Jämmime või ?

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Seisin täna peale tööd läti piiri peal õng näpus ja mõtlesin seda jämmi värki....
Tegelikult on sepp üks jubenormaalne tüüp , mine sinnapoole viidikaid püüdma või putukaid siduma . Ja sepa heitmist vaadates saab ta hakkama juba igasugu ridvaga . Ja bambusritv , mis sepale meele järgi on , on ka tegelikult teada . See oli mul autos isegi kaasas. Ei tea ainult missugune Gillumitest , 6 , 7 ja poole või 8 -jalane. Kuuene ja seitsmejapoolene on mul olemas , muuseas ka minu lemmikud .
Ziinil on 10-jalaste periood . :roll: Mingil ajal peaks see üle minema . Oskuste juurde tulles lihtsalt avastad , et 6- ja 7-jalased teevad ära sama töö , ainult et palju lihtsamalt.
Birgiti heitmist #3 viidikapiitsaga oli lust vaadata , hirmsasti oleks tahtnud seal lipsu otsas näha paarikilost turba ... et mis siiis oleks saanud .... :)
Minul endal jälle ideid ja mõtteid kuhjaga , vaja aga teha ja proovida. Ja tegelikult peaks võtma panni ja pliidi ja veel korra seda viidikapüüdmist kordama , oli ikka hea küll.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Mõeldes seda jämmi värki...
Veed on läinud madalaks ja selgeks . Ja kala araks . Ja püüda tahaks nagu grammike kaugemalt . Tänapäeval ei anta enam ritvadele niisugust näitajat nagu optimaalne püügikaugus . Küll aga leiab seda näitajat bambusritvade juures . Ja missuguse ridvaga siis oleks nagu targem kaugemalt püüda?
Pika heitepeaga nöör (long belly) sai kuulsaks koos Lee Wulffiga. Wulffi ridvad olid 6-jalased. Väike matemaatika .... nt 8-jalane ritv . Enamusel 8-jalastel antud optimaalne püügikaugus 40 jalga , st.12meetrit. Liidame 2.40 + 12 = 14.40 . Pika heitepeaga nöörid töötavad pea eranditult lühikestel ritvadel . Võtame 6-jalase , liidame 1.83 + 14.30 (rio trout) või + 16,5 (püüton ) = siis 16,midagi ja 18,midagi meetrit. Need on optimaalsed püügikaugused , ilma punnitamata. Vahe lühikeste ritvade kasuks 4+ meetrit . 4 meetrit on vee peal väga pikk maa.
Märkusena lisaks , et kõik need ridvad ja nöörid on mul olemas ja kalal juba sadu kordi ära proovitud . Ja vabalt võin proovida anda , keda asi huvitab.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas Birgit »

mul on turbaneedus peal – aga, mis #3 ja paarikiloste puhul juhtuma hakkab… ei oska unes ka näha.
Mõtlesin kah jämmide peale – oleks nagu terve pikk päev ja jõuaks palju aga koju jõudes on alati see tunne, et oleks tahtnud veel seda, teist ja kolmandat proovida, rääkida, näha, katsuda...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Homme , nii umbes-täpselt lõuna ajal , tuleb Koiva peal üks jämmimine . Töine sihuke . Õhtul kalapüük. Koht seesama.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Jagasin ridvad parajateks portsudeks , kellele ja mida . Nendest peaks tänaseks jaguma. Lõuna paiku veeren läti piirile.
Manused
Foto0025.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Ära jämmiti ja lahe oli . Ise kiusasin suurema ridvaga suuremaid kalu ja väiksemaga väiksemaid. Kõvemad mehed püüdsid #10-11 kahekäelisega viidikaid :shock:
Manused
Foto0027.jpg
Foto0029.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Ja selle jämmi tarkus...ja kogemus . Youngi Para 14 sai hööveldatud , loetakse väga heaks nümfiridvaks , viies klass. Püüdsin sellega 6 konksule seotud kuulpeaga , kuul 3,8 , lisaks terve kerepikkus mähitud tina , ühesõnaga upub , mis kole. Aga püüda ja heita oli mõnus ja kerge .Nööriks SA shortbelly.Heida 6-7 meetrit või 16 meetrit vahet pole.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas Birgit »

Seekordsel jämmi toimus „uinuva kaunitari“ elluäratamine, üks ritv, mis seisnud puutumatuna ca 45 aastat püüdis pärast tuuningut nüüd oma esimesed kalad :). Tegelikult oli neid kaunitare isegi kaks tükki, teine püsinud ca 35-40 aastat uinuvas olekus.
Jämmi afterparty toimus kuuvalgel harjustega, päiksetõusuks tagasi kodus.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas AndriPro »

Järgmine jämmimine tuleb nähtavasti Elvas :D https://www.youtube.com/watch?v=l6PYlq37iHo
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Jämmime või ?

Postitus Postitas Madis »

Täna ottenis täitsa vahva pambuse minijämm. Sai ära proovitud 4 jalasest kuni 10"6' ja heidavad kuradi hästi, tuleb lihtsalt meeles pidada, et ritv ja nöör lendavad ise, käega lihtsalt näitad suunda :)
Otten, kahekaeline.jpg
Vasta