Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
mast
Postitusi: 37
Liitunud: 23.10.2014, 23:03

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas mast »

T.H, kui sa pisut hoogu maha võtaks ja hoolikamalt loeks siis paneksid ehk tähele, et see ei olnud ju see mida ma ütlesin, eksole. Ütlesin, et muru peal, üksinda ja nullist alustades. Ehk siis, keegi ei vaata mida sa teed, keegi ei õpeta ja keegi ei ütle mida sa üldse peaks tegema. Mida sa seal muru peal täpselt peale esimest 10-t minutit veel juurde õpiks? Rohtu sööma?
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Madis kirjutas: Sepp pani kusagile mingi video, kus öeldi, et rulliheide just muru peal tulebki ära õppida, siis alles oskad rulli heita ;)
video on siin
https://www.youtube.com/watch?v=aRaCV5c63mY
Kui öeldust aru ei saa, siis tuleb uuesti kuulata, kui ikka aru ei saa, siis tuleb veelkord kuulata, sõnad on selle jaoks, et mõte edasi anda. Iga filoloog võib muidugi oma arusaama asjadest netti plärtsatada. Endiselt arvan, et üks parimaid rulli klippe.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

See sepa muuvi on tõesti hea ja jutt on ka hea ... :roll: Minule jääb küsimus , et miks siis muru peal ette ei näidatud ? Ja kuna olen ise muru peal mõni miljon korda seda liigutust teinud , siis arvan endiselt , et vees tuleb õppida.Nöörid , eriti tänapäeva wf-d käituvad muru peal ja vees ikka nii erinevalt , et muru peal harjutatu võib vees hetkega nulliks muutuda.
Teine moment on see kui meie oludes tahad põõsa alla heita , st ei hoia ritva püsti vaid lased ridva tipu kõrvale , isegi õlast allapoole , et nööri loop veereks nii madalal kui võimalik (või oskused lubavad). Sellise heite tegemiseks on ankurdus juba hädavajalik.
Kõik need muuvid netis on üles võetud ideaaltingimustes , ruumi on sitaks ja mehel jutt jookseb ilusti.... Reaalselt , meil jõgede ääres , palju on neid ideaaltingimusi . Kui need mehed panna meile võsadesse püüdma , mis jutt siis suust jookseks ....
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Muru näide selles klipis on selleks, et selgitada ankurduse vajadust. Muru on loomulikult vale koht rulli harjutamiseks aga kui sa siiski proovid muru peal seda teha, siis märkad, et ei saa ju rsk, libiseb rsk......aga....kui sa teed muru peal hääääästi aeglaselt, siis õhku sa ta saad, proovid nüüd kiirelt sahmides, libiseb lihtsalt üheks mõtetuks rõngaks. Murunäide on ainult näitlik selgitus ankurduse vajalikkusest, mitte näide, kuidas muru peal trennima peaks. Kui muru peal vaeveldes siiski õhku saad, oled õigel teel oma liigutustega on selle murujutu point.
Kohandumine oludega on selle võsapüügi nimi 8-) ehk kas püüad ainult nendes kohtades, mis muuvis nägid(ilusad avarad võsavabad mustakstrambitud kaldakohad) või püüad igal pool ja paned ise pea tööle, et kus kohas see D-loop nüüd hädapärast teha ja kuidas heidetud saaks.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Reaalsel püügi on siis 80-90 % kohandumist ja ülejäänu võid teha nagu muuvis õpetatakse ... :roll: Liigutusi , mis reaalsel püügil lisanduvad ei näita sulle ükski muuvi. Seda , et teed heite ja lased mõne meetri jooksunööri järele joosta näitab iga muuvi , aga kuidas asjad käivad kui püüda saab ainult poole heitepeaga ? Neid nüansse võiks loetleda veel pikalt...
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas T.H »

