Kalalkäigud.

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas sepaonu »

Närimises küll vist jah miskit erilist värvieelistust polnud, mu tikutinselitele jäid lihtsalt otsa need räimed :lol:
Ilus ilm oli meres jalutamiseks.
Paar liikuvat pilti kah.
https://www.youtube.com/watch?v=5qd4M1I3dP4
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Birgit »

Mis nii viga püüdmas käia kui hoolitakse ja hoolitsetakse :)
Sepa ridva proovimise asemel oleks pidanud kohe ühe tikutinseli pihta panema, mida ma loomulikult ka pärast tegin, need olid lihtsalt üle lahe tegijad.
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas ZiiN »

Eile käisin mereääres haugi vaatamas ja uut nööri testimas. Hommikul oli ilus poolvaikne ilm aga kui püügikohta jõudsin siis tõusis tuul ja laine... vesi nii kõrge et põhikohad jäidki läbi püüdmata. 2 kala siiski nägin ära enne kui tuulega võitlemisest loobusin. Aga uus nöör pakkus valusa üllatuse:
k.jpg
Edasi toimus väike plaasterdus ja varustuse vahetus. Saak oli täitsa korralik, lisaks sidumismaterjalile ja pallidele õnnestus leida ka üks kalapüügi abivahend:
saak.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas sepaonu »

Vesi kõrge jah, suht sügavalt kahlasin, vist kuskilt lukust lasevad püksid läbi, fuih kui vastik oli märgade kottidega edasi kahlata, uurisin lukku, miski ebeme leidsin , äkki see takistas lukku, äkki kuskilt mujalt jookseb sisse, peab uurima.
Omaarust katsetasin seekord suht laia värviskaalat, no miskit teha pole, praegu sini-hõbe-pärla tinsel toimib kui taud. Üks kahekäelisega tütarlaps tegi ka vahepeal oi-oi-oi-oi.
Mõned sihksed kiloplussid sai söögikaladeks võetud.
kilonekoll.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Risto
Postitusi: 29
Liitunud: 05.01.2014, 21:59

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Risto »

Eile sõbraga lutsul käies tekkis küsimus - kas keegi kunagi lendõngega on lutsu saanud?
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas T.H »

Ise pole saanud, aga sõber ütles, et keerulist eriti midagi. Pidi angerja püügiga suht sarnane olema, nii olude, kui ka tehnika poolest. Ja kui angerja püük lennukaga selge, siis pidi lutsupüük lennukaga suisa lapsemäng olema ;)
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

T.H kirjutas:Ise pole saanud, aga sõber ütles, et keerulist eriti midagi. Pidi angerja püügiga suht sarnane olema, nii olude, kui ka tehnika poolest. Ja kui angerja püük lennukaga selge, siis pidi lutsupüük lennukaga suisa lapsemäng olema ;)
:D

Soovitan öösel lambiga kasari äärde taskulambiga kolistama minna, seal kus teadjad mehed lennukaga vett peksavad on ilmselt head kohad :lol:

Risto, lutsu/angerjat kes üldiselt oma saaki pimedas ja lõhna järgi jahivad on lennukaga ikka päris keeruline püüda. Ei ole välistatud, et kellegil on kogematta kurat teab kuidas angerjas või luts otsa tulnud ;)
Nii on ka teiste kaldega kes sööki "nuusutavad"
T.H vist on kunagi latika ära petnud, aga see ise on juba kõva saavutus :D
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas sepaonu »

Hommikul oli kerge virvendus ja triiv ka, sain paadist ühe jooksu ja äramineku aga kogu järgnev päev kujunes selliseks, et paadist mitte üht kala, punnitasime, mis me punnitasime, sihkse peegliga oli targem paadis ainult soojendada ennast, kõik kala ainult kahlates.
Liikuvad pildid
https://www.youtube.com/watch?v=ed0LdvG ... e=youtu.be
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas ZiiN »

Meres oli vesi idatuulega kõvasti alla läinud ja kala ujus ringi omajagu, ainult pirtsutas võtmisega. Igav ei olnud :)
1463351_828753400499106_5117258698340685575_n.jpg
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas andur »

Tegemist on minu elu esimese merekalaga. Parandage mind kogenumad, kui eksin, aga mulle tundub, et tegu võiks olla lõhepojaga, ma ei olnud enne merikat/lõhet näinud, aga saba ja täppide paiknemise järgi arvaksin nii. Pikkust 57cm ja ujub augus edasi. Mu näost võite näha siirast rõõmu elu esimese lõhe saamise puhul!
received_10152587782053897.jpeg
Vasta