Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Kui nüüd võtame mingi ridva , suvalise klassi , siis õhust heites kasutad nööri alati pisut kergemat kui veest heites. Haugiputukat ei heida keegi veest heitega , järelikut on hauginöörid pigem kergemad oma klassis kui raskemad. Lõheputukaid , striimereid , nümfe heidad veest , siis võib nöör olla veidi raskem (oma klassis).Kui heita ei oska , siis võib tunduda , et paar klassi raskem nöör on see hea nöör . Kui heitmine on enam-vähem käpas kasutad pigem kergemaid kui raskemaid nööre.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Mingi tootja ütleb oma toki klassiks näiteks #8-9, ja mingi konkreetne nöör wf #9 sellele tokile täpselt paras, mõni ütleb oma toki klassiks #8 ja pead ära arvama, kas on nii, et #8 DT ja #9 WF .Märgistus peaks olema valem, mis hõlbustab valikuid . Kogu üritusele tõmbab vee peale see, et neid 8-9 ja 8 tokke on nagu kirjuid koeri ja nad on kõik oma selgrooga või selgrootud ja nööre on nagu kirjuid kasse kopli liinide kandis ja ridva ja nööri paaritamine jääb ikka kalamehele endalenärimiseks ja siis tuleb näiteks hinnanguks eikõlbakoerapersekah ja peale riiulil tolmlemist satub seesama nöör teise kalamehe kätte ja selle käes on ta mulpoleparematolnud.
Minu meelest luupäid saab püüda ükskõik, kui vale ridva ja nööriga, kuna haug pole mingi nõrganärviline kala, viska vähe, viska nöör hunnikusse vms, püüda saad ikka. Loomulikult on parem püüda, kui omal selline tunne, kõik klapib, lendab rahuldavalt, ei pea metsikult punnitama ja jõuad teha pikki püügipäevi, praegu saab valguse poolest probleemivabalt 10+ tundi püüda. Kui nöör on liiga raske, siis sellest saad aru varem või hiljem ise. Täpselt sama haugiputukaga, oma komplektile/oma oskustele tuleb millalgi putuka suuruse piir ette ja mõistlik sellest mitte üle punnitada. :D
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Numbreid vaadates polnud tõesti mõistlik seda heitepead proovida, ma selle grainsi=grammi suhet ei mäletanud. Mul oli olemas grammide tabel küll ja sealt vaatasin et 10/11 tokkile sobib ca 21-22g ja kahekäe heitepeade puhul 8/9 nööri (nagu see heitepea väidetavalt pidi olema) puhul kaaluks 23-27 g. Tegelik kaal siiski suurem jah grainse vaadates. Seetõttu mõtlesingi proovida, ritv ju väidetavalt siiski #10/11, mitte #8 klass.
Olen nõus, et iga vähegi suurema klassi ridvaga saab haugi püüda, eriti lihtne on seda teha oskajal. Meri ja tuul panevad küll teinekord piirid ette ka oskajale. Oma senise #8 ridvaga on mul igatahes keeruline püüda ja seda tõdesite ka ise ühel jämmil proovidedes. Seega tuleb siis midagi aretada.
Viimati muutis Jarlo, 27.09.2015, 13:06, muudetud 1 kord kokku.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Väidetavalt sniper40+ kaalub #8 =20.4g /#9 = 24g
Sellega on veel selline asi, et kes kaalus, millega kaalus, kuidas kaalus. Nööridega vist selline asi ka, et ega seesama nöör samal tootjal pole aastakümneid sama kaaluga, niikui kuskil reklaamimull jooksmas, et tegime veel parema, kaal võib teine olla. Mul mingi kaal kodus olemas, täpsuse või õigsuse koha pealt ei oska öelda, a eeldan, et võib ka segast peksta, pikeboosteri nööre kergemaks tehes lähenesin ivanovi lihtmeetodil, mõõtsin sama pikkuse pead välja, panin niidimähisega kinni, kaalusin 10 korda järjest, siis omaarust eemaldasin sealt 1,5gr ja keevitasin kokku ja ütleks, et see poolteist grammi on nööri kaalus üsna suur number. Midaiganes ma ka ei teinud, a selle ülekaalulisuse ma eemaldasin nöörist.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Nojaa , mis on sellest nööri kaalumisest kasu ... Selleks , et sellest kasu kuigivõrd oleks peaks ära mõõtma ka ridva . Pimesi tänapäeva tootjaid uskuda pole lihtsalt mõtet . Ritvade seas on selliseid "pärleid" leida , et suu jääb lahti .
Kogemusest. Mul sai kevadel valmis Gillum 7662. Seitsmejapoolejalane #6. Võtsin siis kätte , mõõtsin ära , oli #6 . No peaks olema ju lihtne nöör otsida , aga nööri otsimine kestis 4 kuud . Ja lõpuks kui juba loobunud olin ja ridva kaugemale tõstnud helistas Marvin , et tal on üleliigne boost #6 . Võtsin ära , ei kaalunud , ega mõõtnud , heidab nii mis kole. Point asja juures on see , et kui sul on ritv mõõdetud ja heitepea kaalutud pead veel kokku ajama profiilid . Ridva profiili ja heitepea profiili . Ei sobi igale ridvale suvalise profiiliga heitepea , tee , mis tahad . Ja isegi kui muru peal heites tundub ok , siis vee peal ei kõlba , eriti veest heites.
Ja nagu hoiatuseks tahaks öelda veel , et kui siis oled aastaid teinud heiteharjutusi (ma ei mõtle kaugusheitmist) , kaalunud heitepäid ja mõõtnud ritvu , sobitanud lõpmatuseni ridva ja nööri profiile, juhtub see , et mingil ridval saavad kõik vajalikud asjad kokku . Lähed kalale , heidad ja muheled omaette , vangutad pead , et uskumatu .... Peale seda on väga raske kätte võtta ja kalale minna ridvaga millel on mingi ebakõla. Nii , et võib-olla on isegi parem kui püüad sellega , mis on taluvuse piirides ja ei ajagi taga seda ideaali.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Leidsin üles selle tabeli , aretajad saavad siit mõningast infot ... http://www.sexyloops.com/eric/database/ ... sorted.php
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ja siin on heide , mida harjutada . Ei ole vaja hakata kaugust heitma .See ütleb kõik ära nööri kohta , kui seda oskad on teised heited ja liigutused juba nohu õppida. (all servas vajuta aga nuppu start ja mõtle) http://www.letsflyfish.com/rollcastmovie.htm
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Kõige paremini tehtud rulli klipp, mida ma tean
https://www.youtube.com/watch?v=aRaCV5c63mY
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Proovin üles lugeda momente , mida rullheide näitab.
Kui ritv-rull-nöör on omavahel kaalus ja tasakaalus , siis sedasama rullheidet teed püügikaugusele (12-15m) nii , et hoiad ritva kolme näpuga kinni , mitte mingit jõudu pole vaja.
Kui võtad wf nööri , lased heitepea välja , heidad .Tundub raske , võtad heitepead meetri jagu rõngastesse , tundub hea , st võid kasutada klass kergemat nööri .
Kui lased heitepea välja , heidad , tundub kerge , lased heitepead meetri jagu veel välja , tundub hea , st võid kasutada klass raskemat nööri. Ja heitmise ajal ei mingit jõudu ... küll ritv heidab .
Kõik liidri pikkused , jämedused , putuka parajad suurused näitab rullheide ilusti ära
Kui tahad teha õhust heidet , siis momendid , millal võid nööri veest tõsta , näitab ilusti .
Kui püüad uppuvate liidritega , siis millal teha rullheide putuka tõstmiseks , ilusti näeb ära .
DT nööri puhul saad teada kõik , mida teada tahad .
Hauginööridel putuka kergitamised , momendid millal tuulutama võib hakata , kõik saab teada.
Ja väga hästi näeb ka kuidas ridva ja nööri profiilid omavahel sobivad.
Kui oskad vaadata näed ära ka õhust heitmise stopp-ees , stopp-taga kohad.
No mida iganes veel ....
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas T.H »

Andriga 100 prossa nõus,rullheide näitab kõik ära.Terav silm võib välja lugeda ka heitja kohta üht-teist.Vanuse,soo,etnilise kuuluvuse,jõukuse,silmade värvi no mida iganes veel ;)
Vasta