PUTUKAD 2014

Vasta
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas vii »

AndriPro kirjutas:Vii , tänad küll , aga kas ritv ikka töötab ka . Mul oli proovimiseks ainult üks nöör. Sellega heitis nii enam-vähem.
Ma ei saanudki aru kas ritv on remondis käinud. Proovisin mitme nööriga ja töötab korralikult.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Sepp , lohutuseks võin öelda , et see aeg kui matsikarja käest "peksa" saad nagu tuppasittunud kass ei kesta kaua ... no paar aastat. Aga siis tuleb palju , palju sitem aeg . Matsikari on su seotud putukatega rahul , midagi ei ütle .... ainuke , kes rahul pole oled sa ise . See aeg kestab ka paar aastat. Siis tuleb veel aeg kui matsikari on rahul , ise oled rahul , aga kala ei ole rahul. See aeg on õnneks lühike , sellepärast , et on juba kogemust ja oskust.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

kogu aeg tegutsen, tööl ehitasin uued leadrid, ma pean ikka aukudes sügavamale putuka saama, igaks juhuks sidusin raskema raua peale ka, kõige suuremad said K280#6
grupikas.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas otu »

Niii ... ma nüüd hindan ka oma helerohelise silmaga sepa satikaid. Sabad tiivaga võrreldes liiga jämedad. Keeret krutid liiga palju. Ise paneksin mõõdu jagu jämedama aga harvemini,nii 3-4 keeret. Tiib sul minumeelest kuidagi tühi.Pakun,et kuivast peast ilusti harali kaks rootsu jaanakana fiibrit paistavad pingis nagu korralik tiiva kate. Aga kaovad paari heite järel. Või on varsti poole lühemad kontsud järgi. Kõrid on ilusad ja tahaks küll aga ei leia pikkuse,koguse ja värvi kohta miskit paha. Ja siis need pead ... need pead on nagu välja venitatud angerja molud. Tee lühemaks ! No tegelt vaatasin su vanemaid nikerdusi ja teed juba palju paremaid aga et mitte väga kiita siis ikkagi saast. Siukse vahtralehega sidujana tunnen isegi rõõmu igast karvastatud konksust mis pingis hea paistab aga kala toojateni on jebatt kui pikk maa minna ...
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Mu meelest on sellistel sarvijaako tüüpi kahehaaralistel classika saba korralik luud teha. Ma pole kahehaaralisi ujutanud.
Proovisin jah jaanat, kuna nägin, et kasutatakse vahest seda kah, pilt vast kah tavalise sepasita asemel ebatavaline ulmesitt, no ma praegu karpi tõstsin, lugema pinsettidega ei hakka, a pakuks, et parempoolsel kahehaaralisel haagil on jaana all kindlalt 30 fiibrit valget ja lavendlit all küll. A ma ei imestaks, kui keegi spetsialist ütleks, et tiiva pikkus vale. Kahro külamees näiteks mainis teleföönis, et mu ühehaaralistel fiibrite arv ok, a tiib pikemaks.
Pole mõtet siin rsk solvama hakata oma angerja jutuga, silmu pead need, raudpolt saan oma kohatud spinnamehelt kiita, et kle arened, näed pead ka juba silmupead.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas otu »

Eino sarvijaakot ei lugenud kuskilt välja. Ühtlane punt tippetit ... ei vabanda välja. Okei alandame angerjad silmuks,selliseks lahjaks,pika ninaga. Ratsisin ühe BD,näh terita hammast kui oskad... ;)
Manused
2014-10-13 20.32.16.jpg
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas otu »

põdra foorumis kommiti sweepi ja jõuti sinnani et võiks teha kuldse tinseli ja vaskse keermega kollane tiib ... tiiva jätsin välja :twisted:
Manused
2014-10-13 23.18.03.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Nii , tassitäis hommikust narkotsi on ära joodud .... BD ... :roll: põhjas on see au sees putuk , jutt ikka niisugune , et kui ei oska putukat valida seo lipsu otsa BD , küll võtab. BD ratsimisel mängitakse kehahäkliga , suletiib vahetatakse karvatiiva vastu (tavaline karu) aga põhielemendid - pea ja sabaalune,vöö ... :roll: jäetakse puutumata. Meil see BD on olnud nii ja naa putuk . Võib-olla nt järvamaal toimiks paremini .
Sweep... :roll: on tegija nii meil kui põhjas . Põhjas peetakse heaks ööputukaks , minu käes on ilusamad kalad tulnud koerailmaga , külm , sajab , tuuline.Kollase tiivaga on toiminud sompus ilmaga , ilma erilise sajuta. Kuld /vask on soojade või sogaste vete keere , selgematele ja külmematele vetele ikka hõbe.
Sepp kuule , osta kuldfaasani pea ja keha. Saad ideaalset saba sadadele putukatele . See tippetsaba ei lähe sul sordi alla hästi , jäta mõneks ajaks rahule.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Lõheputuka peadest..... Ei räägi villapeadest ega strutsipeadest , vaid nn tavalistest . Kui pikk või kui lühike olema peab ? Tavaliselt antakse sellele visuaalne hinnang .... liiga pikk , liiga lühike , liiga suur jne... Kalapüüdmise seisukohalt on peal konkreetne otstarve - pea peab olema niisugune , et putukas koos püsiks , ei laguneks , suurus paras , et ei tekiks putuka ujumisel mingeid vigureid . Inimsilmale võib niisugune pea olla ka mitte ilus . Näiteks ... kui seod putukaid sinna põhja poole siis mõnikord nõutakse just niisuguseid " silmupäid " , valmis seotud sügisel , kokku liimtud selle "õige " möksiga ja talv läbi lastud kuivada.Olen niisuguseid teinud ja ka meie oludes leotanud ... et kas toimivad paremini ? Krt seda teab , võib-olla ei usu ma neid põhjala šamaane piisavalt.
Pea värv... Klassika must või punane . Must siis igasse olusse , punane on märk , et putukas on mõeldud selgetesse vetesse. Rohkem värve ei kasutata. Samas kui võtta toruputukad ja nende pead .... neid on ju mida tahad . Arvan , et mida tahad võid ka kasutada .... eeldusel , et on piisavalt kogemusi.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Jätan rahule tipeti praegu.
Eks ma ikka selle pea juures märkan, kui erinevatel põhjustel saab naaatukene liiga lähedale/kaugele konksusilmale, liiga kobakas või kohmakas vms, mis enamasti seotud sellega, et karvaotsad pole nii mahasurutud, sätitatud või ebaühtlaselt või valesti maha lõigatud. Vahest ka vastupidi, kõik ammu superkinni, nüüd vaja pead hakata vormima, nuh, mihkese teeme siis.
Igastähes mul kõik pead superliimiga mähitud ja suht kõvasti mähitud(möödaminnes kiidan ka rite bobbinit, shorty varianti, niidikatkemised ajalugu, umbes kuu aega kasutanud, rahul), läbiimmutatud imbuva lakiga ja seda mu meelest ebaolulist läikelakki panen vaid vahest igavusest.
Diletandist maakana arvan, et pea kuju putukal ei mõjuta mitte sttagi, seltskondliku ajaviitena võin muidugi osaleda vestluses *lõheputuka pea hüdrodünaamilised omadused ja nende mõju saagikusele* vabalt, andes oma osa meie foorumi mölapoolele.
Enda silmadele ok või vägaok peaga putukat võibla toredam võtta karbist, ikkagi ilus pea versus, näe kõik timm, a nu see pea, öak.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta