Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Rulli pole vaja alguses vahetada , piisab kui muretsed toimiva nööri . Ja hea oleks kui lased kellelgi proovida ennem kui harjutama hakkad . Kimps pakkus abi ... kah sealt linna poolt mees.
Kimps
Postitusi: 63
Liitunud: 06.12.2014, 00:36

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Kimps »

Matu sul palju uhkem rull kui mul oli. Aga ma arvan küll et õppida tasub pigem jõeääres, kui muruplatsil vemmelda, on vähemalt veevulin ja loodus. Saan anda sulle proovida Vibe'i selle peal, kui ilmad väheke soojenevad, siis saad ise otsustda kas sobib. Ma mingi umbe kogenud ja diatantsikoguja ei ole aga põhitõed saan sulle selgeks teha küll, et sealt siis ise edasi minna. Tee mõned kiired postuseda ja viska privasse kiri, saab siis täpsemalt kokku leppida.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

T.H kirjutas:Absoluutselt ei saa aru mida sa konkreetselt minule püüad selgeks teha,minugipoolest,lepime siis kokku,et ritvadest ja mis ja milleks ja kuhu ei tea ma mütsigi.Püüan siis meeldivuse järgi valitud asjadega hakkama saada ja tähtsamatel teemadel mitte targutada.Mõne kalapildi võin ehk aegajalt lisada,kui teinekord jõel õnne peaks olema.
Nagu sa tead T.H on minuga lihtne kokku leppida . Omalt poolt luban , et ei kommenteeri ega ei õpeta siin ritvade osas enam midagi , no et ei tekiks absoluutset arusaamatust ja igaüks saaks püüda sellega , mis meeldib.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Püha tõe otsingud nöörinduses ja ridvanduses on huvitav ja muutuv protsess, ühest küljest mõjutavad seda kalakolakaupmehed pakkudes uusi läikivaid ja värvilisi asju, teisest küljest muutume ise otsingu käigus erinevatel põhjustel. Sõbrad päriselus ja internet kah loomulikult mõjutavad. See valem, mis siit aegajalt läbi ikka jookseb - et kõigepealt mõtle, et millega ja kus püüdma hakkad, siis küsi nõu, siis proovi ja siis osta ja siis ole selle komplektiga eluaeg õnnelik ei toimi minu meelest. Inimene tahab kogu aeg midagi uut proovida, uusi püügiviise, uusi veekogusi, uusi kalaliike jne. Jube hea komplekt, umbehää, lendab nagu pääsuke, pole võimalik, et kunagi midagi paremat võiks leida hakkab tasapisi luituma, kahanema, tekivad kahtlused, süveneb mingi rahutus, tekivad nõudmised ja tahtmised, rahutus hinges viib selleni, et leiad ennast mängimas uue toki või uue nööriga jumala tundmatu jõe ääres jne. 8-) Mahajäetud tokk kapipõhjas või hüljatud nöör kapipeal võib muidugi uuesti fööniksina tuhast tõusta mingi aja pärast :D , lükkad tolmu maha, pesed ära, line dressing selga ja rullile, rsk, on ikka umbehää.
Eesti pisike maa, mõni peab teise mehe toki või nööri proovimiseks sõitma 20-50km, keegi ühest otsast teise sõites sõidab nööri raha maha kütet ostes. Jämmid ja swingid on ju vahest, no mitte liiga tihti ja kõik ei saa alati osaleda või ei viitsi. No ja jämmi käigus ei jõua ka kõike läbi proovida, jubedalt tõmbled, kle anna, kle ma olen järgmine, kle kas saaksid toki anda, a kle sa keri see nöör praegu maha ja kokkuvõttes jääb asi pinnapealseks, ärkad järgmine hommik üles ja kohvi juues on mingid segased tunded, kle see oli vist päris hea. Jood kohvi ja mõtled, nojah, see jämmijõgi, a ma tahan (piiks)jõel ju püüda.
Minijämmid on variant, helistad või privad või meilitad, kle sul on jah, a ma tahaks, kle millal sulle sobib. Siuke uitmõte, et kas pisieestis kedagi aitaks, kui need, kes tahavad, avaldaks laias laastus oma riistvara mingis sellises kohas, kus kõik saaks vaadata seda, kellel huvi. See võiks olla muidugi selline koht, kus saaks ise lisada ja muuta jooksvalt. Ostsid uue nööri, lisasid, sõitsid piki ritva autoga, eemaldad.
Proovisin seda google drives teha, piltidel minu tehtud tabel , sheerisin seda oma naisega, no mis tal lisada oli, pesunöör ja peenranöör :lol:
Kui see uitmõte sobib, siis peaksin sinna lisama kõigi huviliste meiliaadressid, et muutuks ühiskasutatavaks. Võib ka muid ideid välja pakkuda. Kogu jandi mõte on selles, et saaks vaadata sealt kellel mis manti kodus leidub, et saaks juurde küsida asja kohta või kokkuleppe saamisel minna ka kohapeale proovima või anda teada, et kle, kui sul sobib, äkki võtad jämmile kaasa, jubedalt tahaks proovida.
minu lisatud
minu lisatud
naise lisatud
naise lisatud
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Kunagi rääkisin ka, et mulle meeldib erinevate jõgede peal käia, ühte samma jõelõiku väga tihti ei satu. Selle lühikese ajaga mis lendõngega eestis mütanud olen on selgeks saanud, et erinevaid ritvasid läheb mugavaks püügiks vaja omajagu, kuna tingimused jõgedel suht erinevad. Kusagil kivisel-kärestikulisel väljamaajõel saaks ilmselt 1-2 ridvaga hakkama. Sama asja tehes võivad kaks meest asjale väga erinevalt läheneda, seega kalapüügis ei kohta tihti "õiget ja valet" lähenemist. Ainuke asi mis kohe pähe tuleb, et prügi maha jätmine jõeäärde on vale, see on üks kindel asi mida kalal käies teha ei tohiks.
Peaksin varsti kätte saama 12 jalase 3/4# ridva, enamasti kasutavad prantslased ja tsehhid selliseid kaikaid lendtonkadena (czech ja french nümfimine). Minu ridva nimi on aga hoopis "Prandi Special Dry" ;)
Sepa tabel on väga äge mõte, ega eriti paremat varianti pole kui google/onedrive vms pilvelahendus. Anna õigused kätte kellele tarvis, et tabel täituma hakkaks.
tamma
Postitusi: 39
Liitunud: 09.03.2014, 21:53

