Uudised sidumispingist.....

Vasta
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas vii »

Andri, olen selle jutuga nõus aga ei huvita mind millistel põhjustel seda tsirkust tehakse, mind huvitab et mina ei töllerda mööda Eestit et saada kala mida võiks püüda Paide jõgedest. Pistist ja äraostmisi oli juba siis kui meie esivanemad elasid veel koobastes ja ma ei arva et see muutub ka tulevikus. Meie elame duaalses maailmas, must-valge, kuu-päike, külm-soe ja nii edasi, me peame saavutama tasakaalu. Kurjust, nõmedust, vägivalda peame hoidma tasakaalus, kaotada neid ei saa selles maailmas.
Viimati muutis vii, 25.08.2012, 06:08, muudetud 3 korda kokku.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas Birgit »

Vii, mina töllerdan tihti mööda Lapimaad, et Nirvaanasse jõuda aga seda ei suuda asendada ka täielik tasakaal Paide ümbruses.
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas vii »

Tõelisse nirvaanasse on meie maailmas võimeline jõudma vaid paar olendit, kohal ei ole mingit tähtsust. Ma ei tea mis juhtub kohe pärast tõkke eemaldamist, tean et mõne ajapärast see tasub end ära. Tean ka seda et tuleb talluda ametnike konnasilmadel kuni nad lähevad neid konnasilmi ravima. Oileks ainult neid tallajaid rohkem.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Vii , nagu näed , neid , kes tahaks ametnike konnasilmadel talluda on tuhatkond , ülejäänud üritavad ikka saada kõige rikkamaks surnuks surnuaial ........
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas vii »

Siis tuleks nende tuhatkona käest alkirjad kätte saada ja saata kuhu vaja.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Vaata , vii , pole see elu ja ammugi loodus sugugi nii must-valge.
Kujuta nüüd ette , et sinu talu taga metsatukas elab põdramullikas , kes kevadel sünnitab oma esimesed vasikad , vanajumal oleks nagu õnnistanud , neid on koguni kaks. Aga oh häda , noor ema ei saa laste kasvatamisega kuidagi hakkama , vasikad jäävad viletsaks.
Nüüd on kaks varianti , humaanne oleks need viletsaks jäänud vasikad kinni püüda ja kuhugi , nt. mõnda loomaparki kosuma viia. Aga kui tahad , et sul talu taga metsatukas oleks elujõuline põdrakari , tuleb nendele vasikatele lasta kuul pähe ja läbi hakklihamasina ajada , saab head kotletid . Ja järgmine aasta on see põdramullikas juba nii tugev , et suudab oma laste eest hoolitseda. Kumma variandi valiksid?

Kirgliku kalamehena Paides oled hoolas , et allkirjad saaksid korjatud ja saadetud , aga ...... Kui elu oleks läinud pisut teisiti ja sina oleks selle miljoneid maksva paisujuraka omanik , mis juttu sa siis ajaksid?
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas vii »

Ma ei tea, esimesel juhul pooldaks looduse valikut, julm aga aga õige. Aga teisel juhul arvan, et ajan sõrad vastu aga eks selleski ole loduslik valik. Aga võibolla on see tammijurakas juba nii niru ja omanikuna oleksin kaalunud säilitada niikaua kui ta ise koost laguneb, ma ei tea lihtsalt ei tea.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Looduse valik oleks õiglane . Ja olemas oleks ka võimalus , et kõik kolm ellu jäävad . Siis oleks järgmisel kevadel juba kolm viletsat..... On võimalus , et kõik kolm elavad üle ka sügisese põdrajahi.... Jahimees tahab ju ikka seda trofeed..... aga mitte niru väljanägemisega vasikat. Ja kui paralleele tuua , siis kalastajate foorum on ka täis just trofeesid , mingit niru kala ei soovi ju keegi ei püüda ega ka pildil näidata..... Kalamehe eelis on ehk see , et ta saab trofeele elu kinkida , kui soovib....
Muu maailm on juba võtnud seisukoha , et hüdroelekrijaamad pole ikka need õiged asjad ja tasapisi on hakatud neid ka lammutama.Kuidas lahendada asjad eestis ei tea vist praegusel hetkel keegi. On ärksamad , kes on hakanud seda asja vedama ja üritavad midagigi ära teha. Selge on ka see , et suure hurraaga niisuguseid probleeme ei lahenda. Kuidas lahendada asi nii , et esmane oleks ikka looduse kaitsmine , aga mitte mingid " mängud" .....

Ja kas peab selle hüdroenergia vastast aksiooni alustama kohe , et kuulutame keskkonnavaenulikuks jne...jne... Meenutab jälle seda nõuka aega ..... Asju peaks ajama inimlikumalt , seda enam , kui tegemist on väga keerulise probleemiga.....
Viimati muutis AndriPro, 28.08.2012, 08:07, muudetud 1 kord kokku.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Tegin putukate osas ahingule pika reklaami , provotseerimaks rahvast arvamusi avaldama selle püügiriista kohta , aga vaikus..... :shock: . Ei tea , kas kõik kuuluvad juba ahingusõprade klubisse või ? :shock: :shock: :shock: Igastahes ... igastahes.... juttu sellest püügiriistast tuleb. :lol: :lol: :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Nonii....ahingust. Meil , nagu teate keelatud. Ära keelati see muidugi nõuka ajal , ei sobinud moraaliga kokku nähtavasti...... Nõuka aeg on küll möödas , aga moraal on jäänud.
Tegelikult on ju tegemist vanima püügiriistaga .Kasutamise traditsioonid ja kombed ulatuvad teab kuhu muinasaega.Kui palju seda püügiriista kasutati ja kuidas , seda oli põnev uurida. Praegusel ajal seostatakse ahingut röövpüügiga . Sama edukalt võib röövpüügiga seostada käsiõnge , spinningut , lendõnge , mida iganes.......
Mõnedele ei meeldi selline "võigas" kala tapmise viis . Hmmm...... jah , eelistatakse niisugust "vahetumat " tapmisviisi , ühe käega hoiad ikka kinni , et tunda , kuidas kala tõmbleb ja teise käega annad nuiaga. Ja kui tänapäeval kasutuses olevatest kalapüügivahenditest paralleele otsida , siis harpuunil allveepüssi otsas ei näi nagu midagi viga olevat.
Siin lõuna -eestis on praeguse aja kalastajatel ettekujutus , et ahing (siinses keeles västar) on mõeldud haugi tapmiseks kuduajal . Kui see västar veel au sees püügiriist oli kasutati seda ikka "tulusel" käimiseks , kudevat kala tollel ajal ei tapetud eriti , keegi ei tulnud selle peale ....nähtavasti...
Põhja-eestis punase kala püügil kasutati ka ahingut . Praeguse aja kalamees mõtleb , et hea pesa pealt lüüa...... Aga ... ei löödud pesa pealt , vaid löödi "kännust" ja nii palju , kui palju oli vaja soolakalaks. "Kännus" kala oli juba kergelt "päevitunud" , sobis soolakalaks , " hõbedane" kala ei sobinud soolakalaks , liialt rasvane.



......jätkub......
Vasta