Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Lõika see kole plastmass maha, tee kuuekandiline pambuskäepide tollele väitsale.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:shock: Sepp , sa hull oled või ? Seda väitsa taotakse kuvaldaga aeg -ajalt puu sisse. Igasugu puust käepidemetega asjad tõstan sel puhul heaga kaugemale.....
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Algab mediteerimise nädal.... Vaimusilmas heitmise nädal ... Ja kohe kui vaim valmis võtan höövli ....
Manused
Foto0323.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Ostsin lühikese nööri omale, ROYAL WULFF AMBUSH TRIANGLE TAPER , pea on 6m pikk, panin täna prooviks peale, veetsin kevadise pooltunni pildudes jõe ääres.
Heitepea on ainult 6m pikk, visata saab sellega kasvõi selg vastu seina asendis ja vist midaiganes tuusti, panin musta leadri ja kõige suurema putuka, mis autos oli, lendab välja probleemivabalt. Loodan sellega õnnelikuks saada kitsastel jõgedel kitsastes oludes. Võtsin prooviks #5 ja #6, täna oli täiesti tuulevaikne ilm, jäin kahtlevale seisukohale, teen ühe kalapüügipäeva ja proovin pikemalt mõlemat, siis vaatan, et kumb rohkem meeldib, tokk on #5ne mul.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas andur »

Ma jagaksin ka kogemusi nööride ostmisel. Mitte, et suur püügikogemus oleks, aga raporteerin siiski.
Ostsin Wildfisheri nööre endale kaks tükki. Tegemist on küllalt mõistliku hinnaga Inglismaal tehtud nööridega.
Esimese ostsin mudeli River Don ja Double taper 5 klassi nööri. Nöör on sümmeetriline, mõlemas otsas 4m pikkune koonus. Ilmselt kui üks ots ära kulub või kahjustada saab, keeran rulli peal nööri ringi. Klassi täpsuse kohta ei oska öelda, aga väga mõnus on rullheidet teha. WF nööridega tundus jube keeruline, selle nööriga väga lõbus!
Mõlemad nöörid seda värvi
Mõlemad nöörid seda värvi
2010Aug071281185671don-2.jpg (54.53 KiB) Vaadatud 7909 korda
Teine on Wildfisheri Stream Stealth, samuti hall nöör ja seekord WF 6. Koduka andmetel nt WF 5 profiil on nii, et otsa koonus 2,1m; "kõht" 5.8m ja 3m koonus järele, kokku pikkus 27m. Veebis WF nööridel enamasti pead pikemad ja otsa koonused samuti, avastasin et paljudel jõgedel ei saa nööri tööpikkuses välja heitagi, lihtsalt ruum saab otsa. Sellel nööril vähemalt saab pea kiiremini ridva otsast välja.

DT nöör maksis koos kohaletoomisega 19 naela, WF Stream Stealth 21 naela. Veidi kallis minu standarditele, kuid loodan nendega kõvasti püüda. Täna WF tõi isegi mõne särje andripro putukaga!

http://flylines.org/site/index.php/features-mainmenu-47

Mõlemad nöörid sulavad täitsa OK temperatuuril, mõlemale sulatasin teeküünla kohal kuumkahaneva rüüsi sees aasad otsa, et aasadega leadereid kasutada.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Järgmine tokk jõudis sinna mediteerimise ja vaimusilmas heitmise faasi..... D 8015 , jämakas mõõtudelt , peaks kahlates heitma .... :roll: spets sepale sai pildile puust käepidemed pandud :)
Manused
Foto0327.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:o See wildfisheri DT nöör , krt , sel on ju vanade siidinööride profiil , nn. paralleel. :roll: Asjaliku ridvaga speyta , rulli või heida üleõla rull tühjaks....
Colorado ridvaga ,rio trout nööriga , rahulikku speyd heites kukub putukas 15-23 (25) m peale , äkki see DT on sama hea :roll: ja kui on , siis DT on ju palju universaalsem. Seda peaks kohe uurima.
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas andur »

Pean sinu juurde rulli- ja spey kooli tulema siis! Ma väiksel jõel ikka teise kaldasse rullin välja aga päris tühjaks veel mitte, eriti kui suur putuk otsas ripub.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Näe kobisemine ikka mõjub, plastkärakanuga pildilt kadunud, normaalsed väitsad, sigarillod, ilusa pildiga tikutoos, areng on silmnähtav, a et liiga kiidulaul ei saaks, siis ma küsin, et kus on ilus höövlilaast ja kohvikruus ? :lol:
Sa andur ära neid andri medrasi vaata, see hull rullispeymees, kusjuures õel ka veel, teisi alandav ja muidu paha mees, kuulsin sihkest lugu, et oli põdras kõigi nanosportlaste vahel laksand mingi lühikese tokiga putuka vastaskaldasse ja kala võtt. Kogend lennutajale võib muidugi alati omad riistad kätte anda ja kurta oma muresid ja vaadata kuidas tegelikult asjad käivad ja kuulata soovitusi. A mul selline tunne, et harjutada ka vaja ja mitte ainult kalal, seal hasart, püüad lihtsalt, kui ikka ainult viskamist käid harjutamas, siis natuke rohkem tähelepanu pöörad, katsud muuta ja parandada ja aru saada. Eile autoremondist tulin, harjutasin, täna tööle minnes harjutan 10-15min.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Siin on neli 6-jalast ritva , kõik ühes tükis , st 184cm pikad , hex (kuuekandilised) :roll: Ühest loobun (pildil ülevalt teine nähtavasti) , st annan ära . Variandid .... vahetan millegi vastu , või annan kellelegi , kellel on kõige pikem .... või suvaliselt , näo järgi (kui nägu ei meeldi , siis ritva ei anna :lol: )
Manused
Foto0328.jpg
Foto0329.jpg
Vasta