Videod, atiklid, netitarkused

Vasta
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas Madis »

On muidugi head tingimused, olen seda päris palju rääkinud neile kes lennukaga püüdnud pole ja on arvamusel, et lennukaga eestis polegi kusagil püüda :)

Elektri ja lõhkelaengule saab selles käredas lennukaga vastu küll, kes see viitsib neid laipu allavoolu taga ajada :D
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas andur »

Sepp, ma sellest lehest inspireerituna olen miskit omamoodi nüüd aretanud nendele nööridele, mis ei sula. Osa sulab hästi, neid siis sulatangi. Ja need, mis ei sula, olen seni teind nii, et lahusti abiga kraabin nööri plastik katte maha ja paljastatud nööri tõmban peenikese nõelaga sama nööri sisse. Nii nagu neid braided loope ka tehakse, et iseenda sisse tõmmab saba kinni. Siis ei olegi teist aasa vaja nöörist juurde panna, lihtsalt ots paljaks ja nõelaga sisse sudida, ongi aas. See variant täitsa meeldib. Raske sõnadega kirjeldada ja ilusaid pilte ka ei leidnud. Ühesõnaga peenike paljastatud nööri tuum tuleb nõelaga tagasi jämeda osa sisse ajada ja ongi kogu aas. Aga tulemus on vähemalt ilus aas, mis läbi rõngaste käib. Mind ka see rõngaste takerdumine veits häirib, kui lips pikk ja palju edasi tagasi sudimist.
grilse
Postitusi: 52
Liitunud: 24.07.2012, 10:38
Asukoht: Jurjew

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas grilse »

minuarust on see anduri kirjeldatud "blind splice" parim moodus aasade tegemiseks. (y)
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas ZiiN »

Pakun välja veel ühe variandi mida võib proovida. Mul ühtegi nii peenikest nõela olemas ei ole ja otsasid ka nii väikseid pole kohanud. Toppisin loopi 2 otsast peenikesse torusse ja siis vahepealse osa tegin Aquasurega üle. Tugevuse osas olin alguses natuke skeptiline aga testi käigus ei õnnestunud kuidagi katki tõmmata. Kuna nöör ise klass 2/3 siis ilmselt püügi käigus saab hunnik muid asju enne katki minna kui see :D
Kogu selle keerulise protseduuri teeb muidugi eriti irooniliseks fakt, et nööri nimi on LOOP :lol:
loop.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas sepaonu »

Kui kate jääb peale, siis ma olen niimoodi ka teinud
http://www.ginkandgasoline.com/gink-gas ... line-loop/
ja pole petnud see niidimähis, sisulist vahet tehaseloopi või isesulatatu vms pole. Siiski see rõngastest läbitulek ajab mind närvi ja neid romanmosereid kasutan, hakkas nii meeldima, et lõikusin ilusad tehaseaasad kah maha ja panin need sukad. Kes veel teemast huvitub, võib sommide foorumisse kiigata ja vaadata, et mis teised teevad
http://www.perhokalastajat.net/keskuste ... f=2&t=8104
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas sepaonu »

kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas Madis »

sepaonu kirjutas:sindi saaga lõpusirgel

http://www.parnupostimees.ee/3104599/ri ... indi-paisu
Selle peale korgin küll konjaki lahti
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas T.H »

Konjak teadupärast läheb aastatega üha paremaks, nii et tasub lahti korkida mõne aasta pärast, siis kui meie lõhepopulatsioon on vähemalt 2-3 kordistunud ;)
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas vii »

Madis kirjutas:
sepaonu kirjutas:sindi saaga lõpusirgel

http://www.parnupostimees.ee/3104599/ri ... indi-paisu
Selle peale korgin küll konjaki lahti
Mina veel ei rõõmusta kuna Jändja pais veel ees, et Paide ümbruse jõgedest lõhet või meriforelli ja teisi kalu püüda. Ja ega veel ei tea kuidas see kalapääs töötab. Mina rõõmustan alles siis kui kõik valmis ja kalade valik suureneb Paide jõgedes.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas T.H »

Vii, 10 - points ;)
Vasta