PUTUKAD 2014

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Birgit kirjutas:Ma ei tea, kas see on õige või vale aga paabude ümber niidi keerutamine lihtsalt häirib mind.
Ma imelises internetis näinud seda niidiga kokkumässimist, siis osavat pöördpingiga pööritamist, siis vaevlemist, et niit uuesti kogu pundist kätte saada ja mulle sobib see variant, et niidiga tulen lihtsalt paabust üle, mida saab mitut moodi korraldada, paabu võtab väga kenasti niiti vastu ja midagi häirivat näha ei jää.
Birgit kirjutas:Ma ei tea, kas see on õige või vale aga paabude ümber niidi keerutamine lihtsalt häirib mind.
Ma imelises internetis näinud seda niidiga kokkumässimist, siis osavat pöördpingiga pööritamist, siis vaevlemist, et niit uuesti kogu pundist kätte saada ja mulle sobib see variant, et niidiga tulen lihtsalt paabust üle, mida saab mitut moodi korraldada, paabu võtab väga kenasti niiti vastu ja midagi häirivat näha ei jää.
Hommikukohviputukas
pea bugbond
pea bugbond
keres mitu fläsa koos
keres mitu fläsa koos
romanmoseri killer bug dubbing, lamp värvid ära söönud, ükspä õues klõpsan õige värvi fotokaga, pea bugbond, vast peab paremini vastu ka, kuna koibi imiteeriv cdd-dubbing on pehmelt öeldes nõrk
reede4.jpg
Muideks ma kunagi uurisin, et kas hantel ei mõjuta, et mispidi putuk on, ühe kivilistumise puhkepausi ajal ujutasin oma hantliputukaid, mul ujusid valepidi, panen nüüd allapoole hantli, sest mulle meeldib, et putuk ujub sedapidi, kuda ma ta planeerinud olen.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas andur »

Mis suurused konkse sa keskmiselt kasutad sellistele märgadele striimeri tüüpi putukatele, sepp? Ilusad on sinu putukad! Näevad välja isuäratavad! Mulle vähemalt tundub, et kala võiks selliseid võtta küll.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Minu infiga pole sul andur miskit teha, mul eelmine hooaeg möödus kuiva ja kirbusitamõõdusnymfiga. See kevad olen nüüd püüdnud ja konksud on olnud #8 ja #6 streamer ja #2 lõheputukal. Ma pean natuke julgust koguma, sest teised kellega ma rohkem suhtlenud, andri ja t.h, need jubedadamate haakidega püüavad vahest ja imeasi, et saavad ka, niiet julguse ja veetaseme küsimus, see aasta ju vett pole. Arvestades, et forellil pole mingi probleem korralik suur konn alla kugistada, siis võib vist julgemaks minna suurusega, kui visatud ja ujutatud saab. Turva mudlereid olen andri karbis ka koletismõõdus näinud, mingi murruga konksu peale seotud.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Paabulinnu sulge keeran superliimi peale . Ei mässi ümber niidi , ega pärast niidiga. Nipp on selles , et peale sule keeramist tuleb liimil lasta ilusti ära kuivada , siis saab putukat edasi siduda.
Kehahäklist on teooriaid nii umbes miljoon :) . Kõvemad sidujad seovad kehahäkli ovaaltinseli või flattinseli taha . Tegelikult selle kehahäkli eluiga sõltub ainult sellest kuidas kala võtab. Kui putuk on kurgus keele taga või ripub suust väljas on putuk ka terve. Kui aga putuka keha jääb täpselt kala hammaste vahele , siis võid siduda kuidas tahad , lõpeb sellega , et putuk hukas.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Kuulsin, et praegu konna pole kõhus, mõned jänesed on olnud, järelikult tuleb jänest putuka sisse panna
jänis.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Sepp , tee teine samasugune veel , punase peaga . Siis saad jõe ääres vaheldumisi mängida ühega ja teisega ;)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Punase traadi ja rohke jänisega tegin kaks tükki eri kaalus, ühe julgesin lausa ilma kuulpeata teha. Masendavalt pime ja tatine ilm, ma ei oska muud ette võtta, kui jalutan selle tilkuva tati sees mõne tunni või kaua viitsin kuigi mul punaseid nädalapäevi üritan vältida. Algava nädala ilmatede ütleb, et edasi tuleb ka kõvemat tilkumist. Praegu tuleb ka nii, et suvekummide allapanek vihmariietes ei tundu parim idee. Seon vist nymfe juurde.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas andur »

Rääkides nümfidest. Kuidas te nendega püüate? Ma olen kasutanud siis, kui tean täpselt kus kala on või isegi näen teda. Suurel laial jõel pimesi 16 nümfi loopida tundub veidi lootusetu, keegi nigunii ei märka. Otse nina ette viskad, on päris edukas. Buggerit või striimerit ei pruugi tahta aga nümfi vötab isegi täis kõhuga, mul tundub.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Suurel ja laial jõel on ka kohad , kus kalal meeldib olla . Ja teiseks ei maksa alahinnata kala nägemist . Sügisel Koiva peal , lehtede langemise aegu on vesi värve täis . Heidad sinna #20 pinnaka või pisut suurema nümfi ... nagu nipsti võetakse ära.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Mina seda küll ei karda, et kala ei näe, kui see nii oleks, siis nad nälga oleks surnud, kala ei pea nägema, kui nymf ülemises või keskmises veekihis hõljub ja oma olemuselt loogiline on ja kala on nõus ülespoole tõusma, siis laks käib. Mul oli alguses väga ebakindel tunne püüda, kuna ei tea mis kõrgusel nymf on, pärast rahunesin.
Mul kindel plaan see kevad rohkem valget kala proovida, mis pole nõus üles tõusma, särg, säinas, vimb. Kudekala on tihti väga kindlal kõrgusel ja pole nõus ennast kergitama paarkümmend senti ülespoole. Sellist vett väga vähe, kus põlvini vees nagu muuvis ja tolle czech nymphingu stiilis oma käe ja tokiga kõrgust hoiad, ma kudekala puhul ilma indikaatoritta erilisesse edusse ei usu. Orgunnisin omale neljapäevase jämmi iidu pooles kuus, lähen jämmin ja harjutan, siis tulen targa või lollina tagasi ja paras aeg vimba püüda. Putukaid vaja siduda :idea:
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta