Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

trüki sõna atom paremas ülemises nurgas otsingulahtrisse
ja samamoodi toimi ka järgmiste küsimustega, kõigepealt vaata, kas sellest või tollest on juba räägitud, vahest võib küsimusele otsese vastuse saada, loomulikult mitte alati
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Esimesed Rio Goldi katsetused tehtud. Raisk lendab tuules ka väga hästi, tänu peenele läbilõikele ilmselgelt.
Korralikult libe on ka, et pea enam tulistamisel lihtsalt nöörist lahti laskma ja vaatama mis juhtub, libiseb läbi peopesa ilusti. Järgmised nöörid saavad ilmselt Rio omad olema :D
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Madis kirjutas:Esimesed Rio Goldi katsetused tehtud. Raisk lendab tuules ka väga hästi, tänu peenele läbilõikele ilmselgelt.
Korralikult libe on ka, et pea enam tulistamisel lihtsalt nöörist lahti laskma ja vaatama mis juhtub, libiseb läbi peopesa ilusti. Järgmised nöörid saavad ilmselt Rio omad olema :D


Mis putukatele nöör sobib , mis heidetele nöör sobib , kuidas ühe või teise heite puhul käitub , kuidas lendab tuules ja tuulevaikuses jne, jne , see kõik oleneb nööri profiilist . Ideaalis siis valitakse oludele ja putukatele mida lennutatakse nöör , nööri lennutamiseks ritv. Ritv siis kiirem , aeglasem , tipp või kogutoimega jne, jne. Kui peenike (nt cortland sylk ) või kui jäme (nt mul mingi odav) nöör on , sellest ei sõltu midagi.
Nööri libedus on mugavus . Õnneks gold ja ka trout on libedad ja kestavad pesemata pikka aega.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Mismõttes nööri paksusest ei sõltu midagi? :shock: Ega ma kosmoses püüdmas ei käi. Kõik mis maapeal liigub on õhutakistusest mõjutatud.
Proffid soovitavad ju klass väiksem nöör panna kui tuul väga tugev on, just õhutakistuse tõttu.
Ega nööri profiil on ka mugavus. DT-ga saab ju sisuliselt kõike heita. Iseasi kui mugav seda teha on.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas T.H »

Kes mida tuuleks peab aga kui Rio Gold sobib tuulistesse oludesse, siis peab tunnistama, et mina ei tea nööridest mitte kui s.....i :shock:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

T.H kuule , ma tulen su juurde koolitusele , siis tean nööridest vähemalt mitte s....gi , muidu praegu ei tea üldse midagi. :)
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

T.H kirjutas:Kes mida tuuleks peab aga kui Rio Gold sobib tuulistesse oludesse, siis peab tunnistama, et mina ei tea nööridest mitte kui s.....i :shock:
Eks tuul on muidugi subjektiivne asi, tänasest oludes polnud mingit probleemi heita, võrreldes dam-i nööriga. Ma pole väitnud, et Rio Gold on tuuliste olude nöör.
Ilmselgelt on tuulisteks oludeks paremaid asju olemas. Räägime ikkagi ju universaalnöörist. Pole mõtet hakata võrdlema spets profiile allrounderitega.
Olge mureta, ma ka ei tea nööridest midagi :D
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas T.H »

Kas Gold on ikka "universaalnöör" ? Õhutakistus ja tuul on ka kaks iseasja ja tuulega klass kergemat nööri kasutada on tõesti profisoovitus. Kõik, mis netiavarustes saadaval pole alati puhas "Gold".
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

T.H kirjutas:Kas Gold on ikka "universaalnöör" ? Õhutakistus ja tuul on ka kaks iseasja ja tuulega klass kergemat nööri kasutada on tõesti profisoovitus. Kõik, mis netiavarustes saadaval pole alati puhas "Gold".
Rio seda nii väidab olevat. Või vähemalt selleks nad ise seda nimetavad: http://www.rioproducts.com/fly-lines/fr ... /rio-gold/
Muidugi ei ole kõik mis netis kirjas puhas kuld, samas kui orvise lendõngekoolis mehed nii räägivad, keda või mida siis minusugune algaja üldse uskuma peaks :( Eriti veel kui asi loogiline tundub.
Sama efekti olen spinninguga püüdes näinud sadu kordi, ma kasutan 0.1 nööri, teine mees 0.18. Tuules püüdes peene nööriga tekib väike kaar landi lennu ajal sisse, teisel mehel tõmbab nööri nii kaardu, et jääb puu vms otsa kinni. Puhas tuule ja õhutakistuse mäng.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Ah jama ajasin, ei olnud orvise koolis sellest juttu, see oli hoopsi Sientific Anglersi kodulehelt leitud artikkel mida hiljuti lugesin:

http://www.scientificanglers.com/plan-y ... lefty-kreh

Kui SA kodulehte uskuda ei saa, siis mida veel uskuda. Ja see, et ma ennast asjadega kurssi viia tahan ei tohiks ju ka kurjast olla :oops:
Vasta