Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Eks see müümine üks kunsti müümine ole . Kunstiks siis ridva koonus oma omadustega ja kriitikuteks kalamehed. Tehakse ju väga ilusaid ritvu , kullatuid ja puha .... aga kui seda turgu jälgida , siis täiesti tavaline pealtnäha ritv on turul 3-5 korda kõrgema hinnaga. Autorieksemplarid on kindlasti kallimad , aga legendiks muutunud koonuseid teevad paljud meistrid , hind küll pisut madalam , aga soolane.
Olen ka mõne legendiks muutunud koonuse siin põlve otsas järele teinud ja jõe ääres saab aru küll mis vahe ridval ja ridval on . Ei pea sugugi ridva autoriks olema mingi maailmakuulus meister.
Nagu putukasidumine , nii ka ridvategemine .... mida rohkem õpid , teed ja katsetad , seda rohkem sa saad teada seda , kui palju sa veel ei tea.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Krt , mu digitaalne mauser(nihkats vist maakeeli) hakkas täna hommikul segast panema , patarei tühi nähtavasti. Muidu oleks 6611-ne tipu valmis teinud.

Aga ritvadest ... Ritvade ostmisel -müümisel unustatakse ära tihtipeale see põhiline , ridva otstarve. Otsitakse firmat, otsitakse teab mida ... ühesõnaga midagi , millega poosetada. Bambusritvade müügi juures on mul niisugune tähelepanek ... osasid väga häid ritvu müüakse ulmeliste hindadega , aga väga headest ritvadest on veel üks väärtuslikum kategooria , nende hinnad nii ulmelised ei ole , aga müügi juures on märge , ainult kollektsionääridele. Selle märkega tagatakse ridva säilimine , ridva tehnilisi andmeid saavad meistrid kasutada ja poosetajad peavad kahjuks suu puhtaks pühkima.

Selle 6611-ne tipuosa on siis peaaegu valmis ja ridva olemusest on tekkinud mingisugune ettekujutlus . Nüüd murran pead , kas teha see lõpuni klassikalises stiilis ,kopeerides Dickersoni , või teha käepide , rullisadul ikkagi oma käekirjaga. Soome meistrid rääkisid kunagi , et mõnikord juhtub nii , teed ridva valmis ja ei raatsi sellega kalale minna. Mõtlesin , et paska puhuvad..... nüüd on see hetk endal käes. Ritv ei ole veel päris valmis , aga tunne , et ei raatsi on juba olemas. :roll: Krt , valmis saab , peab vist kellelegi ära kinkima.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Valmis saab viruta nõgestesse. Küll keegi üles korjab
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Kas keegi kasutab või omab kokkupuudet casio g-shock või protrek seeria käekelladega? Huvitab kuidas neil see baromeetri ja temperatuuri andur töötab. Kas on usaldusväärne ja kaua pean kätt vee all hoidma, et vee temperatuuri kätte saaks.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

6611-ne tipp sai valmis ja pilpad lähevad kaalu langetama . Tipp siis 6 pilbast kokkuliidetuna 1,52 mm , :roll: võttis käed värisema.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Birgit »

Lugesin 6611 kohta...
Andri, enne kui Sa selle klaasi taha kaunistuseks paned, tahaks kasvõi korra käes hoida. Jutud käivad, et Phoenix Silk peaks sellisega hästi kokku sobima.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Birgit , ära parem taha käes hoida ... Ma hoidsin neid kokkuteibitud pilpaid käes ja juba läks mõtlemine selle peale et kui viidikas sööstab.... uuh ja siis võtab pinnaka 30+ harjus.... :roll: äkki peaks hakkama kahlukate all pamperseid kandma :roll: nii igaks juhuks :lol:
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

AndriPro kirjutas: Selle 6611-ne tipuosa on siis peaaegu valmis ja ridva olemusest on tekkinud mingisugune ettekujutlus . Nüüd murran pead , kas teha see lõpuni klassikalises stiilis ,kopeerides Dickersoni , või teha käepide , rullisadul ikkagi oma käekirjaga. Soome meistrid rääkisid kunagi , et mõnikord juhtub nii , teed ridva valmis ja ei raatsi sellega kalale minna. Mõtlesin , et paska puhuvad..... nüüd on see hetk endal käes. Ritv ei ole veel päris valmis , aga tunne , et ei raatsi on juba olemas. :roll: Krt , valmis saab , peab vist kellelegi ära kinkima.
Kas seda 6611-se pilti(netipoes) kusagilt näha ka on.
Andri, ehk tahaksid mind kiita, sest ma olen jube andekas-, hoolas-, edukas ritva lõhkuja. Ära nüüd arva, et ma su elamu küttesse panuse annan, sest nende pilbastega ei kõlba ahju kütta. Mäletad seda SCIERRA malakat. Kuidas ta puruks läks selle jätan enda teada aga vesi käis igatahes peapeal kokku ja kahlukates mitte tilkagi vett ainult pluusil õlad ja eest tasku alla ääreni pluus kergelt märg.
Ja ära sa seda ritva (6611) päris muidu ka ära anna. Võiksid mõnisada € selle eest saada. Muide, kas reisi ritv ja kui pikk, mitu jätku ja klass on.
Eks jämmil näeme, ehk vaatad üle ja avaldad arvamust kas kõlbab parandada või saadan invaliidsus pensile.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Vii , näed siin on üks 6611 müüa , kahjuks pilti pole . Osta ära , saaks ma ka originaali katsuda :) http://bambooflyrodclassics.com/1.html Siin on piltidega Dickersone müügis , kahjuks 6611 -t enam ei ole http://www.vintageflytackle.com/collect ... amboo-rods
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Plaani sai peetud ja magusat tubakat tossutatud..... Krt , suvi ei saa veel tulla. Veel on vaja kahte ritva , siis võib minu pärast tulla . Esimene hädavajalik oleks Harold S. " Pinky" Gillumi 6-jalane 4 DT-le . Mõõdud on küll kaheosalisele , aga tegema peaks selle üheosalisena . Ja teine ei oleks muu kui viimane puuduolev Wulff . Lee Wulff Midge 6-jalga 7DT-le. Sama lugu , mõõdud kaheosalisele , aga tegema peaks üheosalise. :roll: Tuleb leeklambile uus gaasiballoon külge kruvida vist ....
Vasta