Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:) Proovivärv......Sobib?
Manused
P9200679.JPG
P9200679.JPG (79.51 KiB) Vaadatud 9403 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:) Veidi näputööd.....
Manused
P9220699.JPG
P9220699.JPG (77.77 KiB) Vaadatud 9363 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Tegin ja proovisin mõned käepidemeid ." Võitjaks" sai see. Nähtavasti on minusuguse "metslase" käsi ikka selle puust kirvevarrega nii ära harjunud , et õngel eelistab ka puud... :lol: Nüüd on nädalake ootamist , kuni kohale jõuavad rullisadul , rõngad ja tipurõngas .Siis saab hakata kokku panema.
Manused
P9240699.JPG
P9240699.JPG (68.76 KiB) Vaadatud 9325 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

"Emased " pooled sidusin ka ära ja katsin epoksiidiga . Lõppviimistluses katan kõik veel lakiga.
Manused
P9240700.JPG
P9240700.JPG (69.09 KiB) Vaadatud 9323 korda
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

pole midagi öelda...töö paistab olevat esmaklassilise kvaliteediga. Varsti hakkavad välismaal kuuldused Sisionist levima ja hakatakse siin järgemööda rariteetritvade järel käima :P
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas ahti28 »

Esmaklassiline see küll pole.Veel?Vabandan :oops:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

See klassilisus , esmaklassiline või vähem....... Näiteks saunad , üks saun on kahhelpõrandate , kahhelseinte , klaasuste , elekrikerise , kõikvõimalike termomeetrite , sooja ja külma veega , jne... jne.. ...... Teine on tahmaste seinte ja lagedega , kusagilt palgi vahelt on isegi õue näha, veed ja puud pead kõik tassima....... Kumb neist nüüd on esmaklassiline?
Ridvategijad - ühed üritavad järgi teha iga hinna eest vabriku toodangut , kõik värvimised , liimimised , lakkimised tehakse masinatega , põhimõtteliselt mida parem vabriku jäljendus , seda parem. Teised ei kasuta masinaid , Kõik tehakse käsitsi , värvitakse , liimitakse , lakitakse . Pintslitõmme peab olema iga detaili peal nähtav . Põhiline " aur" töö juures läheb sellele , et ridvale saada just see toime , mida ridvameister soovis. Kumb neist ridvaversioonidest on esmaklassiline?

Mulle tehti märkus , et plangud on värvitud pihustiga ....... Mõtlen veel ... Lakkida annab ju käsitsi , aga kas ma suudan nii ilusti lakkida , et iga pintslitõmme näha oleks? :roll:

Et miks siis püütakse teha klaasfiibritele ja bambustele seda vabriku tööd jäljendavat viimistlust ja räägitakse sealjuures sellest esma- ja vähem esmaklassilisusest . Põhjus on väga lihtne . Need vabrikuviimistlusega ridvad lähevad tänapäeval palju paremini kaubaks.

Mul õnnestus sel aastal näha Teno ääres ritva , mida peetakse parimaks lõheridvaks. Alumine , st tüveosa oli bambusest ja edasi kaks osa klaasfiiber , rõngad näppude vahel keeratud ja kõik viimistlus oli pintsliga........ Peale seda muutusid need poeridvad ja brändid kuidagi kahvatuks.......
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Järmise ridva plaan on ka juba olemas . See on bambusritv Dickerson . Alguses mõtlesin , et 8013 . Tegelikult on mul 8-jalane bambus olemas , nüüd arvan , et see peaks olema 7613 . Kujutan ette neid arvamusi , kui panen sellele Dickerson 7613 -le lepapuust käepideme , mis on välja lihvitud 60-se liivapaberiga , käsitsi keeratud rõngad ja kõige lõpuks pintseldan selle kõik üle........ :lol: :lol: :lol:
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:See klassilisus , esmaklassiline või vähem....... Näiteks saunad , üks saun on kahhelpõrandate , kahhelseinte , klaasuste , elekrikerise , kõikvõimalike termomeetrite , sooja ja külma veega , jne... jne.. ...... Teine on tahmaste seinte ja lagedega , kusagilt palgi vahelt on isegi õue näha, veed ja puud pead kõik tassima....... Kumb neist nüüd on esmaklassiline?
Ridvategijad - ühed üritavad järgi teha iga hinna eest vabriku toodangut , kõik värvimised , liimimised , lakkimised tehakse masinatega , põhimõtteliselt mida parem vabriku jäljendus , seda parem. Teised ei kasuta masinaid , Kõik tehakse käsitsi , värvitakse , liimitakse , lakitakse . Pintslitõmme peab olema iga detaili peal nähtav . Põhiline " aur" töö juures läheb sellele , et ridvale saada just see toime , mida ridvameister soovis. Kumb neist ridvaversioonidest on esmaklassiline?

Mulle tehti märkus , et plangud on värvitud pihustiga ....... Mõtlen veel ... Lakkida annab ju käsitsi , aga kas ma suudan nii ilusti lakkida , et iga pintslitõmme näha oleks? :roll:

Et miks siis püütakse teha klaasfiibritele ja bambustele seda vabriku tööd jäljendavat viimistlust ja räägitakse sealjuures sellest esma- ja vähem esmaklassilisusest . Põhjus on väga lihtne . Need vabrikuviimistlusega ridvad lähevad tänapäeval palju paremini kaubaks.

Mul õnnestus sel aastal näha Teno ääres ritva , mida peetakse parimaks lõheridvaks. Alumine , st tüveosa oli bambusest ja edasi kaks osa klaasfiiber , rõngad näppude vahel keeratud ja kõik viimistlus oli pintsliga........ Peale seda muutusid need poeridvad ja brändid kuidagi kahvatuks.......
Eks see omadussõna sisustamine ongi igal ühel individuaalne... see mis ühe jaoks suur tundub, on teise jaoks väike jne

Mis sellesse ridva esmaklassilisusesse puutub, siis minu jaoks on see antud juhul see, kui on näha, et asja on tehtud hingega ja tulemus oli pildilt kena vaadata. Kuna ma muud ritvadest ei tea, siis minu jaoks hetkel loeb visuaalne pool. V-o 10 aasta pärast oskan öelda, et näeb välja küll kui rehavars, aga krt parim ritv mida käes hoidnud...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:) Mu daamid ja härrad !


Lubage esitleda järjekordset perfomance-sarja Sision ritva. See siis Sision F 8`6" #6line. Sündimisprotsess oli äärmiselt huvitav. Klaasfiibertoorikutest lihvisin välja ridva # 6 nöörile . Minul oli Rio trout LT #6. Selle töö põnevust ei oska kirjeldadagi , oli seal rõõmuhüüdeid ja venekeelset roppu pominat , mingeid mõõte ju polnud kuskilt võtta , kõik lihvimine ja ka rõngaste paika panemine käis "lambist". Tulemuse üle olen uhke ja rahul. Toimib.
Manused
P9290729.JPG
P9290729.JPG (73.46 KiB) Vaadatud 9219 korda
Vasta