Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Segane jutt , mitte s......gi ei saa aru . Kui paned polüliidri , missuguse tahes , siis polüliidri otsa lips ja kõik. Ja mismoodi see uppuv liider aitab raskeid putukaid heita :roll: pigem ikka raskendab heitmist , eriti raskete putukate heitmist.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

AndriPro kirjutas:Segane jutt , mitte s......gi ei saa aru . Kui paned polüliidri , missuguse tahes , siis polüliidri otsa lips ja kõik. Ja mismoodi see uppuv liider aitab raskeid putukaid heita :roll: pigem ikka raskendab heitmist , eriti raskete putukate heitmist.
Küsimus oli selles, et miks ma peaksin polyliidrile tippeti panema kui sama hästi võiks tippeti kohe heitenöörile siduda. Milleks seda "pikendus" jubinat vahele vaja on.

Airflo 4feet Pike poly peaks ju just aitama suurt ja rasket haugiputukat heita, see ongi asja mõte ju? Mitte heitmist raskemaks teha.

Milliseid polysid sa mis hetkel siis kasutad Andri? Too mõned näited.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Haugi polüliider aitab putukat heita :lol: , pane veel superfast , siis aitab kindlasti :lol: :lol: :lol: . Madis , sul on need asjad ikka päris segi. Haugiliider on spets liider haugi hammastele , heitmisele kaasa aitamisest ei tasu küll rääkida.
Mina kasutan ainult uppuvaid polüsid , ujuvad liidrid seon ise. Kevadel suure veega on 5-jalane pike&salmon superfast , upub nagu kirves. Suvel kasutan ka uppuvaid , aga siis trouti polüsid. Viimane kord Koival panin #7 Goldile 9-jalase lõhepolü , superfasti. Sellise kompoti heitmisega ei saa pooled mehed hakkama ja enamus ritvu minestab ära.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

AndriPro kirjutas:Haugi polüliider aitab putukat heita :lol: , pane veel superfast , siis aitab kindlasti :lol: :lol: :lol: . Madis , sul on need asjad ikka päris segi. Haugiliider on spets liider haugi hammastele , heitmisele kaasa aitamisest ei tasu küll rääkida.
Mina kasutan ainult uppuvaid polüsid , ujuvad liidrid seon ise. Kevadel suure veega on 5-jalane pike&salmon superfast , upub nagu kirves. Suvel kasutan ka uppuvaid , aga siis trouti polüsid. Viimane kord Koival panin #7 Goldile 9-jalase lõhepolü , superfasti. Sellise kompoti heitmisega ei saa pooled mehed hakkama ja enamus ritvu minestab ära.
No mind huvitab näiteks see: http://www.airflofishing.com/buy.cfm/po ... 5/no/55748
Seal küll mingit Haugi hammaste kaitset ei ole. Sinna pannakse tippet mis haugi hammastele vastu peab lisaks.
Mida see lause siis tähendab, kui mitte seda, et aitab raskeid putukaid heita: for turning over large wind resistant divers or bass bugs ?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Vaata , Madis , osta see airflo vidin endale ära ja mine püüa .Heitmisele kaasaaitamise all mõeldakse seda , et see liider keerab putuka ilusti sirgeks kui keerab. Kui sa tahad , et haugiputukas ei upuks , seo nöörile otsa 70senti kuni meeter 0,5-0,55 tamiili , sinna otsa haugiputukas ja püüa.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

AndriPro kirjutas:Vaata , Madis , osta see airflo vidin endale ära ja mine püüa .Heitmisele kaasaaitamise all mõeldakse seda , et see liider keerab putuka ilusti sirgeks kui keerab. Kui sa tahad , et haugiputukas ei upuks , seo nöörile otsa 70senti kuni meeter 0,5-0,55 tamiili , sinna otsa haugiputukas ja püüa.

