PUTUKAD 2014

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Eile käisin jõe ääres vaatamas , kas harjus on juba liikvele läinud .... kuduni mingi kuu jäänud . Võtsin #3-4 ridva. Ühe harjuse tupsukese peale välgatas korraliku laiusega külg. Täna terve päev närvid p...s , ei saanud minna , aga homme olen nagu nipsti kohal ja mitte enam #3-da ridvaga :) Putuka sidusin ka . Zinine küll ei saanud , aga lipsu otsa läheb.
Manused
P3110001.JPG
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas T.H »

Ega nende värvide üle polegi midagi väga targutada. Ütle inimesele kaugel asub maa päikesest, siis seda ta usub aga käegakatsutavat tihtilugu ei taha uskuda. Tundub, et nii algupärased, vahepealsed, kui ka kaasaaegsed lõheputukad (ja ka ülejäänud putukaliigid) on valminud puhtalt meistrite enda silmailu pärast. Ise olen värvihulluses hakanud ka konkse värvi järgi eelistama :shock: Uhke võin olla muidugi selle üle, et näen lõhest paremini. Meie niredes suudan põhja peal vedeleval putukal eristada nii punast, kollast, rohelist ja kui kõvasti silmi punnitada, siis äkki veel mõnda värvi :roll: Aga edu kõigile oma uskumustes.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Värvihullus on jube jah.... Konkse eelistan värvi järgi juba pikka aega , aga T.H juttu lugedes tuli meelde , et green highlanderit pidi kala kõige paremini võtma kui kalamehel on jalas kollased sokid :lol: Veeretan seda viimast putukat ja mõtlen , et kas mul on sobivat tooni sokke või tuleb hommikul veel kiiruga ostmas käia :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Ma mõne sõna ütleks veel....
Värvide arutelu on tavaliselt tuline vaidlus .Mina ei saa sellest aru , kõik on võimalik ju järele proovida ja kui ei toimi , lisa küsida. See kui värvide suhtes on mingi kinnisidee , see tähendab seda , et väga palju jääb proovimata ja väga suur kogemus saamata.
Ükski meister ei hakka midagi selgitama kui oled eelnevalt öelnud , et sul on mingid omad nägemused...... ole ja püüa oma nägemustega , meistril ei ole mõtet oma aega raisata.
Kõikvõimas internet.... On putukapilte , retsepte ja mida kõike veel . 95 % -l selles jutus on jäetud midagi mainimata , kindlasti midagi niisugust , mis putuka püüdma paneb. Nt alusmaterjalid , kihtide korrad ,jne. Ja 95% -l kalastajail ei tule pähegi midagi niisugust küsida.
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas ahti28 »

Minul näiteks ei toimi juba pikemat aega ükski putukas.Ei sinised,ei süsimustad,ei kollased,ei rohelised....
Samal ajal landiga saadi küll.
Midagi on väga valesti. :roll:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

ilusaid värvilisi sokke pole, seega seda kollane sokk vasakus jalas trikki teha ei saa, a leidsin, et üks kampsun on kollakasoranz, järelikult peaks tegijad tuustid olema ju
kampsun.jpg
kampsun2.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

ahti28 kirjutas:Minul näiteks ei toimi juba pikemat aega ükski putukas.Ei sinised,ei süsimustad,ei kollased,ei rohelised....
Samal ajal landiga saadi küll.
Midagi on väga valesti. :roll:
Praegu on "vaikus enne kevadet" . Parim aeg nullitamiseks :) . Kui aga midagi ei võta on midagi valesti. Mis on valesti ? Mina olen sellistel puhkudel teinud nii....Lähen kohta kus kindlalt on kala , kasvõi väikest . Liigun vähe , tavaliselt olen ühe võrendiku peal mitu tundi. Veed all ja päike särab , kala võib ennast liigutada üldse tunnikese päevas (nagu suvelgi) Paigal olles saab selle liigutamise aja teada. Kui olemasolevatest putukatest ei võta midagi võib kahtlustada , et suurus ei ole putukal sobiv . Olen sidunud lõheputukad #6 striimerikonksule , liitsid veel väiksemaks . Madalad ja selged veed , kindlasti aeg liitsidele , wollidele , tinselitele . Mustad , (ilusa ilmaga võib pea punaseks , sompus ilmaga roosaks) . Lõheputukas kollase kehaga (kuldse) , tiib kollakas-valge (tiba punast -halli) . Keha kollase alla hõbetinsel . Või kollase kehaga , tiib segatud kollane - punane , peale katteks valget (hästi heledat mallardi) . Sel puhul keha kollase alla kuldne tinsel. Need siis ilusa ilmaga . Sompus ilmaga raspuutin roosa-lillaka tiivaga . Putukad muidugi väiksed ja õhukese tiivaga. Püüda häääääästi rahulikult ja aegluubis , sest kala võtmine praegu toimub samamoodi aegluubis. :roll: Ehk on abi kuigivõrd.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

minumeelest täiesti selge ja suundaandev selgitus andrilt, kiidan
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Nädalavahetusel lubab juba vihma ja mida kõike veel . Siis tuleb see eelnev jutt unustada ja putukakarbis üle vaadata tammertinselid ja royal coachmanid . Kui vee sogaseks ajab ja vihma sajab võib RC-le siduda roosa keha. Küll need liitsid ja wollid ka püüavad , aga ise olen neid küllalt vähe kasutanud.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas T.H »

Sammal.
Manused
IMG_2188.JPG
Vasta