PUTUKAD 2016

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas sepaonu »

ZiiN kirjutas:
> Kui varasemalt olen ma nendesse kirbus****a suuruses putukatesse
> suhteliselt põlglikult suhtunud siis eelmine aasta lapimaa reis tõi mind ka
> nägijate hulka. Kui ikka ümberringi kalamölakaid täis ja ainuke mis kaubaks
> läheb on kirbus***t, võtab kukalt kratsima. Aeg on hakata uueks lahinguks
> valmistuma, mõned konksud võtsin ikka Eesti suuruses ka

ma jälle kuulasin liiga suu ammuli kirbusitajuttu, et põhja ei minda ilma nendeta, kaks aastat vaja ei läinud, kolmandal läks vaja, siig on vist selline kala, et suurus peab olema kirbusitt. Siukesega sain nagu pildil, arvan konks oli 102Y #17 Klinkudega pole üldse põhjas püüdnud. Eks ajast ka sõltub putukavalik, ma varajasel hooajal pole üldse käinud. Ühe reisi jaoks on putukaplaan olemas, liitse ja kummikoibi järvedele, korralik sett russeflued siduda, siiakirbusitta ja katsuda neid harjuste vahelt kätte saada, muu putukakraam üle vaadata ja osad putukad teiste konksude peale siduda, näiteks kuiv nelson pikema kerega kuiva konksu peale, no on tekkind selline tunne, et võiks olla.
[attachment=0]väikemust.jpg[/attachment]
Manused
väikemust.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Põhjas kolajate jutust ei ole kuulda olnud kõiksetavalisemast liidsist harjusele , looriga caddisest ja koiliblikast siiale , nojaa ei kuule lõheputukatest harjusele ja forellile.... paaliale ei ole kuulnud midagi mikifinnist.
Ise käin kalal juba , veed väga madalad , paar nädalat külma , mis oli , on kala tuimaks teinud . Esmaspäeval "kolin" läti piiri pealt siiapoole , ehk siin elu vähe vilkam. Neid wet fly-sid võtsin plaani testida , et mida ja kuhu .
Manused
Foto0008.jpg
Foto0006.jpg
Foto0004.jpg
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Birgit »

AndriPro kirjutas:
> :roll: Põhjas kolajate jutust ei ole kuulda olnud kõiksetavalisemast
> liidsist harjusele , looriga caddisest ja koiliblikast siiale ,
> nojaa ei kuule lõheputukatest harjusele ja forellile.... paaliale ei
> ole kuulnud midagi mikifinnist.

Ma võiks seda nimekirja täiendada veel väga mitme putukaga aga mis mõttega ? Lõpuks jõuame ikka sinna, et täpsed olud selguvad kohapeal, suur vahe kus, millal, millega…
Kellel kogemust rohkem, närib olud ja vajaduse kiiremini läbi, kellel kogemust vähem - usinamad proovivad kõik variandid läbi ja vajadusel täiendavad putukakarpi ning kogemustepagasit, laisemad söövad makarone.
Viimati muutis Birgit, 30.01.2016, 01:05, muudetud 1 kord kokku.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

Just-just...
Ja veel meeldib mulle hirmsasti see , et vaata kuidas kohalikud püüavad ja tee nii . :lol:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas sepaonu »

Mis nende looride ja mikifinnidega on, peavad olema või peaks rääkima, kohustuslik klassika või mõni kohalik soovitas ?
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Birgit »

Mikifinnid, PB'd ja muud kirjumirju streemerid on olnud aegade hämarusest paaliale kohustuslikud karbiputukad. Ma pole nendega õnnelikuks saanud, ei tea, kas püüdnud nendega vähe, kogemust vähe, valel ajal või leidnud parema lahenduse. Minul on nad karbinurgas koha leidnud, jonni ei jäta, ikka katsetan ja ehk kunagi tuleb ka aeg kus saab rõõmsalt kilgata - haarake streemerid ja unustage kirbus.tt.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas sepaonu »

Mul landikogemust paalia koha pealt on, 2004 hakkasin käima, juuli lõpp-august enamasti. Muule toetuda pole, kui landivärvidele, enamuse bete loto värvidest olen ära katsetanud, pole olnud mul A, PS, GP, ST.
RV mis on kõige finnilikum on kaua olnud ja täielik luuser, värvisin ümber paar aastat tagasi.
Kõige tegijamad paalialandid on olnud YP, PU, KS, BRG, Z
Kas ja kuidas kere/lippar üle kanda kere/tiib ei tea. Ma streameritega püüdmiseks põhjas pole valmis. Peale landitamist tahaks landist oluliselt erinevalt püüda.Putuka osa on ikkagi huvitav, ka loogiline, mis lendab või ujub, seda imiteerid. Õhtune või vastu ööd aeg on enamasti aktiivne, kala käib pinnas, pinnakaga püüangi, hilishommikul ,päeval või kõva tuulega tahaks ka vahest püüda, ma olen spinnatanud aga nüüd on aeg see üldse koju jätta ja raskem tokk võtta spinna asemel ja liitsitada-nymfitada passiivsel ajal. Saab jälle huvitav avastamine olema, mis funkab, mis mitte, a see nii ehk naa kõrvaltegevus ajaviiteks.
Tee birgit finni variant.
Kere oranz hüljes, keere hõbe või vask, tiib pronksjasbeez -must-pronksjasbeez
Las olla seal finni kõrval karbinurgas, seltsis segasem :D
[attachment=0]bete.jpg[/attachment]
Manused
bete.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Kimps
Postitusi: 63
Liitunud: 06.12.2014, 00:36

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Kimps »

[attachment=0]received_10205739668272322.jpeg[/attachment] Panin ekstra väikse Jäku ja korgi, et tuustid tummisemad näiks. Ma pole eritline Lapihunt, aga uurin foorumeid ja teen võimalikult erinevaid mustreid kaasa ning proovin võimalikult palju vahetada, ehk tuleb nii mingit tarkust.
Manused
received_10205739668272322.jpeg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas AndriPro »

Mõned peletised , mis viimastel päevadel seotud...
Manused
Foto0019.jpg
Foto0001.jpg
Foto0004.jpg
Foto0005.jpg
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2016

Postitus Postitas Madis »

Pole küll nii ilus kui Andri omad aga kala püüab...
Manused
12647973_10206780781336232_346493855_n.jpg
Vasta