Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Tuutu , tead ei oska seisukohta võtta , sellele ridvale , mis tegin on see rull päris kindlasti väike. Käisin heitmas , 9-10 rull #9 GPX-ga tundus veel natuke kergevõitu , nööri peaks mingit #10 proovima.
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Noh, eks mõtle rahulikult. Ma sorin veel oma kastis...
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Lisaks #9 Sisionile on töökojas valmis saanud veel Zpey , Linea Effe , Extreme`le on kolm rõngast siduda , siis peaks see ka normis olema. Kõige suurem häda on Scierra HMS v II #3-4 . Sellele ei ole süsinikulülisid suutnud leida.
See oli infoks ridvaomanikele.

Kas kusagil on veel müügis Dam-i lendõnge ritvu ? Või on kellelgi müüa?
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Kas see Sision on kaalult raskem, kui muud sarnase klassi ridvad?

Dami ritvu mõningates kohtades netiavarustes on vist ikka saadaval...ebay kindlasti ja jäi ka mingis veebipoes silma.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Selle sisioni butt kaalub sama palju , kui mõni kergema klassi ritv. Käisin täna jõe peal heitmas , # 9 Gpx-i on siis tunda , kui kõik heitepea väljas on . Järgmine üritus on grammidega sobiv heiteraskus üles leida ja selle järgi nöör soetada , nt SA Salmon & steelhead , 20 m heitepeaga .Ja muidugi veel hauginöör , et saaks lõpuks Koiva haugisid kiusama.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Niisugune näeb välja vana hea Visioni Extreme peale lappimist. See on siis see koht , kust ritv oli pooleks.
Manused
P9070682.JPG
P9070682.JPG (71.12 KiB) Vaadatud 10474 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Silma jäi üks põnev ritv TFO- lt . Kirjutatud küll ilusti , et mõeldud lastele ja algajatele , aga mul on tunne , et on mõeldud kalalkäimiseks.http://mistpool.com/product_info.php?products_id=1630 .
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Täna tegin lapitud ritvadega "kuiva trenni " . Vehkisin pool tundi Zpey `ga ja teine pool tundi 10- jalase Grey `s Platinum `ga . Toimisid nii raskema , kui ka kergema nööriga . Täiesti kalastatavad. Vii , kui sul ritva vaja , siis paneks ta äkki posti ? Scierra`ga läheb veel aega. Grey`si omanikuga äkki trehvab millalgi , kui kalale mineku tuhin jälle peale tuleb.
Nii palju siis remonditöökojast uudiseid.....
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ridvatöökojas sain täna lõpuks kokku 6 jalga 6 tolli klaasfiibri plangud .Jändasin nendega juba teab mis ajast , vahepeal vibutasin Scotti #4 fiibrit , siis sobitasin jälle edasi . Ei saa ju viletsamat ritva teha , kui Scotti fiiber :oops: Täna siis , lõpuks , jäin rahule :D Ritv tuleb kolme osaline , paine jäi sinna kesk- tipp kanti. Sihin 4-ndat klasssi , aga mis klassi nööri see ritv valmis saanuna kõige paremini heidab , seda ei tea enne , kui kõik valmis. Homme saab hakata kruntima ja värvima.
Scierra remondiga nii kaugel , et homme saab heitma hakata. Kui rahule jään , panen rõngad külge ja valmis.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Niisugune on seis peale komplekteerimist . Esimene osa mingi õngeritv , teine osa ostetud poest , kuna tundus sobivat . Kolmas osa , st tüvi, oli esialgselt sellest samast õngeridvast. Tundus liiga pehme ja kerge ja toime oli "vale" jne.... . Siis leidsin "vanadest tagavaradest " ühe murtud spinna tüveosa . Mõõtudelt sobis , palju raskem ja jäigem. Õige pikalt läks "aretamine" , enne kui kaar sai hea ja toime sai hea ja üleüldse jäin rahule. Toorikul on nüüd see "midagi" , millest tasub ritva tegema hakata . On klaasfiibri luksust , tugevam tüveosa annab särtsu ja jõudu . Ühesõnaga on hea tunne seda toorikut vibutada.
Manused
P9130684.JPG
P9130684.JPG (70.51 KiB) Vaadatud 10408 korda
Vasta