Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Näete , täitsa olemas see airflo komplekt 8/9 https://mistpool.com/product_info.php?products_id=2122 , mainitakse , et nööriks on velocity . Velocitysi mul on paar tükki , haugipüügiks need ei kõlba , nii et nöör tuleb ära vahetada.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Jarlo kirjutas: aru sain, sobib haugile küll http://www.perhokalastajat.net/keskuste ... 33&t=65232
No eks ta ikka kõlbab aga seal arutelus mainitakse, et #10/11 on pigem #9 ja keegi püüab selle tokiga #8ga, #8/9 ei kanna #8st nööri ära jms
Kui sellele arutelule toetuda, siis ma teeks valiku 10/11, küsiks sepa käest #8 sniperi proovimiseks ja kui ei meeldiks, siis ostaks #9
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Selle Airflo 10/11 kepi lasin teele panna. Paljud kirjutavad jah, et see ridva klassifitseerimine pole päris õige. Kellegile pidi hirmsasti meeldima #8 Sniperiga... Seppmees, tahaks proovida seda pesunööri, seega helistan kui tokk käes.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Soome tuvid tõid kahe päevaga toki uksetaha, ulme kiirelt....nagu kõrvalmajast oleks tellinud. Nädalavahetusel katsun sotti saada, mis kaaluga nööre võiks külge sobitada. Mul on olemas Airflo 8/9 Rage Compact heitepea, mida kahekäelisel kasutan. Siis on üks Guideline #8 ujuv nöör olemas ning lisaks veel üks Guideline 10/11 heitepea. Ja tõenäoliselt tuleb siis veel ka küla pealt midagi laenata proovimiseks....
Airflo bluetooth nano.jpg
HeikiK
Postitusi: 3
Liitunud: 17.12.2013, 13:20

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas HeikiK »

Jarlo, oled sa jõudnud juba seda tokki erinevate nööridega katsetada? Omalgi mõlgub mõttes üks "haugikomplekt" soetada. A mul miskipärast "kiiks", et võiks ikka 9# "hauginööriga" kokku sobida. Üks võimalik valik on ju ka valmis combo osta - http://www.sportfish.co.uk/vision-pike- ... m_content= - kas keegi oskab seda visioni combot kommenteerida? Ja kas peaks eelistama ujuvat, või inter nööri?
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Mul on pike booster inter, pea inter, jooksunöör ujuv, enda kõrvale vette lappad seisuvees, kõik upub, siis muidugi lased sealt kala ka läbi, siis korjad rohelist tatti nööri küljest, astud peale, no kõik mängud, korviga probleemi pole, lappad korvi, püüda saab stripates interpeaga, kui munadeni sees oled, sügisel kahlates seisuvees/meres ma nagu vajadust ei näe, madalapüük kahlates, a paadi, perserõnga, kayakiga võibolla, jõgedes ka äkki hea, kaldalt sihkses kohas, kus rohkem vett all. Ostke hästi palju haugiwärgenseid kokku, siis teeme haugijämmi :lol: saab igast kola käperdada.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

HeikiK kirjutas:Jarlo, oled sa jõudnud juba seda tokki erinevate nööridega katsetada? Omalgi mõlgub mõttes üks "haugikomplekt" soetada. A mul miskipärast "kiiks", et võiks ikka 9# "hauginööriga" kokku sobida. Üks võimalik valik on ju ka valmis combo osta - http://www.sportfish.co.uk/vision-pike- ... m_content= - kas keegi oskab seda visioni combot kommenteerida? Ja kas peaks eelistama ujuvat, või inter nööri?
Natuke jõudsin proovida, aga pooleli jäi kuna praegu inglismaal. Airflo Rage Compact heitepea (540 grains) tundus ilmselgelt raske olema, samas 8/9 kahekäelise peal igapäevaselt kasutuses ja täitsa hea. Guideline kahekäelise Kispiox komplekti originaalnöör oli enamvähem. Siis proovisin Otu käest saadud Airflo Extreme + 8 klssi nööri. Enamvähem, aga mulle tundus natukene kerge.Tahaks ikka proovida Sniperit #8, ms on lühema peaga ja äkki tundub parem.Samas mul samuti loogika ütleb, et Sniper #9 võiks olla väga hea. Vaatan, kas leian mahti Sepa juurde sõita ja korraks tema #8 paela kerjata, enne kui midagi ära tellin.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Leidsin ühe video, kus ässad testivad Bluetooth 8/9 ritva ja Sniper nööri. Kuna Sniperit saab alates #8, siis neil pidi olema 8/9 ridva peal #8 Sniper. Seega 10/11 peal võiks paremat tunnet pakkuda #9 nöör. Video ise siin https://youtu.be/Cj4trwIVXCg
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas T.H »

Ilmselt olen millegist valesti aru saanud,aga minuarust on ühekäeridval ja ühekäeridva nööridel ning kahekäeridval ja kahekäeridva nööridel väike vahe.Siin aga nagu pudru ja kapsad kõik segamini.Jarlo poolt mainitud 540 grainise 8/9 kahekäeridva nöör ületab kaalult ühekäe 8 nööri keskmise kaalu kahekordselt.Kust selline idee üldse pärit,et kahekäelise nööri ühekäeridval proovida? Kui eesmärk ridvast kiirelt lahti saada - siis küll. Ja veel,pole mõtet seda haugipüüki nii kosmiliseks ka ajada. Iga vähegi normaalse 8-se ridvaga saab vabalt püüda ja kui asi ikka väga tõsiselt huvi hakkab pakkuma,siis on võimalust areneda kuhu iganes.Praegu jääb selline tunne,et ilma mingi hüper-super spets varustuseta pole nagu haugimaailmas midagi teha.See muidugi jälle T.H targutus,aga jään endale kindlaks,et midagi väga erilist alustuseks küll vaja pole.
Viimati muutis T.H, 26.09.2015, 16:48, muudetud 1 kord kokku.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Krt , mul ka on siin mingeid arusaamishäireid . 540 graini on :roll: 35 grammi. #8 ühekäelise heitepea tavaliselt 15-16 grammi. Ja siis et 35 grammine heitepea tundub ilmselgelt raskena .... :roll: ilmselgelt on vedanud , et see airflo kaigas veel terve on. Kuigi liitekohad võiks üle vaadata .... Ja kogemus ütleb , et mida paremini heidad , seda kergemaks nöörid ja klassid lähevad . Nii et mina paneks põhirõhu sellele , et harjutaks heitmist kõvasti , mitte ei aretaks teabmidajampsi kokku.
Vasta