Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

See pilt on siis Kimpsile . Saab suud vesistada ja kerget rulli otsima hakata.
:roll: Kui nüüd postikana toob kahekäelisele selle viimase rõnga :roll: siis on järgmise nädala alguseks lauawabriku selle talve planeeritud tööd (koos lisaorkidega) tehtud :D . Hakkan kalal käima :D
Manused
Foto0747.jpg
Kimps
Postitusi: 63
Liitunud: 06.12.2014, 00:36

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Kimps »

Puhtalt pilt paneb vaiksel suunurgast hõbeniidi jooksma, mis siis kui veel värvid ka peal...ei julge mõeldagi. Mingit head soovitust rulli osas on anda? Muidu lähen Wychwoodi teed nagu siin osa on läinud ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Aaa mis sel wyshwoodil viga ... kerge on , mahutab , lihtnelollijapommikindel , väljanägemine on maitseasi , kaua kestab ei tea . Minu arust vägagi hea rull.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Viimased juhtrõngad... eespool minu suuresärje ritv , taga Kimpsi orgi oma :lol:
Manused
Foto0748.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Jõudsin täna anda viimase lihvi orkidele . Otsustasin , et #4 rio truoti heitepea raskus on kraaviritvadele sobivaim. St. dt nöörina siis #4 , wf nöörina #5 . Lühikeste heidete (rullheidete) puhul saab kasutada ka #6 wf nööri . Kimpsi ork oli juba tegemisel paigas , Ziini orki tuli veidi "kohitseda". 8-) Vehkisin muru peal mõlemaga , arvan , et peaks toimima mõlemad . 8-)
Manused
Foto0753.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Keegi julge , :roll: no ikka paganama julge , andis mulle eile õhtul vabad käed tegutsemaks kahe klaasfiiber ridva kallal. :roll: Ma siis hommikul , vabade kätega , "hukkasin" need ridvad :lol:
:roll: Vaatame , mis edasi saab ....
Manused
Foto0754.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Hardy ritvade projekt hakkab juba ilmet võtma . Mustalt hööveldatud pilpad ripuvad töökoja laes , rõngaid ja rullikinnitusi koguneb ... 2 ühekäelist ja 1 kahekäeline .
Manused
Ühekäelistele  tõupuhtad  Hardy  rõngad ...
Ühekäelistele tõupuhtad Hardy rõngad ...
Kahekäelise  rullikinnitus ja butt  eelmise  sajandi  algupoolelt....
Kahekäelise rullikinnitus ja butt eelmise sajandi algupoolelt....
Ja  rõngaid , mille  kvaliteet  sajandivanustena  paneb  hiina  kraamile  pikalt ära....
Ja rõngaid , mille kvaliteet sajandivanustena paneb hiina kraamile pikalt ära....
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Õhtul "kaevasin " Hardy kahekäeliste mõõtudes otsides sobivat ideed . Meelde tuli ridvameistrite reegel nr.1 .... Kui sa arvad , et tead kuidas tehakse ritva , või veel enam , kui sa seda välja ütled , oled sa LOLL .
Aga idee sain peaaegu kätte . On antud mõõdud sajandik millimeetri täpsusega ja mõõtude tabeli lõpus on väike märge "butt action " . Ühtepidi sajandikmillimeetri täpsus ja teiselt poolt soovitatud toime , mille saab kätte ainult tunnetusega , ei mingeid mõõte ega kaalusid .
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Möödunud talve :D viimase ridva testid sai heidetud täna hommikul , päeval katsun jõe ääres ka heitmas käia . Valmis kõik plaanitud ridvad . Nüüd tuleb hakata hõredaks jäänud putukakarpe täitma ja kalal käima :D . :roll: Kui millalgi vaim peale tuleb siis Hardy ritvasid tegema . Ise loodan , et vaim ei tule enne sügist peale , saab suvi läbi rahulikult kalal käia .
Manused
P3270344.JPG
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas ZiiN »

Kaua tehtud kaunike on nüüd lõpuks valmis ja Wulff sai oma uude torusse kolida.
Meeleolu loomiseks on alumisel pildil ka 2 meie kõigi ühist sõpra forellinirede äärest ;)
wulfftube1.jpg
wulfftube2.jpg
Vasta