Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas T.H »

Mälust tingitud keerdude puhul aitab tavaliselt nööri venitamine. Kunagi oli juttu scierra nööride mälust ja nende puhul venitamine toimib. Tuleb ju koonusnööri ka suht tihti enne püüki venitada . Selle konkreetse nööriga endal kogemus puudub aga usun, et enne püüki venitamine peaks aitama.
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas ahti28 »

Ei toimi see venitamine ka,kui siis lühiajaliselt.Kummalisel kombel 6 klassi nöör pole nii hull kui #4.
Tegelikult ise juba harjunud,nööri välja tõmmates jälgin,et ühte hunnikusse ei lappa,samamoodi jupikaupa tõmmates venitan kergelt.
Kõige tähtsam,et kaladele meeldib! ;)
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

T.H rullile nööri peale panemise jutt on tõsi, sellega dami nööri kasutamise pekki keerasingi. Keerud tulevad sisse kui pool ei keerle kaasa vaid vedeleb põrandal.

Ahti, ehk kerid peale püüki nööri liiga kõvasti rullile peale? Rullil peab olema nöör võimalikult lõdvalt, mida rohkem pinget sees on seda rohkem nöör seistes endale rõngaid sisse salvestab.
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas ahti28 »

Ei. 8-)
Nägid ju ise milline vedru see oli.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Hööveldan . Youngi "Princess" , Phillipson "Peerless" , Thramer 444 , Youngi "Smidgen" , P&M PPP Midge.
Manused
Foto0513.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Naine lõhub puid , õigemini vajutab seda nuppu , mis puid lõhub. Ühe silmaga pean jälgima , et puid ees oleks ja teise silmaga saan ritva hööveldada. Neli tükki viiest on valmis hööveldatud . Youngi Princess tuleb niisugune esindusritv , eputamiseks põhiliselt . Youngi Smidgen läheb rippuma Dickerson 6611 ja Gillumi kõrvale , äkki tuleb sellega kalalkäimiseks ka uus lips osta :) . Thramer ,4`3" #4 , st 130cm pikk. Ei oska kohe midagi öelda , enne kui proovitud . Phillipson Peerless on päris kindlasti hea tööriist , küsimus on ainult selles , kas ka minu maitse järgi. PPPMidge ootab veel kuni höövlitel terad viitsin ära teritada.
Aiast grilli pealt tuleb head grillitud "särje " lõhna .... Täna peaks "särjepüügi" korduse tegema :roll:
Manused
Foto0516.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Täna kostis töökojast...Yessss :D . 5 ritva said valmis hööveldatud. Youngi Pincess , Smidgen , Phillipson Peerless , Pezon et Michel PPPMidge , Thramer 44DX.
Manused
Foto0522.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Soome poole pealt tehti märkus , et minu ridvad ei ole piisavalt edevad.... Üritan siis lisada mingi annuse edevust . Pildil Youngid , hea ettekujutluse korral näeb ka lõpptulemust . Võib kritiseerida , märkuseid teha , laikida ja muidu möliseda :)
Manused
Foto0525.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kokku liimitud . Nüüd lähevad mõneks päevaks kividele . Saab vahepeal mõne korra kalal käia :D
Manused
Foto0527.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Vähe lihvisin ja kraapisin liimi vähemaks ja uuesti kividele.... Ühe käepideme viskasin ahju , ei meeldinud . Tegin punutud käepideme , no vähe parem.
Manused
Foto0530.jpg
Vasta