PUTUKAD 2014

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Ma vaba käega teen neid tõuke/nymphe erinevatest materjalidest.
Ma arvan, et põhimõttelisi tõukude ehitust ja koostamist leiab kui pistad otsingusse caddis larvae, caddis (midge)pupa ja bug.
Mind huvitab ja erutab kõige rohkem see läbikumavuse teema ja võimaluste rohkus olenevalt sellest, et mis aluse teed ja kuidas see läbi kumab, ma olen osade putukatega ka rahul, et olen teinud seda, mida üritasin, kahjuks minu pildistamisoskus ei võimalda seda näidata, võibolla õues õnnestuks piisava valgusega aga seda ma ei viitsi teha.
Praktilise poole pealt soovitaks, et sujuva kere tegemiseks peab olema sobiv tina, võib muidugi osta neid erinevaid tina ribasi ja lehti, maakas lahendab selle nii, et mul üks dubbingu harjamiseks mõeldud hambahari laual, selle käepidemega teen sihkest tina nagu tahan, võtad tinatraadi jupi, laua peale, ühele otsale näpp peale, siis hambaharja käepideme vms libeda-kõva-ovaalse asjaga libistad survega üle tina ja niiöelda valtsid selle lapikuks, omal lihtsam toimetada ja tinatraadi alguse ja lõpukohtade niidiga täitmine sujub paremini. Igasugu kummilaadsete ümarate,lapikute, D ristlõikega jms mängimine tahab natuke harjutamist, kuidas kinnitada, millal venitada ja lõpuks ka sujub. Viimane komistuskoht on thoraksi osa, polegi nii lihtne nii natuke mingit karva panna, korralikult kinnitada ja et jääks veel midagi lahti harjata, kui tahad. Kestvuse koha pealt ei oska öelda enda putukate koha pealt, a ennetavalt olen lasknud tilga bugbondi thoraksi pealmisesse osasse, ehk kestab paremini.
Sellel pandud siis natuke opossumit, siis hülest ja mõni keerd fläsa ka, raskustamatta slim kere
esma.jpg
Mul praegu see teema, et tahan valget kala püüda, särg-säinas-vimb ja turb niikaua, kuni ta pinda ei tõuse meelsalt, a ega ma seda tõugukarpi riiulisse tolmuma pärast ei tõsta, ikka autosse jääb. Kes kummikinnaste ja kirurgikinnastega jurada ei taha, siis bogdanhavlikul hea valik D kummipaelu. Lõpetuseks lingitaks villu putukaid eelmise aasta teemast
http://www.flyfisher.ee/viewtopic.php?f ... 1372#p1372
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas andur »

Proovin ka siin erinevaid tõukusid sepa eeskujul! Abakhani kangapoes on ka selliseid veidi lapiku profiiliga kumme müügil jooksva meetriga. Ostsin endale kollase, punase, pruuni ja musta, aga seal oli toone veel. Kes ise ei raatsi kindaid lõikuda, saab ka küllalt odavalt kummipaela abakhanist. Veidi läbikumav selline ja minu meelest head toonid täitsa. Muuseas abakhanis ka küllalt lai valik sulgesid. Need küll ei ole sidumise jaoks just loodud, aga alustamiseks ja edasimõtlemiseks sobib ideaalselt. Häkkleid, marabusid, faasaneid igast värki nägin seal. Paljudesse kangapoodidesse suled tulnud müüki: enamus on kõrvarõngaste ja juuksekaunistuste eesmärgil ma arvan.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Kindlasti on osad materjalid asendatavad, kõike ei pea ostma spetsiaalsest putukasidumismaterjalide poest aga selles võiks kindel olla või aru saada, kas on või pole vahet nii kiiresti, kui võimalik. Valede materjalidega oma aja raiskamine on mu meelest pointless, eriti käib see mu meelest sulgede kohta. Loomulikult võib ka diletandina osta spets sidumistarvikute poest valesi asju, kogemust on :lol:
Konkreetselt selle ribilise kerega tõugu kummi kohta mainiks, et selleks ettenähtud Nymph Skin (Virtual Nymph)kummil ja kummikinda kummil pole mingit vahet materjalil,paksusel, venivusel, üks ilusti ribana olemas, ostad 3-4-5-6mm laiusena sellistes värvides, mida pakutakse ja teisel puhul lõikad nii laia, kui tahad ja värvid selliseks, nagu tahad.
Osade materjalide puhul võib kedagi meelitada hind, kuskil sodipoes ulmeodav, saan sama raha eest palju rohkem meetreid, mõnel puhul see arvamus ka puruneb, kui avastad, et kulub seda ainult 15cm aastas.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas andur »

Olen nõus eriti nende sulgede osas. Mu viimased häkklid nt 12 suuruses kuivadele putukatele on tehtud kahe või kolme sulega korraga kerides, sest minu kukkedel sulgede pikkus kuskil 4cm, kasutatavat osa 2-3cm. On ka paar kukke pikemate sulgedega, aga need nii jäigad, et üldse ei õnnestu kerida. Tuleb suur segapudru. Veits olen nüüd parema kvaliteediga kukkesid ostnud, loodan, et saab paremini kerida. Tükk aega pidasin end saamatuks, kuni aru sain, et iga häkklisulg ei tee korralikku häkklit.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Kuidas seal Abakhani poes siidiga lood on ? Ma mõtlen siidiniiti , naturaalset . Või äkki teab keegi soovitada mõnda poodi . Netipoode tean , aga vaja oleks näppude vahel veeretada ja kärsatada jne , pisut nõiduda ühesõnaga.
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas andur »

Kangapoes siidiniite ikka leidub. Flossi ei ole, ikka ilusad punutud niidid. Saadaval nii jämedaid kui peenikesi. Enamasti on päris kvaliteetsed (st tugevad ja ühtlased, ei ole karvased). Tasub vaadata, ma olen leidnud küll.
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas andur »

Kuidas sellega ikkagi lood on. Kas suurele kalale sobib ka pisike putukas? Jube naljakas mõte tundub suur forell ja näiteks 18 suuruses kuiv sääsk. Kas jääb ikkagi otsa ja annab võidelda? Tahaks kudagi "suurele kalale suurem putukas" mõelda, kas see on väga ekslik?
Tom Rosenbauer räägib podcastis väga väikestest kuivadest 20 ja 22 jne putukatest ja ütleb, et kui keegi kahtleb, et nendega suurt kala saab püüda siis tuleb teha tippeti otsa 22 putukas siduda, tippeti ots sõbrale ja endale putukas pöidlasse torgata. Ja siis vaadata, kas sõber sind saab mööda tuba ringi vedada :D
Ühesõnaga, kui kuivad varsti tööle hakkavad (kas juba hakkavad?), kas tasub väikestega ka vehkida?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Suurele kalale sobib küll pisike putuk . Aga üldiselt võttes on ikka nii , et kevade poole on pinnakad suuremad kesksuvest sügise poole väiksemad . Kui kevadel viidikat püüda siis tuleb loomulikult ka väiksem putuk panna . Aga suurele kalale hakkab jah kesksuvest väike sääsk meeldima :roll: nii õhtuhämaras.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

tõugud
ny.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Vasakpoolne on tõugukarp , keskmine pinnakakarp ja parempoolne mudlerikarp . :roll: Mõtlen , et kas peaks hakkama ise siduma .... või avalikult kerjama...
Manused
Foto0372.jpg
Vasta