Kalalkäigud.

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Eelmisel kevadel soetatud võrdlemiseks kaks ehituslikult ühesugust. Visioni Deep ja Taimen .Mõlemitega rahul , minu jaoks on kõige tähtsam rulli kaal ,mõlemad sobivas kaalus.Kummalgi ei ole selle aja peale tõrkeid täheldanud. Deep`i lõherulli olen katsuda saanud , ise ostaksin vabalt.
Manused
P7190674.JPG
P7190674.JPG (206.37 KiB) Vaadatud 11080 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Kuigi ...... kogemus kahekäelisega pooldaks kasettrulli (nt. koma kasette) ostu. On hea püüda speynööriga ja vajadusel heitepeaga.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Täna käisin vaatamas , kuidas forellilapsed elavad ja videvikuks läksin sinna käänaku peale , kus hiljaaegu üks forell koos putukaga jalga lasi. Mõtlesin , et ilus caddise õhtu , proovin veel korra . Kui esimene mulksatus ära käis, otsustasin , et ei proovi .Istusin ja vaatasin , käis veel õige mitu korda pinnas , ilus oli. Kas nüüd just see sama kala , aga ilus , väga ilus.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Lisaks veel. Forell oli eile õhtul päris hea caddise võtuga Minu seotud caddised on putukate 5-ndal leheküljel.Neid caddise versioone on hulgi ja arvan kui forellile värv sobib võtab ta neid kõiki. Lisaks võib karbis olla paar peenikest sääske (12-14 konksul) , kui trehvab selline kala , kellele caddis parasjagu ei kõlba.
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas vii »

Laupäeval sai siis uue putukaga proovitud, tulemus oli üllatav putukas 10 "Promvalds"(nimetu) tõi jões 40cm mis läks purkki, 43cm ujub edasi ka järvest tõi ühe ahvena välja oli tein sutt suurem kui putukas ise. Krt vilets on püüda jääb rohtu kinni tiri lahti mingit tunnet ei ole tuleb nagu ilma putikuta süda vajub saapa säärde või siis lappad nööri juba koonusnöör akkab veest välja tulema aga putukat ei näe süda kripeldab äkki sõlm lahti tulnud ei jumal tänatud putuk alles ja nii edasi. Poe omadega ei ole sellist pabistamist.
Neid putukaid tuleb vist vastuvoolu tirida, mina harjunud allavett püüdma eks see on ka loogiline, mis püügist sa rääkida saad kui praht ja muda mida mulistades jões üles keerutad allavett läheb olek veel et kaldalt siis soravnoo kuhupoole liigud. Aga proovi kaldal püüda kui võsa ümberinngi nii paks on. Ei oska ritvaga seal patsikus liigelda käib müts ja mats ja lisaks veel raks ja ongi ritval paar jätku juures.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:Kuigi ...... kogemus kahekäelisega pooldaks kasettrulli (nt. koma kasette) ostu. On hea püüda speynööriga ja vajadusel heitepeaga.
Loodan jämmil ka kellegi kahekäelist proovida ja kerijaid uudistada, eks siis saab v-o mõni asi selgemaks...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Jaaaa...... lugesin seda vii juttu kohe mitu korda....... :roll: Siin foorumis lahti seletada , kuidas nendega püüda ? ..... Ei teagi kohe , aga " järeleaitamise tunde " on kiiresti vaja. Püütakse nendega allavoolu , heidad endast kõrvale 45-60 kraadise nurga all , mida aeglasem vool , seda rohkem risti jõge. Ei mingit tirimist , ega strippamist .Ilma takistusteta lõigul võib püüda õige jupp aega nii , et lased heitepea jagu nööri välja , paned näpu peale ja ei ole vaja nööri ei sisse ega välja lasta. Putukas ise püüab , sellega ei ole vaja mingit pulli teha.Kui voolu pole , või on ikka väga aeglane , siis lasen nööri "läbi pihu " enda poole , st. nagu strippan , aga ühe käega. Ei oskagi nagu rohkem seletada . Näidata on neid asju ikka palju lihtsam. Aga võta rahulikult , ega see mingi kosmoseteadus ei ole ja nagu näha kalagi juba tuleb.... :D
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas vii »

Lugesin ka teie kirjutist mittu korda ja ma ei saa aru kuidas sain 2 ja veel 1, müstika. Kas ka poe hõljuvad putukatega tuleb sama moodi käituda. Siis ei ole ime et pooldan kuulpäid ja ujuvaid putikuid. Ma kirjutasin et olen alles rohe-roheline, kirjutasin et juhend tuleb DVD-ga kaasa panna.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Jarlo »

Käisin täna Andri kodu ümbert murdmas, aga jäin suuresti tühjade pihkudega. Ühe tegelase meelitasin kohe teise heitega otsa, aga peale seda valitses seal ilusal jõel vaikus. Otsas käisid peamiselt erinevad pinnakad, kuna kala tuli hallika Adamsi otsa, siis see sai kõige rohkem püügiaega.
Selline tegelane ajas siis adreka ülesse, et no nüüd tuleb korralik võtupäev...tühjagi:
Pilt
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Mõtlen , et saaks noh pooledki kalalkäimised kuidagi kirja pandud......
Sattusin Haanjas oma lemmikkogretiigi kallastele. Ilm oli vihmane , aga väiksem koger oli võtmas küll.
Manused
Foto0050.jpg
Foto0050.jpg (48.45 KiB) Vaadatud 10966 korda
Foto0049.jpg
Foto0049.jpg (59.69 KiB) Vaadatud 10966 korda
Viimati muutis AndriPro, 26.07.2012, 00:12, muudetud 1 kord kokku.
Vasta