Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas andur »

Kuidas õige lähenemine oleks? Praegu olen enda suurest tarkusest käinud nii jõe ääres, et putukakarbis on märgasid putukaid, striimereid, nümfe nii peadega kui ilma, woolly buggereid jne. Siis jõe ääres vaatan tunde järgi, mis otsa panen ja sellega püüan. Siis aga ilmneb, et kui väga peene lipsuga nümfi oli okei heita, siis raskusega woolly buggerit nr 4 enam ei heida eriti. Ühesõnaga, õige oleks vast ikkagi kergema nööri ja lipsuga kergeid putukaid ja raskema nööri ja lipsuga raskemaid putukaid? Laen ühele kassetile nümfimise komplekti ja teisele kassetile striimeri ja buggeri komplekti?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Arvan , et lipsu jämeduse/pikkusega mängimisest piisab. Nööre on mõtet soetada erinevatele jõgedele. Kitsamad olud , heitepea 8-10m , vähe laiematele 10-12m ja üks nöör 14m heitepeaga või DT.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Mul on ostetud 0.50mm Stroft, 0.375 quantumi tamiilid koonusnööride sidumiseks. 60/20/20 loogikaga lisan lõppu kas 0.15 suffix, 0.18 stroft tamiili või 0.20 ja 0.30 fluro.
Sõltuvalt püügist viimane lips, suured striimerid 0.30 fluro, nümfid saavad 0.20 fluro ja kuivad vastavalt suurusele siis 0.15 ja 0.18 monod. T.H kinkis scierra 0.20 kuivade jaoks, proovin ära, kuigi kaaluga tõmmates jäi 0.18 stoftile alla.
Pinnakatele seon natuke pikema kui ridvapikkuse ja märgadele natuke alla ridvapikkused koonused.
Minule sobib.
Viimati muutis Madis, 04.03.2014, 22:26, muudetud 1 kord kokku.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas T.H »

Madis, minu mäletamist mööda sai sulle 0,2-ne pinnakate jaoks, striimerite ja lõhekate puhul rääkisime 0,23-sest florost ;)
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

T.H kirjutas:Madis, minu mäletamist mööda sai sulle 0,2-ne pinnakate jaoks, striimerite ja lõhekate puhul rääkisime 0,23-sest florost ;)
Kurat jah, vaatasin üle ja 0.20. Parandasin vea ära :)
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

vii kirjutas:Oli üks kalamees, rääkisime kalameste juttu siis rääkisin ka seda, et käime jämmitamas ja siis tuli jutuks kahekäelised ridvad. Tiriti siis mind auto juurde pisteti ritv pihku. Siis anti mulle konto number kuhu kannan 120 EUR-i ja nii saingi ühe lelu juurde.
Noh, eks neid loike Järvamaal ole ka Paide oma loik, Tarbija järv, Väinjärve, Liivamäe karjäär, Matsimäe järv, Paunküla veehoidla jne.
Jah, visketehnikat tuleb veel õppida aga kui võtsin putuka otsast siis oli kõik korras, lendas kui Norras. Tähendab viga on kas koonusnööris, putuka kaalus või mõlemas.
Endale ostsin ka kunagi samadel asjaoludel 15" 10 klassi kahekäelise. Aga hetkel sealt kasutuses ainult rull, kuna see 15" 10 klassi komplekt Eestis pigem ainult Narva teema, mujal on sellega natukene kohmakas püüda. Ostsin juurde 8-9 klassi 13,7 jalga komplekti ja sellega palju mugavam asju ajada, kuigi Eestis võiks minu arvates ritv veel lühem olla. Suur malakas jääb pealpool polaarjoont mõnel suuremal lõhejõel müramiseks...ega ta seistes süüa ja raha küsi :)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Jarlo kirjutas:Endale ostsin ka kunagi samadel asjaoludel 15" 10 klassi kahekäelise. Aga hetkel sealt kasutuses ainult rull, kuna see 15" 10 klassi komplekt Eestis pigem ainult Narva teema, mujal on sellega natukene kohmakas püüda. Ostsin juurde 8-9 klassi 13,7 jalga komplekti ja sellega palju mugavam asju ajada, kuigi Eestis võiks minu arvates ritv veel lühem olla. Suur malakas jääb pealpool polaarjoont mõnel suuremal lõhejõel müramiseks...ega ta seistes süüa ja raha küsi :)
jajah, umbes 0,7 jalga peab lühem olema :lol:
15" 10ga püüdsid koolas, või ainult väikse tokiga ?

ma mõtlen, et mihkese ott ostis, ta vist ainult narva jaoks ostiski, võib meelde tuletada
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Koolas vehkisin ainult väiksema kepiga. Olin sealses mõistes ikka pisikese jõe peal. Aga ega selle käredama toki eelis tuleb peamiselt välja siis, kui satud püüdma varasel hooajal ja tekib "ankrute" heitmise vajadus ... ega seda heitepikkust palju juurde ei pidavat tulemagi ja see polegi nagu eesmärk.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ei ole see 15-jalane ühtegi Narva ja põhjaskäimise ritv. Vabalt võid järvedel haugi püüda , meres käia ja nt. kevadel tulvavete aegu sobib see ritv ikka paljudele jõgedele. Poest ostetud heitepead tuleb mõnedel juhtudel muidugi ära ratsida , nt haugipüügil.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Üks asi painab, ei mäleta ühe nööri ostmist, nime ega mittemidagi sellega seoses, pole püüdnud vist ka sellega eelmine hooaeg, selle aasta avapaugul vaatasin, mõtlesin, no mitte midagi ei meenu sellega seoses, tuhnisin kõik oma netiostude mailinduse läbi, mitte mingit vihjet, heitepea värv nagu goldil, a jooksunöör täiesti valge järgi, mul #8 -l ka gold, jooksunöör kollane. Oma alguse ostmisrapsimisi häguselt mäletades võib gold olla, a netis nagu ei leidnud valge jooksunööriga, wtf nöör see on. Kuidas ma nüüd hingerahu tagasi saan ?
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta