Putukad 2012 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Suurem vast 8-sel , kõige väiksem harjusele 14-sel.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Ajatusest , või õigemini ajast , millal putukat kasutatakse .Meil siis talv , kevad , suvi , sügis.... tegelikult on tegemist putukatel kasutatavate värvilahendustega vastavalt vee temperatuurile.Seda asja olen uurinud , kes teab mis ajast , vast 20 aastat juba , ühesõnaga sellest ajast , kui meisterdasin esimese landi. Võib-olla oli see rootslaste uurimus temperatuuride ja värvide kohta see tõuge , mis pani katsetama esialgu siis lantide , pärast putukate peal.Võib - olla on just see seesamune põhjus , miks ma kalal käin . See mäng värvidega , rahuldus , kui oled ära arvanud ja kokku "seganud "need "õiged" värvid. Ma isegi ei mäleta kus see uurimus kirjas on . Endal on alles tabel värvide ja vee temperatuuridega. Ja eks seda tabelit saab ikka aeg-ajalt jälle vaadatud kui tekkib mõni idee sulgi või karvu konksule siduda.
Ja veel on teooriaid , et mis on putukal see , mis püüab ? Kas keha ? Või tiib ? Ise kaldun selle teooria poole , et keha püüab ja tiib "kannab". On terve rida vägagi hästi toimivaid putukaid , millel erinevust tiivas praktiliselt polegi , kogu värvilahendus on seotud keha peale .Ja toimivad , hästi , aastast aastasse.

Nii , "kondikava" enam - vähem lahti seletatud , ehk nüüd jõuab tagasi sinna selgete vete juurde.......
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas Birgit »

Andri, mis soovitused oleksid piimakohvi juurde? Mul üks jõeke, mis suurveega ja suure vihmaga tõmbab mõneks päevaks täitsa piimakohvi värvi, toob kõvasti savi-liiva hõljumit sisse.
roohunt
Postitusi: 11
Liitunud: 20.04.2012, 10:56

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas roohunt »

Rääkisin ühe venekeelse tegelasega, kes kasutab, ainult musta värvi putukaid ja püüab ainult õhtuhämaruses, väites, et pärast päikeseloojangut on tähtsus vaid putuka kujul.
Kuidas kommenteerite?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Birgit : Ega see igasugune hõljum vees kalale ei meeldi .Aga forellipüügil võib proovida valget , oranži , kollast ja vihmase ilmaga roosat liitsi . Kui ühte neist kala võtab , saab värvieelistuse teada.Naaberjõel , kus mingi liivavine kogu aeg vees on eelistuseks kollane.

roohunt : Kui keegi väidab (olgu siis vene või eesti keeles) , et must putukas on see õige (olgu siis öösel või päeval ) teen mina targa näo ette (nagu kuulaks teda tähelepanelikult) ja kui ta on oma jutu lõpetanud , siis kiidan veel takka , et on jah see must õige. Miks? No põhjus on väga lihtne , mulle jääb ju rohkem kala :lol: .
roohunt
Postitusi: 11
Liitunud: 20.04.2012, 10:56

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas roohunt »

Eks ta ole:rääkimine hõbe - vaikimine kuld.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Roohundile mõtiskluseks..... Võb öelda , et kõige kuulsam ööputukatest (eriti kuuvalgete ööde)
Manused
S;V;M 003.jpg
S;V;M 003.jpg (41.97 KiB) Vaadatud 12044 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Meie jõgedel , augustikuu öödel , kui isegi ridva tippu ei näe , forellipüüdmine sõna otsesesmõttes "käsikaudu".
Manused
T&L  LABORANT 001.jpg
T&L LABORANT 001.jpg (36.06 KiB) Vaadatud 12043 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Veel üks kuulus "must " . Nii päeval , kui öösel ,veed madalad ja selged . Meil üks võimalikest järvamaa versioonidest.
Manused
GLÖDHÄCK 006.jpg
GLÖDHÄCK 006.jpg (39.93 KiB) Vaadatud 12039 korda
roohunt
Postitusi: 11
Liitunud: 20.04.2012, 10:56

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas roohunt »

Andri,ega siin polegi midagi mõtiskleda pärast juuresolevate piltide vaatamist. Mainisid kord artiklit veetemperatuuri ja värvide seostest. On Sul võimalik mingi link üles riputada või viide anda?
Vasta