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tamma »

Sepa initsiatiiv väga hea.

Panen siia ka lingi käsitööentusiastidele http://blackburnreels.com/doublehand-reels
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Madis kirjutas:Kunagi rääkisin ka, et mulle meeldib erinevate jõgede peal käia, ühte samma jõelõiku väga tihti ei satu. Selle lühikese ajaga mis lendõngega eestis mütanud olen on selgeks saanud, et erinevaid ritvasid läheb mugavaks püügiks vaja omajagu, kuna tingimused jõgedel suht erinevad. Kusagil kivisel-kärestikulisel väljamaajõel saaks ilmselt 1-2 ridvaga hakkama. Sama asja tehes võivad kaks meest asjale väga erinevalt läheneda, seega kalapüügis ei kohta tihti "õiget ja valet" lähenemist. Ainuke asi mis kohe pähe tuleb, et prügi maha jätmine jõeäärde on vale, see on üks kindel asi mida kalal käies teha ei tohiks.
Peaksin varsti kätte saama 12 jalase 3/4# ridva, enamasti kasutavad prantslased ja tsehhid selliseid kaikaid lendtonkadena (czech ja french nümfimine). Minu ridva nimi on aga hoopis "Prandi Special Dry" ;)
Sepa tabel on väga äge mõte, ega eriti paremat varianti pole kui google/onedrive vms pilvelahendus. Anna õigused kätte kellele tarvis, et tabel täituma hakkaks.
Madis , see pika nümfiridva kasutamine pinnakaridvana ei ole midagi uut , arvan , et kindlasti sada ja rohkem aastat tagasi juba ära proovitud ja teatud oludes heaks kiidetud. Nii et igal juhul tasub proovida , Prandi on selleks vägagi sobiv jõgi. Reeglina on nümfiridvad pisut kiiremad kui pinnakaridvad , seega tuleb hoolega valida nööri (võib-olla pisut lühema peaga pinnakale sobiv nöör) ja heitetehnika kiirema ridvaga peab olema korralik ... muud ei midagi.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Sepa pakutud tabelit proovisin vanamoodsalt paberile käsitsi teha....selle sain teada , palju mul ritvu on , aga nööre ei viitsi küll enam kokku lugema hakata...
Ritvu siis , bambuseid 26 , klaasfiibreid 3 , süsinikfiibreid 1 , + puust ridvad , + igasugused kaikad , mis mind ei huvita...
Manused
Foto0010.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Selle jagatud tabeli mõte oli siiski see, et sellest võiks ka kellegile ristkasutuses ka kasu olla, see, et sul andri on 26 bambust, see lihtsalt kõvatamine ja sellest kasu keegi ei saa 8-) asu oleks, kui sa nöörid ära nimetaksid, keegi märkab, küsib juurde, et tahab sellist osta, et mis sa arvad, kas tolle tokiga sobida võiks, võibolla pole otsest vastust, võibolla on, no teoreetiline võimalus ka paluda nööri proovimiseks jms, ole ikka virk, mitte laisk. Tamma privas, et lisaksin ta ja arvas, et äkki rullid ka lisada tabelisse. Ma ise väga otsest kasu rullide osas ei näe, a võibolla midagi siiski, reaalne endakaalutud kaal, mingi info, et kuidas vastu pidanud, no miks mitte, internetis ruumipuudust pole.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ei vaidle selle vastu , et tabeli ristkasutus kellelegi kasulik võiks olla ja kindlasti on , nööride osas sama , rullide osas sama . Vaja kellelgi teada kaalu või vastupidamise kommentaari vaatab .Küsimus on minus , kas ma viitsin seda järjepidevalt teha , et kellelgi sellest ka reaalset kasu oleks.
See , et mul on ritvu palju ei ole kõvatamine , vaid minu jaoks hädavajalik teada saamaks mis mis on , mida kus ja kuidas kasutada . Otsin maailmast ideid ja üritan neid sobitada meie oludesse.Kui leian midagi , mis toimib (vähemalt minu käes) olen sellest tavaliselt ka kasvõi lühidalt kirjutanud.
Vasta