Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Nagu ka foorumis tuleb ka telefonis ridade vahelt kuulata, kogu eilse igavuskõne kokkuvõte oli meeldetuletus, et võta koiliblika tiivanöör kaasa 8-)
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

12803975_10153595659258897_190165118_n.jpg
Esimene katse siis oma kahekäelisega. Heita ei oska aga lendas juba päris ägedalt. Nöör sai LOOP-i systeem, 7.1m pea ja 4 erinevat 5m otsa, Float, inter fast, sink 3 ja supersink. Sabaks on 0.5mm jõhv. Eks kui linnuke laulma hakkab peab Andriga ühendust võtma, tahaks näha kuhu suunas ja kui kaugele pürgima peab :D
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

mind aitasid kõige rohkem need neli videot
kõigepealt kolm osa juttu
https://www.youtube.com/watch?v=OSYnDzuwIac
ja siis see slow
https://www.youtube.com/watch?v=71RFfSUJ6Zs
ja naaberküla viidikakärestik 8-)
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Tänud sepp. A mul on see: http://www.rioproducts.com/fly-fishing- ... sting-dvd/

Kui kedagi huvitab andku teada, teeme pooleks.

EDIT: Kui piibli peale läks siis mulle meeldib sealt selline video: https://www.youtube.com/watch?v=Ga-3oGM ... T4&index=4

Teemaks skagit ja vana seletab täpselt iga liigutuse, põhimõtte arusaadavalt ja ilma pikema mölata.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

sepaonu kirjutas:Nikerdasin, nikerdage kah.
Arvatavasti kaalun poliitikukarjääri, kuna oskasin 13 minutit mittemillestki rääkida ja kasutasin 38 korda väljendit kogulugu.
https://youtu.be/ZhiynoMtcbs
Need on vatitikud sepp :D Äge video teen endale ka, vähemalt sidumismaterjali poolidele.
Tippetile olen tükk aega mõelnud osta neid "shark tooth" tendereid, liinilõikur kohe peal. Aga rsk nii kallid on, et põhimõtte pärast ei osta.
Stroft uuendas enda tippet holder süsteemi, ilmselt ostan tippetite jaoks tolle lahenduse. Uuem versioon on parem kui eelmine, vead ära parandatud.
Asi millest räägin strofti 2016 kataloogi esilehel, täpsem kirjeldus featuuridest kusagil viimaste lehekülgede peal: http://www.stroft.de/waku%20katalog%202 ... _2016.html
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Stroft Fishing Tippet System Set made by German guys for Stroft is a fantastic solution for any fishermen who want to carry with him not more than 5 tippet spools in fishing time. Most of fly fishermen and not only them fill pockets with tippet spools in different sizes. After a while the labels are damaged and nobody can guess what type of nylon was on those spools. Then a fisherman has to trow away those spools and buy other spools. Stroft gadget resolved this issue in a brilliant way and gives you the possibility to keep and carry with you 5 tippet spools without loosing labels.! More than that this gadget is very handy and easy to use, you can attach it on your vest or rain jacket very easy and have cutters to be able to take a small nylon from spool easy and fast.

Mulle endale on täiesti arusaamatu viiepoolise tilulilu kandmine vesti, jope või koti küljes väljaspool. Tilpnemine on arusaamatu ja viis pooli on arusaamatu. Selles suhtes on saksapoistel progress, et nad maailma kõige sitemad minirullid tipetile suutnud teha, millel pole tipetihoidjat kummi näol, pool on nii kitsas ja väike, et probleeme lahendav maakas ei saa näiteks rio vms normaalse lahenduse kummi sinna strofti poolile tõsta aga nüüd on mingi plastkassett olemas, mis sobib ainult strofti poolidega, näeb umbehää välja pildil aga pakun, et standardpoolide sinna kassetti panemise ja vahetamisega kulutab keskmiselt 23567 närvirakku ja 12376 kcal energiat. Möödaminnes saab veel selle eriti väikse 25m strofti pealt tipetit tõmmates rõõmustada vedrutipeti üle aga selle saab välja siluda. Kuna stroftarid muust maailmast sttagi ei jaga, siis sildid kulunud ja keegi ei tea, mis tipetiga tegemist jutt pangu suhu tagasi, kummi peal kirjad, mis sest sildist vahtida. Sama võib ise kumme tegev maakas teha, peenike marker ja kirjuta, mis tahad kummile. Ilma tamiililõikurita elu vist keegi ette kujuta, milleks see pooli küljes lõikur veel, kõike mida see kalakolapiznes pakub pole vaja osta selleks, et ta on olemas.
Mul omal vist üle kolme pooli pole kunagi kaasas olnud, kaks kokkuklõpsatud omavahel, üks püügitaskus, mida kasutan. Mingit kindlat kala püüdma minnes ongi ainult üks. Mina olen uudishimulik ja närviline tüüp putukavahetuses, see alla 30m standardpool tekitab stressi, ostan 100m kaupa ja lasen rio poolide peale akudrelliga suurest poolist mida mul vaja ja palju mul vaja. Olen rio fluoroflexi guide sajamedrast kah ostnud, a see hind tekitab minus stressi.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Eksole.

