Ajalugu uurides.

AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Ajalugu uurides.

Postitus Postitas AndriPro »

Ajalugu uurides tekib üha enam ja enam selline tunne , et ei olnud see lendõngendus eelmise vabariigi ajal midagi nii vähelevinud. Oli küll rohkem rikkama rahva hobi , aga täitsa olemas. See vahepealne nõukaaeg on ikka kõvasti rahva mälus kustutanud. Ja viimase sõjaga kaovad lendõngitsejate nimed nagu vits vette.Kas õnnestuks leida mõni eelmise vabariigi aegne lendõng? Või kust seda otsima peaks ?
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas madis0566 »

Ma olen ka kirjandusest leidnud vihjeid, et oli neid mehi küll. Aga eks need mehed enamuses saadeti siberisse või teise ilma.
Nõukaajal nimetati seda harrastust kapitalistlikuks igandiks ja kellele huvi pakkus, siis leiti leebem varjant kärpseõnge täpsusheited, või midagi sellist see oli.
Rõhk pandi spinnigule. Ma olen kuulnud, et Pirita jõest käidi lennukaga püüdmas, eks need siis Tallinna või selle ümbruskonnast mehed olid. Eks Narvas olid samuti, kuid Narva tehti kohalikest tühjaks ja idast toodi "kultuuriinimesed" sisse...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas AndriPro »

Kui keegi peaks kasvõi pildi leidma , kus on eelmise vabariigi aegne lendõng , andke teada.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas AndriPro »

Uskumatu , aga siin eestimaa pinnal ikkagi leidub lendõngede ammuseid mudeleid , isegi ennesõjaaegseid :shock: Hr. Jüri`le suured tänud.
Manused
P7230457.JPG
P7230457.JPG (92.06 KiB) Vaadatud 18630 korda
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas ahti28 »

Andri,mind isiklikult väga huvitab,ehk räägid lähemalt,mis ja kus.Öeldakse,et pilt räägib rohkem kui tuhat sõna...aga see pilt minuga küll ei räägi :roll:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas AndriPro »

Ritv on Ever Ready - Trutta . See peaks olema DAM-i eelkäija 30-ndatest aastatest. Rohkem infot ei ole ma nagu volitatud jagama. Ritva on remonditud mõni kord ja ritv on eestis täitsa olemas.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas Birgit »

Natukene lugemist.
Infot Eesti lendõngenduse kohta 30-ndatel paigutasin parema koha leidmiseni siia http://www.bonusvia.ee/ff/ajalugu.htm
Failid läksid ilmatu suureks, fotokoopiad oleks olnud paremad aga vahendite puudumisel on tegu kopitud-skännitud failidega.

Artiklid on valitud minu suva järgi, kus vähegi sõnad kärbes-, lend- ja liblikõng sees olid, need paljundasin + natukene lisaks.
Algatuseks võtsin vaatluse alla perioodi kuni 2. maailmasõda, jõudsin läbi vaadata vaid 30-ndatel ilmunud kalanduse ajakirjad + mõni raamat lisaks ja seda vaid eesti keeles.
Suures enamuses koosnesid ajakirjad tööstuslikust kalapüügist - võrgud, mõrrad, paadid, mootorid, eksport-import jne. Esimeste hulgas, kes hakkas kirjutama kalastusest kui spordist oli L. Rübenberg - tõsine entusiast ja lendõnge propageerija.

Kui vähegi aega siis jätkan ajalooga sügis-talvel.
Kellel veel infokilde siis jagage lahkelt.

Minu küsimus, kumb jõudis Eestisse varem, kas spinning või lendõng?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas AndriPro »

Nonii , sain selle pildi :D . Georg Graf "Õngesport" 1933a. Juttu ja pilti on kahekäelisest lendõngest . Ja sinnakanti tuleb mul Lauawabrikust " Sision DH " . Kindlasti 12 jalane ja arvata võib , et # 10. 8-) Sellel 1933a. mehel on käes nähtavasti üks vanadest Hardy `dest.

Kaua võib "piinata" , kumb siis oli enne ?
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas tarvo »

Ralf Mae koristas sahtleid ja talle näppu jäänud lendõnge ajaloo teemalise lugemisvara saatis mulle siia ülesriputmaiseks.
Lugu siis pärit väljaandest "Eesti kalandus", 27. juuli 1936. Nr 7, lk 233-236.

Hüva lugemist!

http://eestiforell.eu/tarvo/index.php?d ... kapyyk.pdf
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas tarvo »

Huvitav leid filmiarhiivist: http://www.filmi.arhiiv.ee/fis/index.ph ... 1383071058
Alatest 6:40 on põgusalt näha lendõngega turvapüüki Keila joal. Aasta on siis 1939
Vasta