Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

T.H kirjutas:30m ja sealt edasi heiteid on võimalik jälgida MM-idel aga julge pealehakkamine nagu öeldakse on juba pool distantsi :D
Kas MM-idel heidetakse mingi kindla spetsnööriga või võib igaüks ise valida millega heidab? Plaanis augustis tallinnas toimuvat flycastingu MM-i vaatama minna ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Meil on täiesti tasemel castingu mees olemas , Dima . Võta Dimaga ühendust ja saad teada kõik nõuded varustusele , hinnad jne, jne .Nii ühekäelistele kui kahekäelistele .
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Eile 4 tundi heitmist , iga ridvaga tund . Täna hommiku vara viimane lakk ja valmis . Mitte poseerimiseks valmis , vaid päris valmis , võib kalale minna. Youngi para 17 sai klass tugevam. Selles ridvas on rohkem jõudu kui naabrimehe hobusel :) Wulffid on head tööriistad . Ja Gillum ... see läheb rippuma Dickerson 6611 kõrvale , kalal käiakse pidulikel puhkudel , lips ette seotud. 8-)
Manused
Foto0509.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Nüüd on jõe ääres käidud ja kala iga ridvaga saadud :D Kilo alla säinas Para 17 otsas on muidugi mitte midagi , selle ridva kalad peaksid olema miinimum kolme kilosed , siis ehk juba tunneb midagi.
Manused
Foto0511.jpg
Foto0511.jpg (124.67 KiB) Vaadatud 9392 korda
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Paraga oled ju parajalt pange pannud, esiteks sai klass jõhkram on vabandatav ainult sellega, et algajad teevad seda, mis oskavad ja mis välja tuleb, mitte nagu kogenumad, et teevad mida tahavad. Mina ikka tööl ühte algajat selli, kes küll üle viie aasta on nüüd togind rauda narrin igal võimalusel, kui tuleb targutama, et näe tema tegi , et kas tahtsid sellist või tuli selline ja tahtmise jutu peale ütlen, et tee siis järgmine peegelpildis või 50% suurem või väiksem, mille peale tuleb tavaliselt selline jutt, et kodurahu huvides olen ma kõigega nõus, kuna see sell on mul ühtlasi ka leemekulbiliigutaja kodus. See, et tokk kõlbab alates kolmekilostest pole vabandatav mitte millegiga, utoopilistele soovunelmatele rajatud ridvategu, alati kalaga ju tasakaalust väljas, ühesõnaga seinatokk. Depressiivmaniakaalsed meeleolud mu sõnavõtus on seotud ületöötamise ja reisipalavikuga.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ehhee sepp , ei ma pannud midagist pange . Mul on üks klaasfiiber lõheritv , mis heidab # 9 nööre . Ja soov oli saada bambus samadele nööridele .Selleks tuli selle para 17-ne kallal natukene ratsida. Kõik sai nii nagu tahtsin . Isegi tavakäepidemest pisut pikema käepideme sain . :D
k6mm
Postitusi: 13
Liitunud: 20.03.2013, 23:29

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas k6mm »

Madis kirjutas:
T.H kirjutas:30m ja sealt edasi heiteid on võimalik jälgida MM-idel aga julge pealehakkamine nagu öeldakse on juba pool distantsi :D
Kas MM-idel heidetakse mingi kindla spetsnööriga või võib igaüks ise valida millega heidab? Plaanis augustis tallinnas toimuvat flycastingu MM-i vaatama minna ;)
Täpsustaksin siiski, et Tallinnas ei toimu augustis fly castingu MMi. Küll aga toimub 2.augustil castingu maailmakarika etapp ning sellele eelneval päeval korraldatakse fly castingu võistlus algusega kl.14.00 Hipodroomil.(praeguse seisuga on võistluse toimumine küsimärgi all osalejate puudumise tõttu) Fly castingu MM toimub aga Norras Fagernesis 14.-17.august.

Vastus küsimusele: jah heidetakse kindla nööriga #5 klassi kaugust - nööriks SA Mastery Expert Distance tournament variant. (huvi korral saab infot reeglite kohta siit: http://www.wcflycasting.com/)

Lisan veel, et kui on huvi näha lendõngega 50+m heiteid, saab neid näha 2.augustil Kalevi staadionil algusega 8.00 - 17.00. TASUTA ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ma kirjutaks mõne sõna nendest bambuse klassidest . Süsinikul - klaasfiibril on antud nagu kaks klassi , üks siis DT , teine WF . Nt tavaline 5-6 . Kolme klassi märgitakse raskematel kahekäelistel . Bambusel on kolm klassi nagu tavaline , õigemini öeldakse , et õige bambus heidabki kolme klassi . Nt see sama Para 17 heidab 7 DT -9WF. Viimaste ritvade seas Wulffi Giant Killer heidab # 4 riotrout - 6wf varivas ja kõik nöörid tunduvad head. Kaldalt püüdes valiks raskema klassi nööri ja kahlates kergema. Raskemate, 8-8,5jalaste #8-9 , ritvadega on tavaline heide ( tõstad - backcast - heidad , ei sae mitu korda) 20-25 m Kergemate, 6-jalaste #4-5, ritvadega on sama 15-20m.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas T.H »

Mitmel korral on juttu olnud, et mõned nöörid on praagid või jamad kuna tõmbavad end hullult keerdu ja sõlme. Arvan, et tegu on nööri valesti rulli peale kerimisega. Tegin sellise katse, et ajasin nöörile kerimise ajal keerud sisse ja tulems on pildil näha, heita sellist nööri on pea võimatu. Seejärel tõmbasin nööri muru peale kogu pikkuses välja ja püüdsin keerde välja ajada. Enne, kui keerud välja said, tuli nöör terves pikkuses korda kümme läbi käia. Nüüd kerisin nööri uuesti rullile ja proovisin heita. Nöör oli täiesti sirge ja ei mingeid keerde enam, mis on ka teisel pildil näha. Kui nöör rullile kerida sirgelt ja mitte üle nööri ketta külje peaks olema keerdude tekkimine välditav.
Manused
IMG_2386.JPG
IMG_2385.JPG
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas ahti28 »

Sama asja olen proovinud Airflo Clear nööriga,mis lausa kohutava mäluga.Ei toimi.Olen täheldanud nööri paremat käitumist vaid 25+ kraadiga.
Vasta