Videod, atiklid, netitarkused

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas sepaonu »

sellest võib vahest kasu olla
https://www.youtube.com/watch?v=I8bOgtWtrNE
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas andur »

http://stenstromflies.blogspot.com/

Ma ei mäleta, kas see leht on siin varem figureerinud. Kui võtta putuka sidumist omaette kunstina ja ka pildistamist, siis sellel mehel läheb päris kenasti. Ilus vaadata!
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas andur »

Mõnede (vist pvc?) nööride otsa välgumihkliga aasade sulatamine ei õnnestu, kuna nöör jääb pärast kuumutamist küllalt rabe ja aas ei pea vastu. Koonusnööri otse ei taha nöörile siduda, kuna niigi palju tekitan heites sõlmi ja sinna jäävad hästi nii lips kui vetikad pärast kinni. Antud veebilehel elegantne viis nööri otsa koonusnööri kinnitada ja saab indikaatori kah. Proovin ära, aga idee mulle meeldis!

http://fly.hardyfishing.com/en-gb/ezine ... nnikin.php
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas Madis »

http://epl.delfi.ee/news/eesti/tuhandei ... d=65133424 - kas keegi teab mis sellest teemast sai?
Kimps
Postitusi: 63
Liitunud: 06.12.2014, 00:36

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas Kimps »

https://www.youtube.com/watch?v=BfI1WW6Cbaw
Võimas on vaadata, kus oleme tulnud ja kuhu jõudnud.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas Madis »

T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas T.H »

Väike mõtisklus lendõnge paradiisist. Forelli kottitoppimise hooaeg algas veebruaris.Talv oli leebe ja kala võtab hästi.Ise olen neid juba mõne mehe aasta normi saanud. Taban end pidevalt mõtetega turvapüügilt.Peagi see saabub. Sellele lisanduvad säinapüük, teib, viidikas,harjus,ahven,kindlasti veel kalu. Suvi tuleb kindlasti põnev.Saab kohtuda ja kalastada heade sõpradega, jämmida. Mainimatta jäi veel haug.Teda saab samuti läbi aasta jahtida. Sügisepoole oled jälle ärevust täis, et mis vesi teeb, kust tuul, kas merikas tuleb varem, või jääb hiljemaks.Jätkub loomulikult ka haugipüük, mida on ka see foorum tänu sepale, ziinile,Birgitile ja teistele kajastanud. Niimoodi saab aastaring jälle täis,pehme talve puhul pole minu päevikus ühtegi kuud, kus poleks putukat leotanud. Seda kõike seadusega kooskõlas ja olgem ausad - siiani olematu rahanatukese eest võrreldes teiste paradiisidega.Mis ma siin ikka pikalt jahun, mina olen juba aastaid lendõnge paradiisis,arvan, et tähtis on see endajaoks ära tunda,siis saad olla vaba ja nautida oma lemmiktegevust (juhul kui see seda on,sest vastasel juhul muidugi jama käes) Ja ega asjata pole vanarahva tarkus, et hea on seal, kus meid ei ole.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas sepaonu »

andur kirjutas:Mõnede (vist pvc?) nööride otsa välgumihkliga aasade sulatamine ei õnnestu, kuna nöör jääb pärast kuumutamist küllalt rabe ja aas ei pea vastu. Koonusnööri otse ei taha nöörile siduda, kuna niigi palju tekitan heites sõlmi ja sinna jäävad hästi nii lips kui vetikad pärast kinni. Antud veebilehel elegantne viis nööri otsa koonusnööri kinnitada ja saab indikaatori kah. Proovin ära, aga idee mulle meeldis!

http://fly.hardyfishing.com/en-gb/ezine ... nnikin.php
Küsiks, et kas proovisid ja kuidas rahule jäid andur.
Mina vakkisin kohe alustades nii tehase nööri ja lipsuaasade mitteläbitulekut ridvarõngastes, no alguses vakkisin kuubis, kuna koonusleadrid olid alguses ikka jube pikad, pärast vakkisin ilma kuubita lihtsalt. Uurisin targematelt, lõpuks millalgi ostsin need
http://romanmoser.com/site/shop/product ... duct_id=36
ja kõik on ülielegantne ja kõik laabub.
Vahepeal salmost miskit ostes soetasin möödaminnes scierra omasi vist, no nendega ma hakkama ei saand, lühemaks tegin ise, see väike viga, a suka peale tõmbamine oli mul küll raske punnitamine ja romani omadest jäid kobakamad ka, kuigi suundaandev spec oli scierral nagu õige. Neid romanmosereid oli vahepeal mistpoolis ka, praegu ei leia, a on muid, riod jms.

