Jämmime või ?

Vasta
hugolt
Postitusi: 9
Liitunud: 21.10.2012, 09:59

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas hugolt »

AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Nonii , hugolt pani üles väga täpse kaardi kuidas sõita karjasillani Tallinn - Narva maanteelt . Koguneme siis kell 10 - 11 . Peaks jõudma igaltpoolt eestist , minu juurest on sinna ainult mingi 220 km.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas sepaonu »

Kui metsamehel jääb silma kase tüve seen siuke suuremat sorti, siis võiks autumobiili kinni pidada ja sepale külakostiks tuua, meil kaskedega siin jube tuuga. Tegin miskile matkasellile paar tulerauda, a asi hakkas huvitama, tahaks ise ka ennast kurssi viia, flinti tellisin netist, a taelamaterjali vaja.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Olen praegu töökojas , traktor laiali lõhutud , paar autot järjekorras.... Ma ei tea sellest tulerauavärgist mitte sittagi , aga kas peab see seen olema kase küljest , kas nt sellest ei piisa kui lihtsalt mõne lehtpuu küljest . Valgusta inimest , näita pilti , metsas neid seeni igasuguseid.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas sepaonu »

Ma ei tea ise ka sttagit sest seenest, pidi muude puude peal ka kasvama - Eestis kõikjal tavaline ja sageli arvukas lehtpuudel püstistel ja lamavatel surnud tüvedel ja kändudel. Sagedamini kaskedel ja leppadel, harvemini haaval, vahtral, tammel, pärnal jt lehtpuudel.
https://www.google.ee/search?q=fomes+fo ... d=0CCEQsAQ
extra punnitada pole vaja, ju ma ta kuskilt ise ka äkki leian.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Tavaline jah . Pildil tuli tuttav ette . Haanja pool lepikutes seda maa-ja-ilm. Kui ainult meeles seisaks .
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas ZiiN »

Ma ka korjasin eelmine aasta mõne seene ja üritasin neist putukakuivatamiseks amadou-d teha... töörõõmu ja põnevust oli ikka omajagu aga leidus siiski paremaid alternatiive putukakuivatamiseks :)
Seened sai võetud haavatüve küljest
seened.jpg
allu0
Postitusi: 111
Liitunud: 14.03.2014, 10:00
Asukoht: Võru/Põlva

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas allu0 »

sepp palju sul neid vaja on?? tean kohta kus neid peaks kümneid olema!
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas sepaonu »

Siinkandis vist üldse pole neid, täna uurisin mööda metsaradu, kartulikotiga pole vaja, kui viitsid võta mõned suuremad, ma tahan ainult taela tegemise ise läbida, tule kätte saada, kõik mudru kingin ära koos raudadega, kogu jandi mõte on arusaamine kuidas vanasti asjad käisid ja mõnedele ullikestele vahest raudade tegemine
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
allu0
Postitusi: 111
Liitunud: 14.03.2014, 10:00
Asukoht: Võru/Põlva

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas allu0 »

sepp toimetan need sulle homme kohale kui sa jämmile tulija oled :)
Vasta