Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
Herman
Postitusi: 2
Liitunud: 07.08.2015, 13:15
Asukoht: Saaremaa/Norra

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Herman »

Tere.

Olen seda foorumit juba pikalt lugenud ja lõpuks tekkis ka soodne võimalus soetada lendõng.
Esialgu plaanin püüda haugi ja ahvenat, seda muidugi peale seda kui heitmise olen selgeks saanud.

Kuna siiamaani olen püüdnud kõik võimalike spinningutega, siis suutsin esimeste viskeharjutustega
ridva ära lõhkuda. :oops: Nüüd siis oleks vaja tarkade nõu kuidas seda parandada.
Ise arvasin et kui 0,06 spinningu nööri ümber kerida? Ja millist liimi peaks kasutama?
Lisan ka pildi katkisest jätkust. Proovin siis edaspidi ettevaatlikum olla. :)
Koopia üksusest Norras 089.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Niit on siin https://mistpool.com/product_info.php?products_id=1998
Ja kõikse lihtsam lakk on see https://mistpool.com/product_info.php?products_id=2156
Võib kasutada ka lakiks Unica super paadilakki ( vaata et siis läikiva ostad).
Lakkimisel võid keerutada 10 pööret minutis , võid ka niisama korda viis lakkida (või rohkem , ühesõnaga niipalju , et hea saab )
See oleks kõik . :)
Herman
Postitusi: 2
Liitunud: 07.08.2015, 13:15
Asukoht: Saaremaa/Norra

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Herman »

Aga kas peaks ka ennem tehase lakki natuke eemaldama, või kerin tuimalt otse peale?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Tehase lakk ja side ikka maha . Mina olen noaga lihtsalt lõiganud maha . Väga hästi tuleb ära. No pisut ettevaatust , et ritva ei lõika.
Siis uus side peale ja lakkima . Laki võid esimest korda lakkides pisut vedeldada , imendub sidemesse paremini , teine , kolmas jne kord , niikaua kuni hea saab ei ole vaja vedeldada.Kui keerutamiseks riistapuud ei ole võib selle kõik vabalt tavalise peene pintsliga teha.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

"Kommipoes" käisin eile :D , rulli sain ja kotitäie voblat .
Manused
Foto0013.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Täna hommikul sai testitud . Heitsin paar tundi vaheldumisi vana hea " inglasega " ja modernsema , pisut kärsitu " jänkiga" . :roll: Ja ärge küsige , et kumb neist parem on , ma ei tea.
Manused
Young  Para 17  , rull  Danielsson , nöör  SA GPX #9<br /> Koh-i-noor , rull  Pridex 3,75  , nöör Airflo Velocity  #9.
Young Para 17 , rull Danielsson , nöör SA GPX #9
Koh-i-noor , rull Pridex 3,75 , nöör Airflo Velocity #9.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Paar nööri on nüüd mõnda aega käigus olnud , neist mõni sõna.
Nöörid siis : SA Frequency Boost #6 ja SA Mastery SBT #5.

SA Mastery SBT #5 sobib mul Trahmerile , Wulffile , Para 14-le , Peerlessile .
SA Frequency Boost #6 sobib mul Wulffile , Para 14-le , Peerlessile , Gillumile ja Coloradole.

See tähendab , et Boost sobib #5 jäigematele ritvadele ja #6 pehmematele ritvadele.SBT pisut jäigematele #5 ritvadele . Sama kindlasti ka süsinikritvade puhul .
Mõlemad nöörid on meie oludesse head , isegi väga head . Heitmisel lihtsad ja kerged . SBT sobib rohkem kuulpeade ja raskematele putukatele , Boost pisut kergematele putukatele.
Nööride puhul räägitakse palju , et maitseasi.... mida päev edasi , seda rohkem arvan , et iga nöör või ritv on millekski mõeldud ja tuleb õppida neid kasutama .... :roll: vaatamata sellele milline see maitse parasjagu on. Kui on piisavalt harjutatud ja oskused olemas kaob "maitseasi " nagu iseenesest ära.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

sbt on 7,4medrase peaga, isegi raudkangile, ehk s4le soovitavad seda 8-)
Praegu endiselt 8,5medrase peaga guide presentationiga rahul, veest läheb ikka ise, kitsastes oludes õhust kah hea. A kitsal nirel on mu meelest pikemat nööri vaja, kui laial, pikki jõge püük, laiemal võib vastaskallast püüda.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Eile õhtupoole sai selle ridvaga jõe ääres heidetud tunnikese ja peale seda võeti see ritv "ametlikult töötuna arvele"
Ritv isetehtud klaasfiiber ( ja mitu korda ümber tehtud)
rull sniper 9-11 ( paremad rullid on kolinud teiste ritvade peale)
nöör vana hea Loop Expert #9
Jõe ääres võib sellega veel mõõtu võtta ükspuha missuguste tänapäeva parimate ritvadega .
Manused
Foto0014.jpg
Foto0015.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Olgu kiidetud kõik maailma postikanad :roll: ja kuked . Täna jõudis minuni kauaoodatud DT nöör ja nagupoolkogemata veel lõherullile varupool ja paar värvilist sulge :D . Ja muidugi vaja kohe seda DT nööri vihistada... Koh-i-noorile sobib , Dickerson 8015-le sobib , Traunile pisut raske . Koh-i-nooriga kõike nööri rõngastest välja ei visanud , mingi 2-3 m jäi näppude vahele. :roll: Peab vist harjutama hakkama. Ja muidugi peab vee peale saama , et näha kuidas nöör vees toimib.
Tekkis idee korraldada "hard rod halleluujah" jämm. Ridvad #7 ja kõvemad. 8-)
Manused
Nöör  siis  SA Aircel  DT  #7.
Nöör siis SA Aircel DT #7.
Vasta