Ei tea veel sedagi kas see plaan ka teoks saab.
Kui mööda "käsivart" tuled alla, siis ei peagi otsustama kas soome vôi rootsi... kalastad natuke aega soomes, siis rootsis, siis soomes ja... nii siksakitad allapoole :) häid kalapaikku on môlemal pool ja muoniojôe lähedal kôigele lisaks.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Täna siis läti piirile.....
Manused
Sai  kõik või ?
Sai kõik või ?
Vett  meetri jagu  oodatust  rohkem  ja  sogane  ..... päris kört kohe .
Vett meetri jagu oodatust rohkem ja sogane ..... päris kört kohe .
Aga standard harjus  võttis ......
Aga standard harjus võttis ......
Ja üllatusena  tuli  väike forell  sealt  kus pole forelli varem  saanud.
Ja üllatusena tuli väike forell sealt kus pole forelli varem saanud.
Vasta