Ok eks tuleb katsetada. Aga küsin veel :D
See vidin: http://www.taimen.com/en/ee/product/tai ... 404/102909
On seda ujuvat varianti mõistlik kasutada kuiva putukaga püügiks, kui lisan näiteks 50cm 0.20 tippetit?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Pole proovinud . Minu arust on mõistlik ise siduda liidrid kuiva putuka jaoks . Saad teha täpselt sellise , mis sobib ridvale /nöörile. Võib vabalt jõe ääres ümber siduda kui midagi ei meeldi .Lihtne ju.
Nendest haugiliidritest veel mõni sõna . Üldiselt on need toimivad , aga reegliks on see , et ritv ja nöör peavad olema õiged. Kui sokutad suvalisele ridvale hauginööri ja liidri võib asi nahka minna. Kui suvalisele nöörile paned haugiputuka ja liidri ei tule püügist midagi välja.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Tänud vastamast, eks katsetan. Õnneks pole väga kallid, saab ära proovida.
Olengi enamuses ise sidunud oma liidrid, 60-20-20 põhimõttel - 0.50mm>0.35mm>0.20mm näiteks. Enamasti 3 meetrised.
Aga pole päris rahul nendega, liider ei lenda terves pikkuses sirgeks, ilgelt peab enne püüki venitama, et mälu välja saada, pikemad kui ritv ei tule läbi tipurõnga jms jama :x
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Minu iseseotud kuiva putuka liidrid on 0.40 -0.30-0.20 või 0.35-0.25- 0.20(0.18). 60-20-20 põhimõte on alustuseks hea , 3m ka hea . Kitsamates oludes , tuules lühemaks . Täpsust juurde 70-10-20. Jne , jne , jõudu katsetamisel.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Ma saan madise probleemist aru, energiat jääb puudu, pauer puudub. Ma eelmise hooaja lõpus vaatasin oma esimese pikema põhja reisi järgi tagasi ja nutsin ka targakssaadaksejõeääres teemas, et otsin energiat, tippet kontrollimatu. Energiajäävuseseadus siin ei kehti, ilm on alati lits, tuul puhub alati valelt poolt ja liiga tugevalt ja ranne on lödi, ongi kogu energiaseadus. Ma püüdsin eelmine hooaeg kahe ridvapikkuse leadriga, liiga peene tipetiga. Kokkuvõttes loksub kõik paika ise, pole mõtet ajusi kppida, leader jõhkramaks, tipet jõhkramaks, peenutseda võib parmuilmaga. Poolteist ridvapikkust või lühem praegu leader+tipet kokku ja enamvähem. Kevadel paar paanikakõnet ka ikka vanadele rebastele tegin ja soigusin, et niiapahaja naapaha, lõpuks soovituse peale võtsin leadri lühemaks niipalju, et kust umbes silindriline osa algab ja tuulisema ilmaga jätkan läbi mooserirõnga sealt lühema ja kompuma ilmaga võib pikem olla.
Polüleadrist inter on mõnus, saab veel visatud, õigem oleks öelda saab veel enne viset veest kätte :D ja pinnakihis ta on, ei upu, ei uju, inter, pikka tipetit niikuinii panna ei saa, ilusti kontrollitav, arvan suvel ka kasutan märjaga. Mustad otsad on k-külameestele :D
Enda viimased paanikahood olid teemal mono ja fluoro, tegin konverensikõnesi, ühed pole ühest kuulnud, teised arvavad, et teisega jube jura. Fluoro ja flexi-shock leadritega, mis on ka sisuliselt fluorod, ma muus püügis mänginud, sisulisi omadusi tean ja igasugu katsetusi olen ka teinud. Selle hirmu juures, et kuivaga või märjaga püüdes fluoro imelised nähtamatud omadused ma ise ei karda ja kui ei karda, siis pole ka hirmu. Eriti palju jahutakse fluorost kristallselge vee puhul, no põhja värk. Ma musta tehniumiga landitanud palju ja edukalt ja kerin bete lotot sisse samaaeglaselt, kui putukat stripatakse. Putuka väljaviskamise ajal jäigemast fluorost võib abi olla, samamoodi suhtun kahtlaselt monosse, kui seisva peegli peal monokrussid putuka kõrval, fluoro raskem ja jäigem, lebab paremini. Märja puhul läbipaistva fluoro imevõimesse nähtamatu olla heledal taustal ma ei usu püügitulemuste osas. Ühesõnaga tuleb ise vaadata, igast manti tipetiks siduda ja siis võtta kindel seisukoht, ehk istuda. :lol:
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta