PUTUKAD 2016

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

Et paneks võistluse püsti ... kui seda fotokonkurssi ees ei oleks ... Aga ei pane ... kuna keegi ei prääksu mida siduma peaks....
Nomaeisaaaru .... sepp , sul tilgub segajast jagajasse midagi või?
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas T.H »

Vabandust
Viimati muutis T.H, 16.01.2016, 20:37, muudetud 1 kord kokku.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas sepaonu »

Miinus 18ga hangub kõik, isegi segajast jagajasse, aju ja säde. Prääks hääletamise tähtaja kohta oli vajalik, kohe tuli ka ju ;) Võistlusejutu lõpus oli misarvate prääksatus, millega ma lootsin metsikut ja verist kisa ja vaidlust, et mida peaks siduma.
Ma hääletaks kah klassikalise suletiivalise poolt, nu nagu peter ross, mallard & claret, march brown jms, konksu suurus võiks sama olla(#8?), tiib paarina või volditud. Võib täpselt retsepti järgi siduda, võib versioone siduda, no näiteks värvid vabaks lasta, pole hõbetinselit, no seob kulla jms Miks mitte siduda näiteks 2 võistlusputukat, nalja saab ju rohkem.
Hindamist ei oska öelda, võib igat moodi teha, hääletus, keegi võtab omale kohustuse olla kohtunik, nalja võib ka teha, peale hindamist on võitja hoopis nr.2 , loosida auhind, misiganes, oluline on osaleda.
Ma paneks ergutuseks auhinnamõtted välja, igaühel on köök, variant A1, ma teen võitjale potinagi lakke, konksud ei liigu aga on nihutatavad, vahetatavad ka peale paigaldust, mu oma köögist sündinud idee, pikki ja lühemaid konkse vaheldumisi kasutades saab suurema liigendatuse.
[attachment=1]kooginagi.jpg[/attachment]
[attachment=0]hooks2.jpg[/attachment]
Variant A2, sama nagi seinale, lühemate ja väiksemate konksudega
Variant B, ma teen veiniklaasihoidja
[attachment=2]wine glasses hanger.jpg[/attachment]
sama asja võib saada teise, spetsiaalse kohvikruusikonksuga.
Teen soovitud mõõtude järgi.
Manused
hooks2.jpg
kooginagi.jpg
wine glasses hanger.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Birgit »

ma teeks konksule 10 :) ja selliseid pisikesi võiks tõesti olla 2tk korraga.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Klassikalise uppuva sidumisel jääb osavõtjate arv kindlasti ühekäe sõrmedel loetavaks. Kui seoks näiteks meie vete "klassikalist" kuulpead .... on see siis wolly , liits või zugbug vahet pole . Midagi sellist , mida rahvas leotab aastaringselt.Oleks võib-olla osavõtjaid ka juba kahekäe sõrmedel lugeda . :)
lauri
Postitusi: 82
Liitunud: 20.04.2012, 11:10

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas lauri »

ei tea midagi, klassikalise uppuva sidumise korral puhuks äkki minagi tolmu oma sidumislaualt maha ja otsiks vahendd üles :)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas sepaonu »

Eks see wolly on ka põhjendatult populaarne, lihtne siduda, tapvalt efektiivne, see pole ainult eesti omapära, soomes samamoodi, laia maailma kohta täpselt ei tea, a suure tõenäosusega sealgi sama lugu. Lihtsus/ühekülgsus versus keerulisus/mitmekülsus on valik. Igaüks teeb oma valikud ise. Mulle üks vana tuttav mingid aastad tagasi ütles, et sa sepa oled ikka loll, landiga palju lihtsam, sips-sips-sips pillud läbi ja lähed edasi. Oli proovinud ise aasta või rohkem lennukat. No ju polnud tema riist. Minu vastus oli, et sa ei saa üldse aru, milles point, keerulisemat protsessi peab kauem õppima ja saab kauem nautida.
Kui palju üldse toovad need võistlused vähke kivi alt välja on ka küsitav, eks võitlus enamvähem käibki suurusjärgus, et äkki saame kuuenda kah kampa. Kas wollysidumisvõistlus nüüd just suurvett tähendab osalejate osas, on kah küsitav, selle saame ainult ühel moel teada, teeme kaks võistlust. Ma panen wollymeestele korraliku fileerimisnoa auhinnaks, wenger 24816, väga hea nuga kuni 2kg kaladeni. Kas sellised tingimused sobiksid - konksu suurus vaba, esitatakse vähemalt 2 erinevat putukat, wolly bugger või versioon. Peale võistluse lõpptähtaega nädalane paus, kus kõik saavad kõigepealt kommenteerida, siis teema kinni ja rahvahääletus ? Muid ettepanekuid wollynduse osas ?
Selle klassikalise suletiivalise osas tahaks kah edasi liikuda, kuidas kõlaks selline variant - march brown ja peter ross või üksnendest jateine omal valikul ? Aidake nüüd järje peale. Oluline on ju tegevus ja suhtlus ja paljudele õppimine, igasugu nännist olulisem on see, kui keegi võtab vaevaks ja pärast ütleb, mis sitasti sai. Mh.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Sepp , kuule , nüüd sa ajad päris mõistlikku juttu . Ei tea , kas ilm on soojemaks läinud või ? Kaks pealkirja , kaks joru putuka pilte ja asi tehtud . Mingi pusimise aeg ka , mina paluks vähe pikemat aega kuna kõik mõtlemine on ikka veel hööveldamise lainel. :roll: Ja küll neid auhindu kamba peale ka midagi leiab.
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas T.H »

Vabandust
Viimati muutis T.H, 16.01.2016, 20:36, muudetud 2 korda kokku.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Birgit »

Et asi väga prääksuks ei läheks siis proovisin "klassikalist-vollit", #10
Manused
Oliiv volli
Oliiv volli
Vasta