Mind ajab sitaks närvi, et pean taskust midagi otsima ja iga kord kalale minnes ei viitsi küll üle vaatata kas mul on need kolm tippetit ikka kaasas. Kogu mant peab koguaeg vesti küljes olema. Ainuke jah mid stroftile ette heita, on labelite super niiskuskindlus..
Minuarust on maailma sitem lahendus see et pead taskust mingit pooli otsima, kui on on üks kaasas siis veel ok, aga kui pole ühtegi on eriti nõme :lol:
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Madis kirjutas:Eksole.

Mind ajab sitaks närvi, et pean taskust midagi otsima ja iga kord kalale minnes ei viitsi küll üle vaatata kas mul on need kolm tippetit ikka kaasas. Kogu mant peab koguaeg vesti küljes olema. Minuarust on maailma sitem lahendus see et pead taskust mingit pooli otsima, kui on on üks kaasas siis veel ok, aga kui pole ühtegi on eriti nõme :lol:

Ja kasutangi ainult strofti juba 4 aastat ,lihtsal põhjusel ainuke normaalne jõhv mida saab ületee poest osta.
Ei hakka mina monojuppi küll internetist tellima ega kusagile pakiautmaadi ekraanile oma aega kulutama :twisted: Kui tahta jah midagi stroftile ette heita, on labelite super niiskuskindlus, muidu on enamvähem nii hea kui saab..

EDIT: Nüüd läks postituse edit natuke tuksi...
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Inimeste probleemid ongi erinevad. Mul pole mingit otsimisprobleemi, võtan sealt, kuhu panin, igal asjal oma kindel koht vestil ja jopil. Mina viitsin alati üle vaadata, mis mul kaasas, isegi suht kindlalt mäletades, et eelmine kalalkäik oli kõik ok. Oma elu raiskamise osas on mul kah teine nägemus, kulleriga mahun minuti sisse, pakiautomaadiga läheb 20sek.
Taskuprobleemidega inimestele on tehtud taskuvaba süsteem
http://www.fishinggeartester.com.au/new ... cessories/
pole taskuid, pole probleemi 8-)
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Sammel
Postitusi: 13
Liitunud: 07.01.2016, 11:48
Asukoht: Saue-Saku vahel

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Sammel »

Nii, peale jämmi on mul nüüd üks Hiina Rahvavabariigi käsitöömeistrite 4 osaline ritv (7/8 suurus) mis muundus 5 osaliseksm ehk siis katki. On odav, et telliks ühe veel aga mulle meedlib ise remontida ja nokitseda. Tahaks korda teha. Purunes rullipoolne jätk ehk see kõige jämedam ja tugevam. Mul hetkel peas kaks lähenemist. 1) Üks toru sisse teine peale ja valma. 2) Mul on üks vana Dam´i spinna käepideme poolne jätk, hea paksu seinaga toru ja see sobib päris heasti Hiinlase külge. See oleks selline "tugev tunne" lahendus ja kudagi mulle rohkem meeldiv kui see esimene torudega jätkamine. 2 versiooni juures on jälle kaks lähenemist. Jaantatika poeg rahulduks vist nii, et ei muuda selle Dami spinna juures midagi, paneks külmakõhuga sinna lendõnge ketta külge ja kuulutaks selle isetehtud kahekäeliseks ja läheks forkat kangutama. Teise lähenemise juures oleks tegijaks Jaantatikas ise ja see oleks juba midagi tõsisemat ehksiis spinna toru teeks käepidemest ja rullikinnitusest paljaks ja purunenud Hiinlane loovutaks pühaürituse nimel käepidme ja rullikinnituse. Ma küsiksin, et kas Hiinlane annab oma jupid ära kergelt ja millist tehnoloogiat kasutada? Kas korgist käepidet ja rullikinnitust saab tervelt kätte ja kas rullikinnituse hilisem paigaldamine teisele torule saab olema lihtne töö?
Vasta