Neid eldoraadohuvitusi ma küll maha ei tee, reisimine mujal tore, ma ise hoidun küll põhjapoole aga eks igaüks huvitub sellest, mis huvi pakub. TH-ga selles mõttes väga nõus, et kui silmaklapid eest võtta ja kalaliigiti avarduda, siis kõike ei jõua ära proovidagi. Pean tunnistama, et umbes 6-7 aastat tagasi oli mul eestist siiber, kuna mõõt sai täis sellega, et need kalakohad ja minu lemmik kalaliigid ja püügiviisid said ülerahvastatud, korjasin oma kodukalt igasuguse infi ära, kõige täpsemad koordinaadid foorumimölas olid ilmakaar, suu laksust kinni. Kolisin oma kalapüügiga soome, õppisime semudega jõe selgeks, pikk nädalavahetus oli tavaliselt oma kunagise õpetaja aastasaak.
Vaatenurga muutmisel ja püügiviisi muutmisel olen täiega eesti uuesti leidnud. Päris kõik ettevõetu pole muidugi õnnestunud, näiteks valge siirdekala püük tundus peale eelmist kevadist katset läbikukkumisena võrreldes mismoodi ma harjunud olen limukaga rebima, no midagi muidugi sain, a see aasta proovin miskit muud kevadel, ahven on üks mõte.
Haugipüük timm püük, kindlasti jätkan, sügisel kohe kindlasti pikendab hooaega. Ma masinõnglemisega pole eriti kevadetti haugi kiusand, kuna kärestikud valget kala täis, pakun kevadel natuke raskem, pole alati nii madalas, et põlvini vette ja siis ikka heidad kalda poole. A kevadeks mul alatu abivahend valmimas, finishisirge, kayakil puudu kaks 5x50 roostevaba kruvi, et võiks öelda, et see vann on nüüd täiesti valmis ja oma peakuju järgi tuunitud.
Kokkuvõttes ikka seesama vana prääksatus, et pariisi sõidetakse läbi nuustaku vms
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas Madis »

Paradiise võib ju olla mitu tükki. Eesti on paradiis vaba vee mõttes, vähemalt euroopaga võrreldes on meil kalastus - ja looduses liigumise regulatsioonid väga mõistlikud ja kalakohti rohkem kui elu jooksul külastada jõuab. Kalu on ka piisavalt kuigi enamus magevee/sisevete kaladest on kinni püütud (tänaseks 27 eri liiki tabatud) ja avastamist endiselt jätkub.
Aga vahepeal tahaks maailma näha, eriti tore oleks samal ajal mõnda ritva peos hoida ;)
Lendõnge paradiisiks nimetasin seda videot sellepärast, et ega muu asjaga seal püüki väga ette ei kujutaks, muidugi saaks seal püüda kasvõi emajõe tonkaga aga lennukas oleks seal efektiivsuse poolest ilmselt ikka lagi.

Scierra braided loopid salmost on jah paras peavalu, 5 klassi nöörile ajasin terves pikkuses seda otsa umbes 2h. Aga sai ka väga hea. DAMi oma läheb otsa väga kergelt aga on päris robustne ja uputab heitenööri otsa korralikult ära.
Viimati muutis Madis, 18.02.2015, 00:09, muudetud 1 kord kokku.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas T.H »

Mina pole ka poolt sõnagi selle vastu, et silmaringi avardada ja reisida,et kogemusi koguda.Minu jutu mõte lihtne ja nimelt selles, et meil on VÄGA HEAD TINGIMUSED lendõngega püügiks. Vastupidi väitjad ei huvitu eriti antud püügiviisist ja siin polegi kahjuks midagi teha. Tegelegu millegi muu südamelähedasemaga. Kõigepealt peab omandama kogemusi(kui huvi asjavastu on)ja siis avarduvad ka kõik olud. Muidu on nii, et suusatada ei saa - lund pole, randa minna ei saa - päikest pole, ujuda ei saa - vesi külm. Uskuge mind, päikesest ja soojast veest kuskil kaugel ja ilusas kohas on vähe kasu, kui ujuda ei oska.Kui oskad, siis suudad seda kõike täiega nautida.Veel, et püügivahendi efektiivsuselt ei saa miski elektri või lõhkelaengu vastu.
Viimati muutis T.H, 18.02.2015, 00:12, muudetud 1 kord kokku.
Vasta