Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Klaasfiiber sai värvitud . Nüüd oleks vaja musti ühejalaseid rõngaid , käepidet ja rullisadulat. Ja kiri on vaja ridvale välja mõelda. Sision F 9` #9 , nii või?
Manused
P8240684.JPG
P8240684.JPG (127.9 KiB) Vaadatud 11308 korda
P8240683.JPG
P8240683.JPG (128.03 KiB) Vaadatud 11308 korda
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

Andri, kui ma järgmist aastat veel näen siis tulen või jala aga seda ritva pean oma silmaga nägema. .........võrratu .........uskumatu
Viimati muutis vii, 25.08.2012, 12:16, muudetud 1 kord kokku.
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

AndriPro kirjutas:Zpey heidab ka ilma selle eelviimase rõngata.Äkki peaks Zpey meestele ütlema , saavad iga ridva pealt ühe rõnga kokku hoida.... :lol:
Räägi nendega, sinul ju keeled suus, mina jobukakk mõistan vene keelt ainult. :oops: :oops: :oops:
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

DSCN7765.JPG
DSCN7765.JPG (237.24 KiB) Vaadatud 11267 korda
DSCN7757.JPG
DSCN7757.JPG (208.24 KiB) Vaadatud 11267 korda
DSCN7753.JPG
DSCN7753.JPG (211.93 KiB) Vaadatud 11267 korda
Sain ka mina nüüd uue peatükiga algus tehtud. Ainus mida veel ise ei teinud, on rullisadula metallist osad. Lihtsamaid teeks ise, kuid materjaliga on peris kööga. Tipurõnga ja Stripperi rõnga tegin ise, sisu lammutasin sobiva suurusega spinna rõnast :lol: Selle ridva pambus on meie poodidest valitud tundmatu pambus, eks nüüd püüan tellida juba õiget Tonkin pambuse torusid. Algselt polnud kalleid materjale kohe mõtet tellida, sest vajasin tõestust, et ma üldse seda suudan. Nüüd on pingid ja abivahendidki valmis mul tehtud. Teemaga alustasin aasta alguses, hobikorras. :oops:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Nii , nii , seda on ilus vaadata , Hööveldasid ridva kellegi mõõtude järgi , või niisama "lambist " ? Mis kaalu jäi ? Mis klass , kuhu toime jääb? Noh , ühesõnaga kirjuta asjast veel üks lehekülg...... :D
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

5klass, 8', mõnusalt pehme keskpaene. Mõõdud kopisin meister Carliní Payne 197 tabelist. Seest on plangud õõnsad. Pits paendub ülimalt hästi, kuigi täiesti tundmatu tooraine. Lambist peris ikka ei saa :lol: Nohh, saab, kuid see oleks liigne leutamine.
Viimati muutis madis0566, 27.08.2012, 20:55, muudetud 2 korda kokku.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Suure kala ritv. Mul on 5 klassi 6jalane , 1,7 -sel forellil ei olnud mingit jaksu sellele ridvale vastu hakata . Sestap lähevad mõtted 4-da klassi peale , hea oleks veel niisugune lahja 4 , mis heidaks 3-da klassi pika heitepeaga nööri.
Klaasfiibri tegemisel sain esimesest suurest takistusest üle . Nimelt klaasfiibri tüvi on 18 mm . Ja oh häda , sellise mõõduga rullisadulaid ei olegi nii võtta. Nädala lõpuks jõuab ehk kohale . Ja koos sadulaga tulevad lõpuks siis need niidirullid ka , saab vii Zpey`le kah eluvaim sisse. :D
Klaasfiibri käepidemega on niisugune lugu , korkkäepide on küll kah tulemas , aga ma veel mõtlen , äkki teen käepideme hoopis puust , liimin kolm klotsi kokku ( kask+jalakas+kask ) ja trein sellest ühe kunstipärase käepideme. :D Üks soome bambusetegija kiidab hirmsasti neid puust käepidemeid ja Tonkinil on samamoodi puust käepidemed täitsa olemas.
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

Klaasfiibril on koonus järks ja läbimõõt kahaneb jõudsalt. Seega on mõttekam käepidet ehitada, lükates kork peenemast otsast jämedama suunas. Ka rullisadulat saab selliselt monteerida. Alu sadulad on seest suurema läbimõõduga. Puud ma ise ei soovitaks, sest ta pole mugav, muutub kergelt libedaks, eriti veel kui oled aktsioonis kalaga ja tahad ritva kuhugi paigutada. Lisaks on puidu miinuseks külmus, käes on külm hoida. Kask võib osutuda liialt raskeks.
Kui soovid hiljem täpselt oma ridva tasakaalu seada, siis võiksid jämedama otsa korgi eemaldatavaks jätta ja käepide teha siiski korgist, kuid kaalu timmid ridva toru sisse lükatavate raskustega. Näiteks erinevatest puuliikidest tehtud pulgad jne.
Oma eelmiste ritvade komplekti kaasa lisatud niidid ei läinudki mul käiku, sest need on liialt jämeda niidiga ja mähised tulevad kobakad. Jäme niit sobib rohkem pambusele, kui on plaan katta vaid lakiga. Kui aga on soov mähiseid epoksiga katta, siis jääb tavaline (04, 40) niit jämedaks.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Järsu koonusega tehakse klaasfiibri puhul väike nipp. Alumisest otsast lõigatakse jupp maha ja keeratakse teistpidi , Ja see topeltfiibri koht jääb täpselt sinna , kus käepide lõpeb ja ritv algab .Sidemetega kauniks ja ongi OK. Puust käepidemete libeduse ja külmuse on see soome bambumeister ümber lükanud ja üksikasjalikult kirjeldanud kuidas viimane lihv antakse ja laki asemel muidugi õlid. Tonkini puust käepidemed enam - vähem sama valemiga tehtud. Kui seda asja uurisin , mõtlesin , et kuni 8 jalastele ritvadele ma puust käepidet ei paneks , aga mul on üks bambu 9,5 jalane , mida rohkem sellega püüda saab , seda rohkem on tunne , et puust käepide oleks sellele õige . Vaatame , klaasfiibri peal järele..... Lõppude lõpuks annab ju maha lõigata ja jälle uut juurutada.... :lol: :lol: :lol:

Ma eriti ei osta neid komplekte , põnevam on ikka kõik jupid eraldi jääb asja juurde niisugune väike "loominguline" moment. Laki kasutamisest katsun kah end "võõrutada". Niite on erinevaid olemas , aga seda õiget Zpey tooni ei ole , näis , kas tuleb õige.

Mis kaaluajamisse puutub , siis ühe klaasfiibri ja ühe bambuse puhul on käiku läinud juba metall keermelati jupid :oops: , tasakaal sai muidugi hea.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Müts maha ja suur kummardus teie eest Andri ja Madis, et on viitsimist ja aega sellise peene näputööga tegeleda.... ma kujutan ette seda mõnu head tulemust nähes ja veel enam enda valmistatud ridvaga kala püüdes :) Ma olen veel selles staadiumis, et tunnen suurt mõnu enda seotud putukaga püügist ja kala saamise rõõmust ei räägigi...
Vasta