Putukad 2012 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

6 õuna ja et mingid "nässakad " ei oleks.......... siis ütlen , et ikka kalailmale , kui pilved peaaegu vastu maad ja sorts vihma ei tee ka paha.... :D
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:6 õuna ja et mingid "nässakad " ei oleks.......... siis ütlen , et ikka kalailmale , kui pilved peaaegu vastu maad ja sorts vihma ei tee ka paha.... :D
Tõstan siis õunad sulle kõrvale kui järgmine kord lõunasse tulek.

Eile õhtul tekkis suts aega ja tegin jämedaid näpuharjutusi olemasolevate materjalidega (vähe neid oli). Ühe proovisin lõhekonksule 4 ja teise striimerile 6. Kuna oli soov teada, et mida ma ka mõtlen, siis mõttes oli see, et kas äkki ülemine oma värvidelt võiks sobida pigem päikesepaistelisemale ilmale ja alumine vihmaga!? Teostus on muidgi selline, et kalad saavad kõhutäie naerda ja arvatavasti ka kõik teised :D
Andri, millised on lõheputukate sidumisel kõige rohkem kasutust leidvad suled ja nende värvid, mis peaks kindlasti igalühel sidumismaterjalides olema? Materjali puudumisel tegin tiiva osa ilma suleta, ainult bucktaili kasutades....

Pilt
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Lõhekonksul kõik jupp maad lühemaks ,kurguhäkkel , tiib ,saba. Striimeril pole viga. Ilmaolude sobitamisel oled õigel teel. Mis suled ja materjalid? Hea küsimus , hakkan nimekirja koostama. :lol: :lol: :lol:
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

tänud kommentaaride eest ja küsimuse põhirõhk oli "kõige rohkem kasutust leidvad suled ja nende värvid, mis peaks kindlasti igalühel sidumismaterjalides olema". Kõike ei jõua ja ei saagi endale kokku kahmata ... seega ütle, näiteks mida sul enam kulub
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

See kõige rohkem kasutust..... Mida seod , seda kõige rohkem kasutad. Kui lõheputukaid tahad siduda , siis ei ole mõtet hakata kraami kokku ostma niisama huupi..... Võtad 5 putuka retseptid , või 10-ne ja ostad vajaliku ära. Võtad järgmised 10 , vaatad mida juurde vaja. Kunagi Spey Clave müüs isegi putuka kaupa materjali. Kui tahad kõike , või kasvõi enamkasutuses asju korraga osta , võib juhtuda , et läheb sidumise isu ülegi :lol: :lol: :lol: .... kui hinda näed...
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas Birgit »

Mina toimetasin alguses nii, et läksin Andrei juurde poodi, tuhnisis tema putukakarpides ja kui sealt ei leidnud siis otsisime netist pildi üles, seejärel komplekteeris Andrei mulle vajaliku kokku. Loomulikult eelnes sellele lugemist, otsinguid jne tööd mööda netiavarusi. Valiku piirasin kuni 5-6 putukaga, õnneks hakkavad paljud suled-karvad korduma. Ei saa salata, eks ma olen ka ebavajalikku kokku ostnud aga ehk ka need lõpuks kasutust leiavad.
Ega iga sule peale pole vaja raha raisata, võta pere kaasa ja mine ilusa ilmaga linnurände ajal mereäärde jalutama, hea kraam vedeleb otse liival. Suvised pardipered andsid mulle vähemalt paariks-kolmeks aastaks E12 suled kätte. Või näiteks see http://www.perhoboxi.com/perhosivut/jun ... entti.php3 - kasutusel on kohvipaki ümbris ja siis loomulikud koerad, kassid, lambad, jänkud, vanad villakampsunid.
Seni olen täiesti kõrvale jätnud vanad klassikud, „married wings“ide (kuidas see võiks eesti keeles kõlada?) tegemine käib veel üle jõu.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Keha tagumine osa , võib öelda , et "legendaarne" ukraina kommipaber .
Manused
KV  ja  GHroosa 004.jpg
KV ja GHroosa 004.jpg (77.52 KiB) Vaadatud 10928 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Päikesepaiste putukad , Golden Garry Dog ja Dunkeld. Eriti kui hommikupäike läbi udu jõuab veepinnale , loojanguhetked. Dunkeld`ist seotakse ka nn. suvine versioon , konks väikseks #6 , tiib heledamaks (emasfaasan). Sügisesed putukad tahavad enam kontrasti.
Manused
P9070683.JPG
P9070683.JPG (164.96 KiB) Vaadatud 10891 korda
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Andri, kas on päikesepaistelise ilma puhul on mingi eelistus, kas kuldne või hõbedane keha värv?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2012 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Hõbe või kuld ? See on teema lõpmatuteks vaidlusteks . Ise , lähtuvalt meie vete värvist kasutan kulda rohkem . Kui ma oleks kalamees kusagil kristallselge jõe ääres , siis kasutaks hõbedat. Meil lähevad ka mõned jõed juuliks -augustiks üpriski kristalliks ja suvelõpu putukad toimivad hõbedastena.
Vasta