Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Birgit »

Käisin triibikuid jahtimas, sain mitu, mõnigi suure labakinda mõõtu aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid sellest, kuidas mul õnnestus pika lunimise peale neljase mõõtu kahekäelist proovida. Vajab veel väheke harjumist aga kui heide enam-vähem tuli siis oli küll tunne, et läheb putukas, läheb kogu nöör ja kui kahe käega ei hoia siis ka ritv takkajärgi. Proovisin ka ritv läbi lepavõsa, ritv toimib aga kala jäi võpsikusse kinni ;)
Kekkonen
Postitusi: 13
Liitunud: 30.01.2014, 20:29

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Kekkonen »

Birgit kirjutas:Käisin triibikuid jahtimas, sain mitu, mõnigi suure labakinda mõõtu aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid sellest, kuidas mul õnnestus pika lunimise peale neljase mõõtu kahekäelist proovida. Vajab veel väheke harjumist aga kui heide enam-vähem tuli siis oli küll tunne, et läheb putukas, läheb kogu nöör ja kui kahe käega ei hoia siis ka ritv takkajärgi. Proovisin ka ritv läbi lepavõsa, ritv toimib aga kala jäi võpsikusse kinni ;)

Kahekäelisel on jôud taga, see on tôsi. Ise alustasin selle suve alguses 10/11# 15 jalasega ja kui heide "läheb" siis ta läheb korraliku jônksuga, üllatab iga kord kui nii juhtub :)
Peakski täna minema jônksutama, äkki ônnestub nii, et saab teisele poole nööri punalihalise jônksutaja... see alles üllatus olekski
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Birgit »

Kekkonen kirjutas:
Birgit kirjutas:Käisin triibikuid jahtimas, sain mitu, mõnigi suure labakinda mõõtu aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid sellest, kuidas mul õnnestus pika lunimise peale neljase mõõtu kahekäelist proovida. Vajab veel väheke harjumist aga kui heide enam-vähem tuli siis oli küll tunne, et läheb putukas, läheb kogu nöör ja kui kahe käega ei hoia siis ka ritv takkajärgi. Proovisin ka ritv läbi lepavõsa, ritv toimib aga kala jäi võpsikusse kinni ;)
Kahekäelisel on jôud taga, see on tôsi. Ise alustasin selle suve alguses 10/11# 15 jalasega ja kui heide "läheb" siis ta läheb korraliku jônksuga, üllatab iga kord kui nii juhtub :)
Peakski täna minema jônksutama, äkki ônnestub nii, et saab teisele poole nööri punalihalise jônksutaja... see alles üllatus olekski
Vaata, Kekkonen 10/11 ja 15 puhul on jõnksutamine üldjuhul oodatav ja normaalne nähtus aga kui seda teeb #4-ne kaheksajalg siis üllatusi jagus piisavalt. Huvitav, kui suure punalihase see välja kannataks :roll:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Tegelen pulkadekokkukorjamisega . Puupulgad trein kodus , metallipulgad saetööstuse töökojas . Pildil olevad pulgad on kasest , mida setumaal öeldakse ussikaseks .
Manused
Foto0487.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Birgit kirjutas:
Kekkonen kirjutas:
Birgit kirjutas:Käisin triibikuid jahtimas, sain mitu, mõnigi suure labakinda mõõtu aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid sellest, kuidas mul õnnestus pika lunimise peale neljase mõõtu kahekäelist proovida. Vajab veel väheke harjumist aga kui heide enam-vähem tuli siis oli küll tunne, et läheb putukas, läheb kogu nöör ja kui kahe käega ei hoia siis ka ritv takkajärgi. Proovisin ka ritv läbi lepavõsa, ritv toimib aga kala jäi võpsikusse kinni ;)
Kahekäelisel on jôud taga, see on tôsi. Ise alustasin selle suve alguses 10/11# 15 jalasega ja kui heide "läheb" siis ta läheb korraliku jônksuga, üllatab iga kord kui nii juhtub :)
Peakski täna minema jônksutama, äkki ônnestub nii, et saab teisele poole nööri punalihalise jônksutaja... see alles üllatus olekski
Vaata, Kekkonen 10/11 ja 15 puhul on jõnksutamine üldjuhul oodatav ja normaalne nähtus aga kui seda teeb #4-ne kaheksajalg siis üllatusi jagus piisavalt. Huvitav, kui suure punalihase see välja kannataks :roll:
Kuni kahesed on tulnud ikka väga kergelt , pakun et nelja-viiekilostega ei peaks ka veel midagi väga rasket olema. Muidugi , nagu iga asja juures , on sealgi omad nipid.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Täna on päev läbi kallanud vihma ja lõppu ei näi tulevat . Pressitud , nüüd keeran sirgeks , email maha ja hööveldama..... :roll: kolm ritva on muidugi vähevõitu. Õhtul ajan kahlukad jalga ja lähen seisan jões paar tundi , eile jäid" asjad" ühe kalaga pooleli . Pani korraliku laksu , otsa ei jäänud ja rohkem ei võtnud ka .Niisuguste ülbikute jaoks on veinipunase p....ga lõheputukas mul karbis , aga karpi ei olnud eile taskus.
Manused
Foto0489.jpg
Kekkonen
Postitusi: 13
Liitunud: 30.01.2014, 20:29

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Kekkonen »

AndriPro kirjutas:
Birgit kirjutas:
Kekkonen kirjutas:
Kahekäelisel on jôud taga, see on tôsi. Ise alustasin selle suve alguses 10/11# 15 jalasega ja kui heide "läheb" siis ta läheb korraliku jônksuga, üllatab iga kord kui nii juhtub :)
Peakski täna minema jônksutama, äkki ônnestub nii, et saab teisele poole nööri punalihalise jônksutaja... see alles üllatus olekski
Vaata, Kekkonen 10/11 ja 15 puhul on jõnksutamine üldjuhul oodatav ja normaalne nähtus aga kui seda teeb #4-ne kaheksajalg siis üllatusi jagus piisavalt. Huvitav, kui suure punalihase see välja kannataks :roll:
Kuni kahesed on tulnud ikka väga kergelt , pakun et nelja-viiekilostega ei peaks ka veel midagi väga rasket olema. Muidugi , nagu iga asja juures , on sealgi omad nipid.[/quote]

Nôustun Andriga, suht palju jaksavad enne kui "väsivad" ja kummardavad kahvani.
Ja Birgit, on muidugi oodatav aga usu mind, et üllatab ikka kui nöör end korralikult välja sirutab. See on rohkem tômme kui jônks :)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Pildid hommikuselt unise peaga kunstitegemiselt.... maakad ütlevad tegelikult et Gunstitegemine. 8-)
Manused
nii  need pulgad tulevad ...
nii need pulgad tulevad ...
alumine  käepide läheb  Para17-le , sinna ostan  rullisadulaks  <br />mingi  metallist  kolaka  külge.
alumine käepide läheb Para17-le , sinna ostan rullisadulaks
mingi metallist kolaka külge.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Järgmise nädala lõpupoole saavad rõngad -rullisadulad komplekti ja siis saab neli ritva valmis kududa ,Youngi Para 17 ; Lee Wulffi Giant Killer ja Midge ; H.S. Gillum series . Järgmise portsu juures mõtlesin , et kolm on ikka vähe . Tegin ühed pilpad veel . Hakkan hööveldama siis ; Phillipson Peerless 7,5 jalane , Garrison 201 7-jalane , Youngi Midge 6jalga 3 tolli , Pezon et Micheli PPP Midget 6-jalane.
Manused
Foto0495.jpg
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas otu »

Avasid vabriku ve? :lol:
Vasta