Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas ZiiN »

Kui säästuvaliku kohta huvi on siis ma võin natuke rääkida... häbi on aga mis teha :D
Minu haugisuunitlusega kraam:
pikeset.jpg
Ülevalt esimene switch tegi eelmine aasta tööd ilusti tema pikkus annab mugavuse sügavamas vees kahlates, paine on mõnus ja mitte kiire, kalaga mängimine mugav. Suurt putukat ja tuult ainult hästi ei kannata... Nööriks oli peal D.A.M #8
Teine juba ennemainitud Sheiku XPS

Ja siis 2 ritva mis klassifitseeruvad Ultra Säästu ritvadeks... Kiri küll peal 7/8 aga toimelt pigem 9/10. 10 klassi nöör töötab peal väga hästi. Välimuselt on nii nagu on, viimistlus on nagu ta on... AGA toime on midagi sellist mida peab tundma! 8-)
Hind on ka midagi sellist mis võimaldab teise ridva tagavaraks osta: http://www.aliexpress.com/item/9FT-Carb ... 91009.html
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Haugiritv , pikkus 7,5-8 jalga , klass 9-10 , medfast-fast . Tegelikult pole praegu turul ühtegi haugiritva , ei kalleid , ei säästuritvu.Mida siis rahvas teeb? No ostab neid combosid ja liimitakse käepide u 10 cm pikemaks , tapab ja väsitab kätt vähem . Teine variant on moodne switch , mingi eriti fast versioon. On ka rahvast , kes püüavad 13-14 jalaste kahekäelistega. Kõik need versioonid on tegelikuses "aseaine" haugiridvale. Ühtedega ei saa suuri putukaid heita , teised ei kannata tuult , kolmandatel ei toimi rõngad nii nagu vaja. :roll: Krt , peaks laskma venemaalt klaasfiiber planke tuua ja proovima ise teha .... :roll: On ju võimalus , et hakkab toimima :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Miks klaasfiiber? On ju võimalus teha veel bambusest... Oma kogemus on selline , et scott BC läheb küll näitajate poolest hästi haugiridvaks , aga on liiga kerge (moevärk nähtavasti ) . Ühesõnaga see kerge BC väsitab mul käe , kolm korda raskem bambus ei väsita . BC-ga heidan 3-4 tundi ja saab villand , #9 bambusega olen heitnud 8 ja pealegi tundi.
Bambusest haugiridva võiks ka teha , aga selle teeks päris kindlasti ühes tükis . 7,5-8 jalane ühes tükis on transatada jama. :roll: No kui just mõne teedevalitsuse bussiga ei sõida :lol: .
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kolmas variant , mida olen ka proovinud . Võtad ridva 2klassi tugevama . St. haugipüügi puhul oleks komplekt #9 hauginöör ja ritv # 10-11. Olen kalal käinud paar korda #7 rio outbond nööriga ridvaks #9 Youngi Para 17. Nöör saab heites mõnusa kiirenduse ja rasked putukad lendavad tuulega päris hästi .... ja heitmine ei väsita (töö teeb ära ritv).
Kimps
Postitusi: 63
Liitunud: 06.12.2014, 00:36

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Kimps »

Vaevelnud ka siin selle haugikaika osas ja kuna eelarve ka piiratud, siis olen mõelnud samade tokkide peale, milles Ziin pajatab ja XPS proovimisel täitsa sobis, aga pikalt püüdmise kohta ei tea rääkida. Samuti on silma jäänud Airflo Blootooth, ehk keegi kokku puutunud selle kaikaga?
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas::roll: Haugiritv , pikkus 7,5-8 jalga , klass 9-10 , medfast-fast . Tegelikult pole praegu turul ühtegi haugiritva , ei kalleid , ei säästuritvu.Mida siis rahvas teeb? No ostab neid combosid ja liimitakse käepide u 10 cm pikemaks , tapab ja väsitab kätt vähem . Teine variant on moodne switch , mingi eriti fast versioon. On ka rahvast , kes püüavad 13-14 jalaste kahekäelistega. Kõik need versioonid on tegelikuses "aseaine" haugiridvale. Ühtedega ei saa suuri putukaid heita , teised ei kannata tuult , kolmandatel ei toimi rõngad nii nagu vaja. :roll: Krt , peaks laskma venemaalt klaasfiiber planke tuua ja proovima ise teha .... :roll: On ju võimalus , et hakkab toimima :lol:
Ma arvan, et neid on teisigi, kes tahaks ÕIGET haugiritva proovida, seega tuld :) Kui nii edasi läheb, siis pole sügisel jõgedes vett ja tubebki ainult haugile valu anda ja nõudlus haugiritvadele suureneb.

Mis seda Airflo Bluetooth Nano puududtab, siis niipalju kui mina oma hapu soome keele oskusega aru sain, sobib haugile küll http://www.perhokalastajat.net/keskuste ... 33&t=65232
grilse
Postitusi: 52
Liitunud: 24.07.2012, 10:38
Asukoht: Jurjew

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas grilse »

huvitav, mis oleks enam-vähem talutav nöör haugile emajões, skagit compact inter äkki? ritv sihuke õige haugitoki aseaine, 12'9" #8...
keegi emajões üldse haugi püüab (lendõngega ma mõtlen)?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

grilse kirjutas:huvitav, mis oleks enam-vähem talutav nöör haugile emajões, skagit compact inter äkki? ritv sihuke õige haugitoki aseaine, 12'9" #8...
keegi emajões üldse haugi püüab (lendõngega ma mõtlen)?
:roll: #8 kahekäelisel , see on #10 ühekäelisel ... see peaks ju jaksama kanda küll putukat. Proovi järele ja muljeta rahvale ka kuidas oli.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Mul tuli meelde , et sain katsuda kunagi TFO mini magnumi komplekti , ritv 8 jalga #8-10 . :roll: Kui sellele hauginöör peale panna ?
Vanadest ronthompsonitest on kõvu ritvu , T.H -l oli mingi nimetu kõva ritv , neid on kindlasti veel kui otsida.
Nojaa varsti tulevad müügile need nanoelastomeeridega ridvad , siis lendavad haugiputukad iseenesest :lol: .
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Airrflol on lisaks blutooth ridvale veel ka kaks combot . Odavamas komplektis mainitakse haugiritva ja merepüüki.
Vasta