mast kirjutas:T.H, kui sa pisut hoogu maha võtaks ja hoolikamalt loeks siis paneksid ehk tähele, et see ei olnud ju see mida ma ütlesin, eksole. Ütlesin, et muru peal, üksinda ja nullist alustades. Ehk siis, keegi ei vaata mida sa teed, keegi ei õpeta ja keegi ei ütle mida sa üldse peaks tegema. Mida sa seal muru peal täpselt peale esimest 10-t minutit veel juurde õpiks? Rohtu sööma?
See on muidugi tase,et aastajagu kogemust omav mees saadab rohtu sööma.Ka mina olen pidanud ise õppima ja tean väga hästi mida see tähendab ja palju aega murul kulub - rohu söömiseks paraku aega ei jagunud oli muudki teha.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ei tähenda , et kalendris päev punaseks värvitud , hommikuvõimlemine tuleb ikka ära teha...
Pühade puhul siis hoidsin käes Andri spetsiaale... 6jalga 3 tolli #6-7 , nööriks # 6 Rio trout ja 6 jalga # 6-7 , nööriks #7 Rio gold. :roll: Kui te ainult teaks , mida kõike nendega teha annab.... Troudiga ritv siis rohkem pinnakatele , goldiga uppuvale mudrule.
Manused
Foto0007.jpg
mast
Postitusi: 37
Liitunud: 23.10.2014, 23:03

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas mast »

Eriti vihane andmine ikka käib. T.H, ma ei mõelnud seda rohu söömist kuidagi isiklikult ja sul ka ei palunud seda teha. Ma tõesti arvan nii, et olles täitsa nullis õpib muru peal pikalt vehkides rohkem halbu harjumusi ja valesid liigutusi kui midagi kasulikku. Esimest korda jõe äärde minnes polnud vähemalt mul sellest enne tehtud kuivast trennist suuremat miskit abi.

Ärge nüüd sellest isesüttige pikkade kogemustega mehed aga tegelt kipute te ikka üsna professorid olema siin tihtipeale ja paljud õpetused mida sügavamõtteliste vihjetena jagatakse jäävad algjatele ilmselt arusaamatuks. Või siis olen mina lihtsalt eriti juhm eksemplar, sest mulle igatahes jäävad. Mõtlesin lihtsalt, et aitan inimesel mitte teha neid vigu mida ma ise just hiljuti tegin. Püüan end parandada ja õpetamise õpetajatele jätta siis edaspidi.
Viimati muutis mast, 25.03.2016, 12:06, muudetud 1 kord kokku.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Katsun vastata sellele osale , mis puudutab seda professori värki.
Ise isiklikult olen jaganud vihjeid niipidi ja naapidi , algajatele ja palju ka endast veel kauem tegelenud rahvale . Vihje jagamise ainus kasutegur on see kui selle peale hakatakse mõtlema . Mõne vihje puhul läheb aega väga palju ennem kui kohale jõuab. Minu kogemus on kokku puutunud sellise juhusega , kus minu antud vihje jõudis kohale natuke rohkem kui kahe aastaga. Õnneks jõudis kohale .
Kui nüüd võtta kätte ja iga vihje seletada lahti kasvõi aatomite tasemele pole sellest s******gi rohkem kasu kuna puudub kogemus. See kellel on kogemus , sellele jõuab ka kohale .... kas koheselt , aga igastahes kiiremini .
Ja lõppude lõpuks on ju meil foorum ... kui jääb midagi arusaamatuks küsi üle , küsi personaalselt , küsi 10x.... kui vaja.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Oli siin juttu muru peal mängimisest... Mina mängin praegu muru peal . Ridvale õige raskusega rull külge ja siis teiste rullide ja karpide seest nööre proovima . Selgitan potensiaalsed nöörid välja ja siis lähen nende potensiaalsete seest vee peale seda "õiget" otsima. See õige raskusega rull ridva küljes on ikka ka koos nööriga ;)
Manused
Foto0001.jpg
Vasta